Jaunumi janvārī

 

Anime

★ 2014. gada pavasara sezonā raidīs turpinājumu Yama no Susume, kas ilgs divu sezonu garumā, pa 15 minūšu sērijām.

Mushishi Tokubetsu-hen: Hihamukage, kura tika izrādīta 4. janvārī, kā plaši populārās anime Mushishi turpinājums, bija kā vēstnesis vēl vienam notikumam – seriāla jaunākajai sezonai, ar nosaukumu Mushishi: Zoku-shō, kuras raidīšana gaidāma šī gada pavasara sezonā. Jaunās sezonas veidošanā piedalīsies teju visa tā pati komanda, kas strādāja pie sākotnējā projekta.

★ 14-tais Dalailama personīgi devis savu svētību Osamu Tedzukas filmai par Budu Buddha 2: Osamu Tezuka no Buddha ~Owarinaki Tabi~ raidīšanai televīzijā, ko atzinis par lielisku iespēju paust pasaulei zināšanas par budismu un tā rašanos.

Sailor Moon★ Oficiālā Sailor Moon 20 gadu jubilejas mājaslapa vēsta, ka šī gada jūlijā tiks raidītas jaunās anime sērijas. Sākotnēji par tās izlaišanu tika paziņots 2012. gada vasarā, ar plāniem raidīt 2013. gada vasaras sezonā, tomēr to nācies aizkavēt. Sabiedrībā joprojām klīst baumas, vai tikai šis nebūs tikai anime rīmeiks, tomēr, izrādās, ka ne, ko atzīmēja arī anime producents Acutoši Umedzava (gādājis arī par Precure franšīzi), ka šis projekts nav jau esošās anime atgremojums, bet gan oriģinālās Naoko Takeguči mangas Bishōjo Senshi Sailor Moon adaptācija no nulles. Interesanti arī, ka jaunās anime režisors Munehisa Sakai (One Piece) atzinis, ka savulaik ar skaudību noskatījies uz pirmās Sailor Moon anime veidotājiem, jo tā tikusi radīta tajā pašā laikā, kad Sakai bija tikko aizsācis savu karjeru Tōei Animation, un pat iedomājies neesot, ka kādreiz tiks piedāvāta iespēja strādāt pie tik ietekmīga projekta. Jaunais režisors, par spīti visam, sola strādāt vaiga sviedros, lai sniegtu publikai gandarījumu. Jauno anime straumēs visā pasaulē, kur pieejams NicoNico.

Free!

Free!free06Free!Free!Free!Free!

2013. gads, 12 sērijas
Adaptēts no: — (oriģināls, bet saistība ar noveli High☆Speed!)
Režisore: Ucumi Hiroko
Vēl info: MAL, AniDB

Kas Tev pirmais nāk prātā, izdzirdot “Kyoto Animation” jeb “KyoAni”? Haruhi? Lucky Star? Varbūt K-On! vai Chuunibyou? Kā ar iepriekšējās sezonas Kyoukai no Kanata? Lai vai kurš būtu Tavs variants – ir lielai daļai KyoAni gabalu daudz kopīga, kas gribot negribot tiek pat gaidīti, kad šī studija kaut ko izdod. Kā piemēram: Animācija, kas ir kvalitatīvāka par vidusmēru; Labs humors; Ikoniskas (+/- moe) meitenītes priekšplāna lomās; …Vidēji garlaicīgs sižets. (Pagaidiet ar akmeņu mešanu līdz vēlākam.) Bet bija pagāj’švasar tāda anime par peldēšanu, kas varbūt nedaudz izkustināja šos iesēdušos gaidāmos standartus. Kaut tikai viena punktā – atdodot praktiski visas galvenās lomas vīriešu dzimuma tēliem – tas ilggadējiem faniem nepatikās, jo sak’ mūsu moe ražotne mēģina mūs par gejiem padarīt? Kas tik’ vēl nebūs!
…kas nav akurāt’ taisnība, tāpēc parunāsimies konkrētāk, kas un kā.

Jaunumi līdz 01.11.2013

Anime

Osamu Tezuka's Buddha 2★ No nākamā gada februāra Japānas kinoteātros iznāk pilnmetrāžas filma “Buddha 2: Tezuka Osamu no Buddha ~Owarinaki Tabi~” (Buda 2: Osamu Tedzukas Buda: Nebeidzamais ceļojums), balstīta uz Osamu Tedzuka 1972.-1983. gadā izdotās mangas stāsta motīviem par Siddharthu, budisma pamatlicēju. Notikums ievērojams arī ar to, ka filmas tituldziesmu “Pray” iedziedājusi japāņu superdīva Ajumi Hamasaki (turklāt, tā ir pirmā šīs zvaigznes speciāli anime iedziedātā dziesma kopš 2001. gadā ierakstītās “No More Words” filmai “Inuyasha the Movie: Affections Touching Across Time“). Nevar nepiebilst, ka Hamasaki vēl vairāk iesvesmojusi pati manga, kura, pašas dziedātājas vārdiem, esot bijusi tik aizraujoša, ka visi 14 sējumi tikuši izlasīti vienā piegājienā, jo tā iepriekš nav bijusi lasīta.

★ Žurnāla “Comic Flapper” novembra izdevumā izziņota komēdijas “Tonari no seki-kun” ekranizācija (promo video) pēc tāda paša nosaukuma mangas, kurai jau bijuši lieli panākumi tikai gadu pēc tās iznākšanas šajā žurnālā. Galvenajās lomās ir meitene Jokoi, vienkārša skolniece, un kāds zēns, kuru dēvē par “Tonari-no-seki-kun”, (Zēns no blakussola), kurš mācību laikā nepārtraukti nodarbojas ar dažnedažādām blakus lietām (toties, cik radoši un aizraujoši tas tiek darīts, par ko arī ir stāsts). Anime paredzēts sākt raidīt janvārī. Galvenos varoņus balsī atveidos Kana Hanadzava un Hiro Šimono, anime režisors – Jūdži Mutō.

Ixion Saga DT

Šo ierakstu muļļāju jau ilgi jo ilgi, jo nav īsti pārliecibas, ka par to kāds gribēs lasīt – kur nu vēl piekritīs, ja teikšu, ka šis gabals, manuprāt, ir kaut reizi noskatīšanās vērts. Pirms kāds pārprot: Nē, šī noteikti nav anime visiem un par to turpmākajās rindkopās.

2012/13. gads, 24 sērijas
Adaptēts no: Online spēle (Capcom)
Režisors: Takamacu Šindži
Vēl info: MAL, AniDB

Tātad sāksim ar sižetu. Ņemam standarta varoni, kas par savu izredzēto nozīmīgumu pasaules glabšanā vēl nenojauš. Iemetam viņu fantāzijas pasulē, kur viņš beidzot uzzn par savu dalību ciņā pret sliktajiem. Neliela pretošanās šim likteņa pavērsienam pa tēmu “ko tad es, tikai parasts mirstīgais, varu izdarīt?”, bet, protams, kaut kā sadarbošanās tiek panākta. Viņš varonīgi dodas cīņā un uzvar… jā, nē. Tas pēdējais teikums ir tikai pa daļai patiess. Ixion Saga DT protagonists, Hokaze Kon, līdz pat pēdējai sērijai turpina sūdzēties par visu un visiem. Ne velti – reālajā vidē viņš ir online geimeris +/- otaku, kas it kā labi pārzin fantāzijas scenārijus, vienā no kādiem pats nu ir nonācis, un izrāda neapmierinātību, ka viss, ko viņš zina tiek līdz pēdējam sajāts.

Heroes of Cosplay

Pagājušajā nedēļā Amerikas TV kanāls Sify sāka raidījumu sēriju “Heroes of Cosplay” par, kā jau nosaukums liecina, kospleijeriem. Tas ir kā tāds dokumentāls realitātes šovs – it kā tikai dokumentāla sekošana izvēleto varoņu gaitām, bet tajā pašā laikā uzsvars tiek likts uz to, ka viņi tomēr piedalās tajos pašos konkursos un pretendē uz vienām un…

Jaunumi līdz 15.08.2013

Anime ★ Nākamgad gaidāma OVA – režisora Džuniči Sato oriģinālgabals – “Zetsumetsu Kigu Shoujo Amazing Twins”. ★ Jaunākais PV rudenī gaidāmajai anime Sekai de Ichiban Tsuyoku Naritai! par sieviešu reslingu: YT ★ Balss aktrises Horie Yui radītais virtuālais personāžs Miss Monochrome (a-la-kaut-kas-līdzīgs-vokaloidam) tiek pie anime sērijām, kuras paredzēts sākt rādīt jau oktobrī. ★ Top anime Karakara…

Japānas vēstniecības piedāvātie pasākumi jūlijā

Šī mēneša pirmajā pusē, ar Japānas vēstniecības Latvijā atbalstu, Rīgā notiek daži izglītojoši/izklaidējoši, ar Japānas  kultūru (gan mūsdienu, gan tradicionālo) saistīti pasākumi, kurus animeblog.lv iesaka apmeklēt: ★ No 3. līdz 20. jūlijam, Latvijas Mākslas akadēmijā, būs apskatāmi simts dažādu praktiskā dizaina priekšmetu ceļojošajā izstādē “Japānas dizains šodien 100”, kas vēsta par tehnoloģiju noformējuma attīstību 20. gadsimta otrajā…

UniCon 2013

Pēc lasītāju vēlmes, kā arī pašu iniciatīvas, nolēmām, ka [pār]publicēsim informāciju par gaidāmajiem con’iem, fest’iem u.tml. Tā kā tuvākais pasākums notiks jau pēc nepilniem diviem mēnešiem, un reizēm sagatavošanās dalībai prasa ilgāku laiku, tad turpmāk centīsimies ziņot par gaidāmajiem notikumiem vismaz pāris mēnešus iepriekš, lai potenciālie dalībnieki paspētu sapucēties, gadījumam, ja notiks kāds, piemēram, cosplay konkurss.…