Utano☆Prince-Sama Shining Live

2011.gadā (vāu, tiešām tik sen?) iznāca otome hārem-tipa anime ar nosaukumu Uta no☆Prince-sama♪ Maji Love 1000%. Nemēģināšu apgalvot, ka tā bija pirmā anime kā tāda šajā kategorijā, bet visnotaļ pirmā ar tik labiem panākumiem un skatītāju atzinību. Kopš Uta no Prince-sama iznākšanas, puišu idol anime saradušās kā sēnes pēc lietus. Katra meģina savu pieeju, izceļot dalībnieku personības, kvalitatīvu mūziku un priekšnesumus vai sirdi un dvēseli (“tev nav jābūt labākajam dziedātājam/dejotājam, ja vien pats nepadodies un iedvesmo citus/liec auditorijai smaidīt”), bet ST☆RISH savā perfektajā harmonijā joprijām paliek k̶a̶r̶a̶ļ̶ prinču tronī.

Tikai ne par anime gribēju šoreiz parunāt, bet gan par mobilo spēli, kas iznāca šī gada sākmā: Utano☆Prince-Sama Shining Live Patiesība tā Japānā iznaca agrāk, bet šogad tā palika oficiāli pieejama arī visai pērējai pasaulei. (Ne tā kā PSP vizuālās noveles, uz kurām viss balstās – tās joprojām pieejamas tikai JP versijā.)

Mob Psycho 100

 

02 Screenshot_20170131-081437Viena no labākajām 2016. gada anime neapšaubāmi bija Mob Psycho 100. Teiktu, ka pat vislabākā, bet negribas uzprasīties uz kāda #rembestgirl vai #yuuribestboy kvēlo pretreakciju. (Starp citu, Viktors ir tik daudzreiz labāks puika par Yuuri, bet par to citreiz.) Mob Psycho ir ne tikai lielisks stāsts un pievilcīgi tēli – arī animācija ir izcila, pat ja tā dažbrīd ietur oriģinālajam komiksam atbilstošu “nemākulīguma” stilu.

Šo autoru, ONE, mēs jau 2015.gada beigās iepazinām ar One Punch Man, kas arī izpelnījās ļoti pozitīvas skatītāju atsauksmes. OPM un Mob Psycho kopsaucējs varētu būt sirdslietas atrašana un sava veida anti-elitisms, kas pats par sevi jau piedod visai svaigu garšu, jo neskaitāmi daudz anime tieši tiekšanās būt stiprākajam un pārākam par visiem ir galvenais dzinējspeks.

How to Cosplay 101 – Otrs skatījums

Ja esat bijuši uz Unicon vai kādu citu cosplay pasākumu, būsiet ievērojuši daudz foršu un draudzīgu apmeklētāju, ar kuriem var parunāt, padiskutēt vai apmainīties ar idejām par visadažādākajām tēmām, kopā baudīt pasākumu, vai vienkārši labi pavadīt laiku ar cilvēkiem, kam ir līdzīgas intereses. Bet tas nav vienīgais. Nereti gadās arī sastapties arī ar indivīdiem, ko prasās kādā klusākā stūrī sakapāt, kā minimums kubikcentimetru, mazos gabaliņos kuru viedoklītī nav vērts klausīties. Tad nu tapa lēmums padalīties ar dažiem priekšlikumiem gan topošajiem, kospleieriem, gan jebkuram, kas gribētu kaut reizi to pamēģināt, bez nodoma ar to ilgstoši nodarboties.