Frankenšteina briesmonim vieta rasējumos, jeb ir lietas ko labāk nekustināt.

Šodien aiz neko darīt pavisam negribot no atmiņas izrāpās fakts, ka amerikas filmu meku skāris kārtējais neprāta vilnis. Kādu laiku atpakaļ lielā vairumā tika ražotas komiksu filmas, tad sekoja āzijā tapušu šausmeņu rimeiki, tagad kārta ir anime/manga. Iepriekšējā postā esmu nedaudz samelojies. Akira BIJA sen izbazūnēts un tik pat sen aizmirstībā nogrimis projekts. Vel pa…

Tachikoma – made in america?

Pa visam nejauši rokoties par interneta plašajām ārēm, tika uzieta diezgan interesanta ziņa par iespējamo Ghost in the Shell ekranizāciju amerikāņu versijā. Tātad īsumā: DreamWorks studija, pēc Stīvena Spīlberga (Steven Spielberg) personīgās iniciatīvas (varētu teikt ka starp DreamWorks un Spīlbergu var likt vienādības zīmi), iegādājusies tiesības uz Ghost in the Shell ekranizāciju, kas pēc visa…

Devilman un viņa radītājs.

Dzimis 1945. gadā, Wajima, Ishikawa’s prefektūrā. Pēc skolas un koledžas, atšķirībā no daļa japāņu, nevis stājās universitātē, bet gan pievērsās savam dzīves aicinājumam – mangas zīmēšanai. Tik tālu dzīves gājums neatšķirās no lielākās daļas mangas mākslinieku. Kāpēc tad vispār viņs tiek pieminēts? Tāpēc, ka šis bērnības murgu (atliek tik apskatīt viņa darbus, un būs skaidrs par ko iet runa) un tēva nāves nomāktais onkulis ir devis un attīstījis žanrus, kas saindēs prātus daudziem anime un mangas faniem tālākā nākotnē. Kā arī bija viens no pirmajiem, kas bērniem un jauniešiem (nenoliedzami Shounen žanrs ir vairāk tendēts uz patsmitgadīgiem puišeļiem) mangā ienesa kailumu un vardarbību, kas Devilman’ā, kurš ir viens no viņa pirmajiem veikumiem, ir kaudzēm.

Gariem Līdzi, Ghibli un šis tas muzikāls.

Kad dienas darbi padarīti un vakaram jūtami tuvojoties, radās vēlme ko paskatīties no animētā gala, kas darīts nebija jau stipri pailgi. Rokoties cauri mapēm un tur atrasto norakstot kā “beh..jau skatīts” vai “pārākais slinkums un nedaudz arī no noguruma, lai mēģinātu iedziļināties notiekošajā”, kādā piemirstā un patumšā virtuālā kaktā tika uziets studijas Ghibli meistaronkuļa Hajao Mijazaki (Hayao Miyazaki) garadarbs – Gariem Līdzi (Spirited Away/Sen to Chihiro no Kamikakushi) DVD digitālā atlējuma fails. Nu tad attiecīgi pie šāda atraduma meklējumi apstājās un Čihiro mēģinājumi glābt savus vecākus izklaidēja turpmāko vakaru. Lieki piebilst, ka atkāroti skatīties šo gabalu bij’ tik pat pātīkami, kā tas bija pirmo reizi (piebildīšu, ka pirmo reizi šī filma tika skatīta kinoteātrī – liels ekrāns, laba skaņa ;) ).

Ieskats 2007. gada pavasara sezonā.

Īss ieskats šī gada pavasara sezonā, kas nu jau ir sākusies. Sastāv no Tv un dažām ova’ām. Filmas un hentai nav iekļauts. Žanrus atturējos tulkot, jo, pieļauju, angliskais variants tomēr būtu labāk saprotams, kā mani iespējamie lingvistikas brīnumi.

Kā jau ierasts, kas skatāms tiek laists apgrozībā lielā skaitā, bet ko skatīt jau paliek paša ziņā.

Ghost in the Shell live-action?

Cilvēkiem, kas palaiduši garām vienu no intersantākajiem jaunumiem (atzīšos, ka mēģinu noslēpt sevis paša kavēšanos ko izraisījis neliels laika trūkums, un, nenoliegšu, arī deva kūtruma, noveļot visu uz Jums. HA!), atļaušos to paziņot tagad – japānas animācijas studija Production I.G. no izdevēja Kodansha (Kodansha 1989. gadā publicēja Masamune Shirow mangu Ghost in the Shell, kuras tālākais liktenis laikam nav jāstāsta) ir ieguvusi atļauju pārdot tiesības uz Ghost in the Shell live-action (attiecīgi animētos galvenos cilkvēkveidīgos personāžus aizstās cilvēki) filmu.

Priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu!

Tiek izdāļāti visa laba vēlējumi šajos, pēc nostāstiem, gaišajos svētkos arī no mūsu puses. Visiem kilogramiem dāvanas, ģimenisku svētku izjūtu vai tuvāko draugu tuvumu, kā arī ziemassvētku vakarā veiksmīgu mielasta patēriņu pēc katra ieskatiem (kā ziņo sentēvu leģendas, līdz pusnaktij ieteicams mieloties deviņas reizes, lai “būtu bagātība mājām, tik pirkstus nedrīkst nolaizīt, citādi tos bieži…

Evangelion atgriežas!

Oficiālā puse:

Tātad beidzot ir oficiāli paziņots, ka tiek strādāts pie 4 filmu sērijas, kas tiks apkopotas zem nosaukuma “Evangelion Shin Gekijou Ban”. Šīs četras filmas iekļaus pirmo daļu – pirmstāstu (prequel), otro daļu, jeb mid-series filmu – tātad iespējamais “galvenais” stāsts, tam sekos pēcstāsts (sequel), kam visam punktu pieliek beigu (final) filma. Šo filmu ražotājvalsts iedzīvotaji pirmo daļu uz lielajiem ekrāniem varēs vērot jau 2007. gada vasaras sākumā.

Detectiv Conan live-action

konans un bratellas.jpgTai jauniešu daļai, kurai kā vienīgais anime resurs bija vai vēl joprojām ir vācu televīzijas kanāls RTL2, tad visticamāk garām nav palaists seriāls par mazo detektīvpuiku Konanu (jeb Detectiv Conan), kas nu jau sēriju ziņā apsteidzis tādu “smagsvaru” kā Dragonball Z.
Tiem, kam Konana vārds neko neizsaka, īsumā varu pateikt, ka tas ir serīāls par pusaugu puisi ar ģeniālām dedukcijas īpašībām, ko nelietīgā veidā, nelietīgi ļaunuļi ar tabletes palīdzību fiziski “pārvērta” par puišeli (iedomājieties – bij augums 1.70m, iemānīja tableti, tagad augums, teiksim 1.10m), bet nekādā veidā neietekmējot viņa prāta spējas. Ar pāris mahinācijām no viņa vecāku puses, Konans atkal mācās pamatskolā, kā arī pārvācas dzībovot pie vecāku paziņas un Konana pirmspārvērtību klasesbiedres tēva, kas tīras sagadīšanās pēc, arī ir detektīvs. Tā nu šī iespēja ļauj Konanam ar dažu hi-tech daiktu palīdzību likt lietā savas dotības un risināt vienu noziegumu pēc otra, jo Konans seko nāves nesējas tantes Flečeres pēdās un līķi kaudzēm kur vien viņš un viņa onkulis (dažreiz arī bez viņa sabiedrības) ierodas. Varbūt neizklausās pēc nekā īpaša, bet visa sāls slēpjas slepkavības veidos. Personīgi ir skatītas patsmit epizodes, un cik spēju atcerēties, nāves paņēmienu nav ne reizi atkārtojušies, un epizošu skaits jau pārsniedz 440! Nespēju vien beigt brīnīties par cilvēkiem, kas atbild par idejām – kas, kā, kur un kāpēc mirs, jo brīžam tiešām atliek vien nobrīnītie kā ko tādu vispār sacerēt.