Utano☆Prince-Sama Shining Live

2011.gadā (vāu, tiešām tik sen?) iznāca otome hārem-tipa anime ar nosaukumu Uta no☆Prince-sama♪ Maji Love 1000%. Nemēģināšu apgalvot, ka tā bija pirmā anime kā tāda šajā kategorijā, bet visnotaļ pirmā ar tik labiem panākumiem un skatītāju atzinību. Kopš Uta no Prince-sama iznākšanas, puišu idol anime saradušās kā sēnes pēc lietus. Katra meģina savu pieeju, izceļot dalībnieku personības, kvalitatīvu mūziku un priekšnesumus vai sirdi un dvēseli (“tev nav jābūt labākajam dziedātājam/dejotājam, ja vien pats nepadodies un iedvesmo citus/liec auditorijai smaidīt”), bet ST☆RISH savā perfektajā harmonijā joprijām paliek k̶a̶r̶a̶ļ̶ prinču tronī.

Tikai ne par anime gribēju šoreiz parunāt, bet gan par mobilo spēli, kas iznāca šī gada sākmā: Utano☆Prince-Sama Shining Live Patiesība tā Japānā iznaca agrāk, bet šogad tā palika oficiāli pieejama arī visai pērējai pasaulei. (Ne tā kā PSP vizuālās noveles, uz kurām viss balstās – tās joprojām pieejamas tikai JP versijā.)

Top 10 Anime Swordsman

12

Vairogs, restes, kalns un pat dievi nespēj apturēt šos karotājus.(karotāji -šajā gadījumā swordsman, mums vajadzētu izdomāt labāku vārdu latviešu valodā)

Untitled
Viņi ir stipri, ātri un nezina ko nozīmē padoties, tāpēc, ja tomēr gadās viņus satikt, labāk nešķērso tiem ceļu. Desmitnieku sagatavoju pēc saviem priekšstatiem un prasībām. Izdomāju liekvārdībā nepalaisties, tāpēc par katru paukotāju sniedzu tikai nelielu aprakstu. Ja neredzi šeit savus favorītus pastāsti par tiem komentāros.
Šis raksts var saturēt spoilerus!

How to Cosplay 101

Ja esat apmeklējuši Unicon vai kādu citu cosplay pasākumu, būsiet ievērojuši daudz labi izstrādātu un skaistu cosplay tērpu. Bet tas nav vienīgais. Bieži gadās redzēt tādus cosplay, ka gribās acis sev izdurt. Tad nu esmu izlēmis padalīties ar dažiem priekšlikumiem, kas varētu noderēt nākotnes cosplayeriem.

Heroes of Cosplay

Pagājušajā nedēļā Amerikas TV kanāls Sify sāka raidījumu sēriju “Heroes of Cosplay” par, kā jau nosaukums liecina, kospleijeriem. Tas ir kā tāds dokumentāls realitātes šovs – it kā tikai dokumentāla sekošana izvēleto varoņu gaitām, bet tajā pašā laikā uzsvars tiek likts uz to, ka viņi tomēr piedalās tajos pašos konkursos un pretendē uz vienām un…

Osamu Tezuka – anime pamatlicējs

Reizēm runājot ar citiem anime mīļiem un apspriežot to vai citu darbu, man sanāk pieminēt cilvēku vārdā Osamu Tezuka un šeit seko labākais. Neviens nezina, kas tas ir,  un manā skatījumā, ikvienam būtu jāzina vienu no anime celmlaužiem. Cilvēks, kas praktiski radījis to anime, kuru mēs šodien zinām.

Zem tilta pamestais animeblogs atradis jaunas mājas

Kluss, piesnidzis vakars. Dodos mājup pēc kārtējās darba dienas. Vējš pār Daugavu varbūt nav tik stiprs, bet, kamēr šķērsoju Vanšu tiltu, paspēju nosalt. Zinot, ka pie Vecpilsētas robežas, blakus tiltam, ir degvielas uzpildes stacija, kurā var iegādāties karstus dzērienus un maizītes, nolemju doties turp, lai sasildītos. Te pēkšņi izdzirdu žēlabaini pīkstošas skaņas. Savādas ziņkārības mākts, ieklausos kārtīgāk, no kurienes tās nāk…

Droid Comic Viewer

Sen ir pagājis tas laiks, kad mobilais telefons tika izmantots tikai zvanīšanai, īsziņu sūtīšanai, pašaizsardzībai un pudeļu atvēršanai. Jau kādu laiku telefoniem ir tādi ekrāni, ka tos zināmā mērā var izmantot, lai skatītos filmas, videoklipus youtubē un pat spēlētu spēles. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka kāds ir iedomājies, ka telefonā varētu arī lasīt komiksus/ mangu. Rakstā došu savas pārdomas par vienu no programmā, kas dod šādu iespēju.

Mākslinieku darbi par katastrofu Japānā

Kā jūs noteikti visi zināt, 11.martā Japānā notika 9.0 balles stipra zemestrīce. Zaudējumi ir neaptverami. Bet par to kādā citā rakstā.

Gribēju padalīties ar nelielu web-lapu, kur ir apkopoti vairāku mākslinieku darbi par 11.marta katastrofu. Šie darbi 30.aprīlī tiks izsolīti Parīzē, un visa nopelnītā nauda tiks ziedota Japānas cietušajiem. Kā arī 8.aprīlī tiks izdota grāmata ar jau pieminētajiem darbiem.

Atsevišķi mākslinieku darbi varbūt nav tik labi un izdevušies, bet citi ir unikāli un sirdi plosoši. Par to spriediet paši – http://cfsl.net/tsunami/.

Kendo klubs Latvijas Universitātē

LU izveidots kendo klubs LU Sporta servisa centrs 05.05.2010 Kendo ir moderna zobenu cīņa, kas balstīta uz tradicionālo japāņu paukošanu ar samuraja zobenu. Japānā katrā skolā un katrā universitātē ir kendo sekcija, tagad šī iespēja ir arī Jums! Nodarbības ir bez maksas. Nodarbību norises laiks un vieta: Pirmdienās plkst. 17.00 un trešdienās plkst. 18.00, Ekonomikas…