Kanojo wo Mamoru 51 no Houhou

11. martā pasauli satricināja ziņa,  ka   Japānā ir notikusi pēdējā gadsimta stiprākā zemestrīce. Tūkstošiem bojāgājušo, bezvēsts pazudušo, milzu zaudējumi tautsaimniecībai un ekonomikai, vēl vairāk šausmu slēpj cietušo cilvēku personīgā pieredze, šajā katastrofā.

Masu mēdiji un līdz ar viņiem visa pārējā pasaule vēl aizvien nespēj aptver notikušā apmērus un to ietekmi. Visticamāk, starp mums nav cilvēku, kas ir atradušies un pārdzīvojuši šādu situāciju tāpēc, mums neizprast , ko jūt Japānas tauta . Mēs varam sniegt tikai savu atbalstu, ko es arī aicinu darīt cilvēku vēlmju un spēju robežās. Kaut vai noskatieties youtubes video, ja autors ir apņēmies ziedot naudu, par noteiktu skatījumu skaitu.

Es piedāvāju, jums izlasīt mangu, kas attaino līdzīgu situāciju, un cilvēkus tajā.

Elfen Lied

Ģenētisku mutāciju rezultātā saules gaismu ir ieraudzījušas būtnes vārdā Diclonius. Tās ir meitenes, kurām aug ragi un kas spēj vadīt vēl vairākas neredzamas rokas, un kuru instinkts diktē, ka ir jāiznīcina cilvēce. Pēc bēgšanas mēģinājuma viena šāda būtne nonāk pludmalē ar atmiņas zudumu, kur viņa satop Koutu un Yuku, kas nolemj viņu aizvest uz savām mājām. Viņi vēl nenojauš kā tas pārvērtīs viņu dzīves.

Venus Versus Virus

Sumire ir kautrīga un samērā bikla meitene, kas ir apdāvināta ir visai interesantu spēju redzēt garus. Šīs spējas nav diez ko izteiktas, bet tas viss mainās kādā vakarā, kad Sumire atrod kādu skaistu brošu. Tajā pašā vakarā viņai šie gari uzbrūk un viņa tiek izglābta. Būtne, kas viņu izglāba ir meitene vārdā Lucia, kas nodarbojas ar garu iznīdēšanas biznesu. Par cik Sumirei nav naudas, lai norēķinātos par šo pakalpojumu, viņa tiek ievilkta šajā biznesā. Ne Sumire, ne Lucia vēl ne maz nenojauš, kādi likteņa zobrati sāk griezties pēc viņu tikšanās.

Unbalance X Unbalance

Korejas izcelsmes mangas stāsts ir par kādu ļoti savdabīgu mīlestību starp ļoti striktu skolotāju un tik pat stūrgalvīgu skolnieku.

Viss sākas ar to, ka mūsu galvenais varonis veikalā atrod maku un nolemj to atdot saimniecei, aizņemoties no šī maka nedaudz naudas savām vajadzībām. Saimniece saņemot savu maku pieķer viņu un pieprasa atdot naudu. Mūsu nabaga galvenais varonis piekrīt viņas nosacījumiem un vēl nemaz nenojauš, ka tas ir tikai viņa problēmu sākums, jo šī persona kļūs par viņa pasniedzēju un, sekojoši, mīlu.

Alive !

   
Manuprāt, katrs cilvēks kādā zināmā laika periodā ir domājis par nāvi , un ko viņš vēlas sasniegt līdz tam brīdim .  Lielākajai sabiedrības daļai par mierinājumu nenovēršamajam galam ir tas, ka viņiem nav ne mazākās idejas kad tas pienāks, un kā pienāks . Tādejādi ļaujot domāt, ka personai izdosies nodzīvot vēl daudzus laimīgus gadus .  Tomēr pastāv sabiedrības daļa kuri diemžēl uzzina savus nāves brīdi , tie ir ar nāvi nosodītie . 

Deadman Wonderland

5533_130567.jpgdw_v01c03_170.jpgdw_v02c06_047.jpg 

Ja Latvijas (un citu valstu) cietumos būtu tādi paši noteikumi kā Deadman Wonderland, tad par to pilnumu nevajadzētu sūdzēties, nevajadzētu celt jaunus cietumu kompleksus, pietiktu  ar vienu pašu uz visu valsti.

Dogs.

05.jpg02-032.jpg 36.jpg012.jpg

Dogs Kastro ir pensijā, lai dzīvo Kastro! Beidzot pasaule ir piedzīvojusi dienu, kad Fidels Kastro vairs nepārvalda Kubu, lai gan mani un daļu no pasaules iedzīvotājiem tas vairs īpaši neuztrauc. Tomēr jāapsveic viņu ar šo varonīgo lēmumu, kurš gan nedos Kubas tautai pārāk lielu, jūtamu labumu, izņemot Kasto mazo brāli, kas beidzot ir ticis pie varas grožiem, un pārīti korumpētu ierēdņu. Diemžēl viss augstāk rakstītais neattiecas uz mangu Dogs, lai gan tās varoņi ir pietiekoši spējīgi, lai varētu vadīt kādu nelielu revolūciju, vai vismaz sarīkot kādu teroraktu.

Blue Heaven

blue_heaven1.jpgblue_heaven2.jpgblue_heaven4.jpgblue_heaven5.jpg
blue_heaven3.jpg

Ir trīs lietas, kuras, manuprāt, zina katrs Latvijas iedzīvotājs: to, ka Kalvītis sen jau demisionējis, dieva cilvēks ( Godmanis = God -man) ir noķluvis pie vadības kloķiem, bet ziema Latvijā ir pagājusi tā īsti nesākoties, vismaz tā apgalvo sinoptiķi.
Tā kā laiks laukā nemaz nelīdzinās siltam pavasarim, bet iekštelpās nemaz nav tik silts, vismaz dzīvojot dzīvoklī, (par laimīgajām maitām , kuri dzīvo privātmājās un visu paši kontrolē, nerunāsim) nācās siltumu vai nojausmu par to meklēt, kaut vai uzzīmētu. To es atradu zem vārda Blue Heaven.
Šajā stāstā ir gan grezns pasaulē lielākais kruīza laineris, gan zilas debesis un saulīte zem tām.