Kamina Ayato ir introverts puisis, kas savas dienas pavada mierīgi kopā ar saviem draugiem bez jebkādiem satraukumiem. Taču kādu dienu viņu pilsētai tiek uzbrukts. Ayato tiek nošķirts no draugiem un satiek Reiku, noslēpumainu meiteni, kas rosa Ayato zināmas atmiņas. Tā nu viņš nonāk kādā svētnīcā un….. Melna bilde, viņš pamostas slimnīcā, uzbrukums ir garām, bet viņu moca savādas atmiņas par notikušo. Vai tas tā varētu būt, ka pilsētu izglāba savādi, cilvēkiem līdzīgi objekti.
Nosaukums: RahXephon
Garums: 26 sērijas
Gads: 2002
Žanrs: Drāma, Mistērija
RahXephon ir visai interesants radījums. To varētu nostādīt līdzās tādam vārdam kā Neon Genesis Evangelion, bet tos salīdzināt būtu neprāts. Līdzīgi viņi ir tajā ziņā, ka tās ir mecha animes, kurās galvenais uzsvars netiek likts uz pašām cīņām un action kā tādu. RahXephon ir grūti aprakstīt kā tādu, jo to ir grūti ielikt kādā kategorijā. Es tā īsti neesmu drošs, vai RahXephon bija drāma ar mistērijas elementiem, vai tā bija mistērija ar romantikas elementiem.
Viens no iemesliem kāpēc manī ir tādas šaubas ir stāsts. Tas ir pamatīgs un ļoti bieži skatītāju atstāj neziņā. Iespējams, ka daudzas man neskaidrās lietas kaut kad seriāla laikā tika izskaidrotas ar netiešām norādēm, bet lai kā arī būtu, man pēc seriāla noskatīšanās palika ļoti daudz līdz galam neizprastu lietu. Vai tāda stāsta sarežģītība un atteikšanās izskaidrot lietas ir pozitīvs faktors, to es atļaušu izlemt katram pašam.
Nevajadzētu arī piemirst to, ka RahXephon uz priekšu dzen tēli, kas nozīmē, ka seriālā būs ļoti daudz dialogu, kam būtu ļoti ieteicams sekot līdzi. Paši tēli bija labi izstrādāti un neviens no tipāžiem tā īsti uz nerviem nekrita. Vienīgā nelaime ir tāda, ka tēlu, manuprāt, bija nedaudz par daudz, jo daži stāstam svarīgi tēli tā arī palika kārtīgi neiepazīti un pat par galvenajiem tēliem skatītājs uzzina samērā maz.
Par audio un video noformējumu sūdzēties nevar. Diezgan ātri var pamanīt, ka pie RahXephon ir strādājuši BONES cilvēki. Te nu arī paceļas jautājums vai jums iet pie sirds BONES stilistika. Ar mani ir kā ir, bet šoreiz man vairāk patika nekā ne.
Visu sasummējot un nedaudz paanalizējot, nākas secināt, ka par spīti tam, ka RahXephon ir kvalitatīvs produkts, tas ir paredzēts visai specifiskai publikai un to ikkatrs nebūs spējīgs noskatīties. RahXephon tomēr prasa no skatītāja zināmu noskaņojumu un krietnu daudzumu koncentrācijas. Ja jūs šādi sīkumi neatbaida, RahXephon varētu būt samērā interesanta skatāmviela.
Noskatījos šo anime vairākas reizes, tas tiesa, ka nepieciešama koncentrēšanās, lai saprastu, kas vispār notiek stāsta gaitā un kāda ir varoņu saistība vienam ar otru. Ieteicams noskatīties arī “RahXephon: Pluralitas Concentio”, kurā minētas dažas detaļas, kuras seriālā nav. Ne mazāk svarīga loma šai stāstā ir mūzikai, ap kuru apvītas dažas stāsta galvenās domas. Visā visumā, stāsts, kaut vai mistisks, tomēr pilns daudz filozofisku pārdomu. Baudāms, bet ar iedziļināšanos.
Smaga anime, bet izbaudama! Tik zel ka pa vidu tada vienmulas serias dazas .