Tālā nākotnē kādā vietā sauktā par Romdo cilvēki aizvada laimīgas dzīves, kurās viņiem asistē autonomi roboti, kuru vienīgais mērķis ir palīdzēt savam saimniekam. Taču šai šķietami ideālajai sabiedrības fasādei ir savas plaisas. Ne viss ir tik harmoniski un ideāli kā Romedeo vadītājs to vēlētos, jo pilsētas iedzīvotāju dzīves regulāri patraucē kāds robots, kurš ir inficējies ar Cognito vīrusu un tādējādi zaudējis savas maksimas. Šajā momentā spēlē iesaistās Vincents Laws, imigrants, kura uzdevums ir nomedīt šādus robotus, un Re-l Mayar, kuras uzdevums ir izmeklēt ar inficētiem robotiem saistītus atgadījumus. Ne viens no viņiem nenojauš kā viens atgadījums viņu dzīvēs izmainīs viņu uztveri gan par pasauli, gan par lietu būtību.
Nosaukums: Ergo Proxy
Garums: 23 sērijas
Gads: 2006
Žanrs: Mistika, Zinātniskā Fantāzija
Ir neiedomājami grūti uzrakstīt rakstu par Ergo Proxy tā lai nesabojātu kādam prieku to skatīties. Nav šaubu, ka šī ir viena no tām retajām animēm, kuras būtu jāredz ikkatram anime skatītājam. Ergo Proxy ir vienkārši kaut kas tāds, ko negadās tik bieži redzēt un viens no iemesliem kāpēc Manglobe animācijas studijai ir tik spēcīgas emocijas izraisošs vārds.
Man būs ļoti grūti paskaidrot kāpēc Ergo Proxy ir tik atmiņā paliekošs gabals, jo es nevēlos iztirzāt Ergo Proxy saturu. Ergo Proxy par kaut ko īpašu padara tas apstāklis, ka tā vienlaikus attēlo personāžu ceļojumu telpā, pašizzināšanu un pasaules izzināšanu un tās uztveres izmaiņas. Šeit būtu jāpiebilst, ka Ergo Proxy ļoti daudzas idejas ir aizņēmies no senās grieķu filozofijas. Ja man būtu jāraksturo Ergo Proxy sižets un tēli, man prāta nāktu tikai viens salīdzinājums ar Platona cilvēkiem alā(Allegory of the Cave).
Ergo Proxy ne tikai spēj piedāvāt saistošu stāstu, bet tas spēj piedāvāt kvalitatīvu animāciju un skaņu. Šoreiz animācijas galvenais trumpis ir stilistika. Tas kā animātori spēja radīt ‘tukšās pasaules’ iespaidu ir ievērības vērts. Arī vides atšķirības starp darbības norises vietām bija pamanāmas, gan krāsās, gan vides detaļās.
Godīgi sakot, par to kā veidot šo rakstu esmu domājis ilgi un dikti, bet tā arī pie sakarīga risinājuma neesmu nonācis. Bija doma kārtīgāk iedziļināties Ergo Proxy aktualizētajos jautājumus, bet no tā nekāda liela labuma nebūtu, tikai tukša spriedelēšana par kaut kādiem filozofiskiem jautājumiem un problēmām, kam visai drīz būtu maz sakara ar pašu šovu. Otra versija bija aprakstīt tikai noformējumu un par sižetu nerunāt vispār. Tad nu izvēlējos zelta vidusceļu un tapa šis raksts ar kuru es neesmu līdz galam apmierināts, bet šaubos vai spētu šobrīd uzrakstīt kaut ko labāku. Katrā gadījumā Ergo Proxy var patikt un var nepatikt, bet lietas būtību tas nemainīs. Ergo Proxy ir seriāls kurš vienkārši ir jāredz, lai saprastu, ko tas spēj piedāvāt un uz ko vispār ir spējīga animes industrija.
Samērā smags produkts, jo sižets kaut kādā mērā man bija par smagu. Tomēr skātāma ir noteikti. MAn ļoti patika soundtrack, laba mūzika labam darba.
es tieši tagad skatos šo animi un esmu pie 18. sērijas..
man jau ļoti patīk šāda veida aimes un grafika ar laba.. vienkārša, bet baudāma, tik man ir nojausma, ka būs daudz kas atstāts neatbildēts.. ehhh.. nuskatīšos kā būs.. :D
jā, ir palikusi atmiņā kā viena laba anime. Pēc raksta izlasīšanas, radās vēlme vēlreiz noskatīties, ko visticamāk arī būs jādara. Dievinu tevis pieminētos “tukšās pasaules” skatus un to daļu kur šiem vajadzēja izdzīvot cik-nu-tur-tās-dienas uz kuģa <3
Augstākā pilotāža it visā, skatīta vismaz 2 reizes.
[quote=”comment-13524″]es tieši tagad skatos šo animi un esmu pie 18. sērijas..
man jau ļoti patīk šāda veida aimes un grafika ar laba.. vienkārša, bet baudāma, tik man ir nojausma, ka būs daudz kas atstāts neatbildēts.. ehhh.. nuskatīšos kā būs.. :D[/quote]
grafika ir tikai spēlēm, videomateriāliem ir kvalitāte. :))
[quote=”comment-13538″]grafika ir tikai spēlēm, videomateriāliem ir kvalitāte. :))[/quote]
Nu tapat saprati ko cilveks domaja …. Ja ne paskaties anime kas iznaca 80+ un pec tam 2005 + kaut vai pa vidu ir ari iznakusas stila 80 +