Pasaulē eksistē priekšmeti, kam piemīt īpašas spējas. Ir tikai nedaudz cilvēku, kas spēj šos priekšmetus identificēt un izmantot. Kisaragi Ruyi ir puisis, kam piemīt ļoti augsta saderība ar šiem priekšmetiem un viņš spēj izmantot teju jebko. Taču pagātnes dēļ viņš to nevēlas darīt un ir izlēmis aizvadīt ikdienišķu dzīvi un nevēlas tikt saistīts ar relikviju medniekiem. Taču tas viss mainās ar viņa radinieces Eriko ielaušanos viņa dzīvē, kas sev līdzi nes tikšanos ar pūķi vārdā Roza.
Nosaukums: Dragon Crisis
Garums: 12 sērijas
Gads: 2011
Žanrs: Spriedze, Drāma
Dragon Crisis apskats laikam nebūs no tiem glaimojošākajiem. Tam par pamatu ir vairāki iemesli un viens no galvenajiem ir tas, ka Dragon Crisis ir vienkārši pliekans un klišejām pārbagāts seriāls.
Seriāla galvenā problēma ir tā stāsts. Atklāti sakot, es tā arī nesaprotu, ko veidotāji gribēja panākt. Seriālam it kā ir vienots sižets 12 sēriju garumā, kurā nav pamanāmas izteiktas epizodiskuma pazīmes. Tajā pašā laikā, stāsts ir ļoti sekls un tukšs. Nevar teikt, ka tas būtu galīgi garlaicīgs, bet vērot kā galvenajam varonim ir nepieciešamas 12 sērijas, lai parādītu kaut nelielas pazīmes tam, ka viņa morālais briedums pārsniedz 6 gadu vecuma robežu, arī nav pārāk interesanti.
Stāsta problēma pati par sevi nebūtu tik liela problēma, lai nodēvētu kādu seriālu par pliekanu. Ir pietiekoši daudz animju, kas ar viduvēju stāstu tik un tā pamanās iespiesties atmiņa savu spilgto tēlu dēļ. Par nelaimi Dragon Crisis tēli ir tikpat sekli kā stāsts. 12 sēriju garumā nebija absolūti nekādas tēlu attīstības un sasprindzinājuma to savstarpējās attiecības, protams, ja atskaita neveiklo mēģinājumu kaut ko tamlīdzīgu radīt pašās seriāla beigās. Seriālu skatoties nepameta sajūta, ka veidotāji bija paņēmuši tēlus no mītiskās „Kā rādīt labus harēma animes tēlus” rokasgrāmatas un tādus arī atstājuši. Lai piedotu kādu odziņu seriālam, veidotāji nolēma, ka šos tēlus vajadzētu ievietot piedzīvojumu tipa animē. Rezultāts – tā ne visai.
Pozitīvi ir tas, ka Dragon Crisis spēj piedāvāt samērā kvalitatīvu animāciju un labu ieskaņojumu. Pieņemu, ka daudziem moe cienītājiem pie sirds varētu iet daiļā dzimuma balsu ieskaņojums.
Manuprāt, Dragon Crisis dēļ nav vērts šķiest laiku un labāk ir noskatīties kaut ko saturīgāku. Par nelaimi Dragon Crisis varētu dēvēt par šī brīža viduvējības etalonu un tamdēļ būs pietiekoši daudz cilvēku kam tas varētu iet pie sirds, gluži kā fast food. Tu zini, ka tas ir slikts, bet ēd tik un tā.
Lai gan sižetiski Dragon Crisis pieklibo, es tomēr izbaudīju labo animāciju un sīki detalizētos fonus. Tāpat arī ieskaņojums gan balsīm, gan mūzikai bija visai labā līmenī.
Likās ļoti līdzīga toaru majutsu no index, vienīgi pluss, ka dragon crisis galvenais tēls cīņu laikā nenodarbojas ar 10 minūšu garu sprediķošanu.
[quote=”comment-13674″]Likās ļoti līdzīga toaru majutsu no index, vienīgi pluss, ka dragon crisis galvenais tēls cīņu laikā nenodarbojas ar 10 minūšu garu sprediķošanu.[/quote]
Piekritu te kaut vairak ciniJas , bet toaru majutsu no index pec 1 sezonas saka jau besit ka ar vienu savu rokas speJu un ar kulaku pliku var izrubit visus(mega stipros ar visadam spejam burvestibam) , cina spraiga un finala sitiesns pa seJu ar kulaku un mums ir uzvaretais =) par to ari stasts toaru majutsu no index taka Dragon Crisis ir daudz labaks kaut vai ari tur bija tada pasaubammi mirkli bet kaut nebesiJa =) iesaku vertejums 6-7/10