Skip to content
 
Latvijas anime blogs
Latvijas anime blogs
  • < Skaidrojošā vārdnīca >
Twitter
  • < Skaidrojošā vārdnīca >

bscap0015.jpgbscap0001.jpgbscap0005.jpg
bscap0006.jpgbscap0020.jpgbscap0017.jpg

“Darkness beyond the twilight, crimson beyond blood that flows, buried in the flow of time is where your power grows. I pledge myself to conquer all the foes who stand in front of this gift bestowed in my unworthy hand. May all the fools who stand before us be destroyed by the power you and I possess. Dragon Slave!”

Piedzīvojumi, noslēpumi, maģija, mīklas, joki, garšīgi ēdieni, un izsalkušie… Un vēlreiz – joki, dažkārt smieklīgi līdz pat nokrišanai no krēsla. Lai arī brīžam nopietns un savā ziņā īpašs, lielākoties šis seriāls ir viegls un jautrs fantasy gabals, ar nelielu noslieci uz weirdo pusi. Nu, tā, lai nevienam nešķistu, ka tas ir parasts standarta fantasy pasaules klons.

Nosaukums: “Slayers”
Studija: J.C.Staff / SoftX
Gads, kurā anime rādīta Japānā: 1995-2001
Režisori: Takaši Vatanabe (piedalījies Shakugan no Shana, Lost Universe, Ikki Tousen,Boogiepop Phantom seriālu radīšanā), un citi.
Seriālu pamatā ir Hadžime Kanzakas ilustrētie stāsti.

Vārdu sakot, Slayers. Zem šī nosaukuma slēpjas vairāki anime seriāli, pilnmetrāžas filmas un OVAs:

  • Slayers Special (OVA) (1996)
  • Slayers Excellent (OVA) (1998)
  • Slayers Movie: Slayers The Motion Picture (1995)
  • Slayers Movie 2: Slayers Return (1996)
  • Slayers Movie 3: Slayers Great (1997)
  • Slayers Movie 4: Slayers Gorgeous (1998)
  • Slayers Movie 5: Slayers Premium (2001)
  • Slayers TV, 26 sērijas (1995)
  • Slayers Next TV, 26 sērijas (1996)
  • Slayers Try TV, 26 sērijas (1997)

Seriālu un filmu skaits mums parāda, ka stāstiņi par drakonu biedu Linu Inversu japāņiem ļoti gājuši pie sirds, un viņi gribējuši vēl un vēl. Un šis saraksts nebūt nav viss tas, ko var sadabūt par Slayers tēmu. Ir pieejamas kāršu spēles, radioiestudējumi, video spēles, mangas. Pamēģināsim saprast, kas tur ir tik interesants un pievilcīgs.
Visu filmu un seriālu galvenā varone ir jauna meitene Lina Inversa. Ja viņa man būtu jāapraksta ar pāris-trīs vārdiem, iznāktu – rīma, karstgalve, burve. Jā, tās ir trīs raksturīgākās Linas īpašības, vai spējas varbūt. Ja ceļā patrāpās krogs, tas tiek izēsts tīrs; kopā ar ļaunīti bieži vien no zemes virsas tiek noslaucīta arī pilsēta, un par to netiek skumts. Un, es jums saku, faijerboli tur lido biežāk nekā mušas. Kopā ar Linu episkajos piedzīvojumos piedalās arī Gourijs Gabrijevs – zeltmatains bišounens, kurš no senčiem mantojis ārkārtīgi spēcīgu zobenu – Gaismas Zobenu (Star Wars fani, drebiet – zobens arī skaņu rada tieši tādu pašu, kā džedaju izdaudzinātie ieroči). Ir arī lieta, ar kuru Gourijam labāk nelepoties – tā ir atmiņa, un, hm, vispār ar notiekošā saprašanu viņam bieži vien ir švaki, kas nemaz tik slikti nav, no skatītaja viedokļa. Savas atmiņas dēļ Gourijs ir viens no komisko situāciju radītājiem. Tad piedzīvojumu meklētāju bariņā tusē arī Amēlija (pilnais vārds ir pārāk garš, un diezin vai būtu vērts to pieminēt; Amēlija gan man nepiekristu ;) ). Amēlija, tāpat kā viņas tēvs, ir neapstādināma taisnības cīnītāja, kas ar savu entuziasmu un saukļiem bieži vien liek ienaidniekiem samulst. Tomēr cīņai par taisnību ir arī negatīvā puse – vispirms ir jāizprot kura pusē tad taisnība ir. Amēlijasprāt bieži vien taisnība ir Linas pusē, lai gan cīņas beigās miruši vairāk ļaužu nekā pēdējās epidēmijas laikā. Amēlija ir visjaunākā no visiem galvenajiem varoņiem un fiziskā spēka viņai tamdēļ ir vismazāk, viņa ir pat neveikla un bieži vien savu “ļauno plānu atmaskošanas” runu laikā neveikli noveļas no paaugstinājuma. Amēlija labi pieprot balto maģiju. Un tad mums vēl ir arī Zelgadiss. Noslēpumains jauns puisis ar pārakmeņojušos ādu, un arī (gasp!) matiem (pats redzēju, kā viņa mati vienreiz iedūrās galda kokā, kad viņš nodūra galvu). Zelgadiss ir ļoti nopietns, kautrīgs puisis, kura vienīgais mērķis seiālā ir atrast veidu, kā atbrīvoties no savas akmens ādas. Kaut gan es, skatoties seriālu, īpašus trūkumus šajā apstāklī nemanīju, drīzāk otrādi. Arī Zelgadiss pieprot maģijas prasmi, īpaši garu maģiju. Otrā seriāla sākumā pie galveno varoņu klāsta pievienojas arī Ksellos. Kselloss ir ārkārtīgi noslēpumains tips, un to, kas viņš patiesībā ir, anime stāsta tikai Slayers Next beigās, tā kā šeit neko par to neteikšu. Viņš vienmēr smaida, un krunciņas ap acīm traucē tās ieraudzīt, bet kad kāds ierauga viņa skatienu, viens ir skaidrs – draud nepatikšanas, lielas nepatikšanas. Ksellosa iemīļotākais teiciens ir “Tas ir noslēpums“. Vēl ir arī Naga – Baltā Čūska, kas parādās tikai filmās un OVAs. Naga ir Linas kompanjone viņas gaitu sākumposmā – neizsakāmi pašpārliecināta burve, kas turklāt nav diez cik gudra. Viņu jau iztālēm var atpazīt pēc uz nerviem krītošiem skaļiem smiekliem. Naga turklāt uzskata, ka Lina ir viņas galvenais šķērslis, lai kļūtu par pasaules krutāko burvi.
Pasaule, kurā notiek draugu neticamie piedzīvojumi, ir diezgan tipiska fantasy pasaule – karaļvalstis, kari, briesmoņi (briesmoņu rase), pūķi, dievi. Kaut gan bieži vien anime parādās vidējai fantasy pasaulei netipiskas lietas, piemēram, zivscilvēki (zivis ar kājām), fantasy kospleijeri, tenisa spēle un citas anomālijas. Katrā seriālā ir kopējs stāsts, taču bieži vien pa starpu tiek risināti visādi papildus stāstiņi, notikumi un citas lietas. Jāsaka uzreiz, ka vismaz viena trešdaļa visa kā notiek tikai tāpēc, ka Lina ir viena no vismantrausīgākajām meitenēm visā Slayers universā. Atliek tikai Linai sasolīt naudu, un viņa darīs visu, lai to dabūtu. Kā arī, kā jau sākumā teicu, Lina ir samērā destruktīva meitene, un, tā kā arī prasmīga burve, tad neviena sērija neiztiek bez kaut viena faijerbola, un ik pa pāris sērijām tiek pielietota vēl spēcīgāka maģija, kā rezultātā tiek nonesti veseli pilsētu kvartāli. Ļaunīši, ar kuriem varoņiem iznāk cīnīties, arī, un īpaši uz seriālu beigām ir tik neizsakāmi vareni ka bail. Nav retums, kad tie ir vai nu pasaules spēcīgākie dēmoni, vai pat uberdemoni no citām pasaulēm. Lieki teikt, ka tie visi beigu beigās tiek uzveikti, bieži vien ar netradicionāliem paņēmieniem, bet tik un tā – ar skaļu blīkšķi un uguņošanu. Tomēr, par spīti visiem jokiem un dīvainībām, sižets seriālos ir parasts “ļaunais briesmonis grib uzspert gaisā pasauli, glābsim to!” Skatāms ir, tomēr nekas svaigs un oriģināls. Vēl bēdīgāk ir Slayers pilnmetrāžas filmās, kas man – dīvaini – šķita vājākas par TV seriāliem. Filmās gan joki gan sižets šķita pelēki un nesmieklīgi.
Vēl, protams, jāpiemin, ka Linas balsi ierinājusi viena no seijū vecmammām – Megumi Hajašibara. Un, jāatzīst, ka viņa to ir veikusi godam – ļoti patika izpildījums, tieši balss + tulkojums bija tas, kas man sagādāja daudzus jautrus brīžus. Protams, tie bija arī super-deformed čibi, tomēr ne tik bieži. Mūzika gan seriālā man nedaudz lika vilties – vidusmēra pop gabaliņi sākumā un beigās, kā arī daudz maz atbilstoši gabali sērijām pa vidu atmosfēras radīšanai.
Par animāciju – tā bija tīri ok. TV seriālos, protams, tā bija zemākas kvalitātes, nekā filmās un OVAs, tomēr ļoti pieņemama. Autori nav skopojušies arī ar krāsām un ātrām action scēnām, kur plūstoša animācija ir obligāts priekšnoteikums.
Kopumā ņemot – ja vēlaties redzēt kaut ko no anime “klasikas” (nosacīti, protams. Klasika ir Heidi un Prince of the North), Slayers TV jāskatās. Filmas un OVAs manā skatījumā var izlaist, taču, iespējams man kāds oponēs. Patiesībā šī anime man lika smieties tā, kā neviena cita ilgākā laika periodā, un tas laikam ir labi. Faierbõlu!

Saites tiem, kam ir interese:
Megumi Hayashibara & Okui Masami – Kujikenaikara! (Album version) Slayers TV Ed.
Megumi Hayashibara – Give A Reason (Giga-mix version) Slayers Next Op.
Megumi Hayashibara – Breeze (Windstorm mix) Slayers Try Op.

Share this post

Author: zenofex

Post navigation

PreviousPrevious post:Zināms pirmās Rebuild of Evangelion filmas izrādīšanas datums.NextNext post:Naruto ir atgriezies!

Saistītās ziņas

Mob Psycho 100
1.05.2017
How to Cosplay 101 – Otrs skatījums
12.02.2017
Vai garāks ir labāks? Plastic Nee – San
18.05.2015
Top 10 Anime Swordsman
25.04.2015
“Hamatora” un “Re: Hamatora”
16.04.2015
Great Teacher Onizuka (GTO)
13.04.2015

3 Comments

  1. Rociel says:
    23.02.2007 at 11:59

    Patiesiba japaanjiem pie sirds iet visdiivainaakaas lietas…taadi drusku naivi vinji ir :)

  2. kaarleens says:
    23.02.2007 at 15:59

    Godiigi peec ovaam saaku baudiit seriaalu un man apnika,apstaajos pusrataa, lai gan shis ir neslikts comedy fantasy zhanra gabals. Nezinu nez kaapeec man liekas ka animee krome berserka nekas izcils fantasy zhanraa nav bijis, un veel pietam berserkaa manga tomeer pamatiigi ownee animi. Secinaajums laikam tomeer fantasy vajag lasiit nevis skatiities =)

  3. Hikaru says:
    25.04.2007 at 10:22

    Seriāls man patīk vairāk par filmām un ovām. Slayers Next ir visinteresantākā daļa. Tik foršu, efektīgu maģiju kā “Dragon Slave” u.c. ļoti reti, kur animēs vispār var sastapt. Viens no labākiem Fantasy gabaliem pēc manām domām. Tikai animācija varētu būt labāka.

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published.

clear formPost comment

Laipni lūgtum animeblog.lv !!
Meklēt:
Kategorijas
  • Anime
  • Cits
  • Filmas
  • J-spēles / VN
  • Japāna
  • Manga
  • Pasākumi / Notikumi
  • Ziņas / Jaunumi
Pēdējie komentāri
  • DanielBeado on < Skaidrojošā vārdnīca >
  • flatters on < Skaidrojošā vārdnīca >
  • depository on < Skaidrojošā vārdnīca >
  • sycophant on < Skaidrojošā vārdnīca >
  • Valentin Worthen on Lucky ☆ Star
Tagi
īsmetrāžas šausmas Anime asinis atmiņas zudums bailes cīņas dīvaina animācija detektīvs drāma Ecchi fantāzija Harēms horror ikdienas dzīve karš komēdija mīlas trīsstūris mīlestība mūzika maģija mecha militārisms nākotne noslēpums pārdabisks spēks pēc-apokaliptika pagātne paralēlā pasaule pieaugušajiem piedzīvojumi roboti romantika sci-fi sekss sezonas apskats skaista animācija skolas gaitas slepkava spēle spriedze tehnoloģijas traģēdija vampīri vardarbība
Copyright @2017 animeblog.lv. Visas tiesības aizsargātas