Dzimis 1945. gadā, Wajima, Ishikawa’s prefektūrā. Pēc skolas un koledžas, atšķirībā no daļa japāņu, nevis stājās universitātē, bet gan pievērsās savam dzīves aicinājumam – mangas zīmēšanai. Tik tālu dzīves gājums neatšķirās no lielākās daļas mangas mākslinieku. Kāpēc tad vispār viņs tiek pieminēts? Tāpēc, ka šis bērnības murgu (atliek tik apskatīt viņa darbus, un būs skaidrs par ko iet runa) un tēva nāves nomāktais onkulis ir devis un attīstījis žanrus, kas saindēs prātus daudziem anime un mangas faniem tālākā nākotnē. Kā arī bija viens no pirmajiem, kas bērniem un jauniešiem (nenoliedzami Shounen žanrs ir vairāk tendēts uz patsmitgadīgiem puišeļiem) mangā ienesa kailumu un vardarbību, kas Devilman’ā, kurš ir viens no viņa pirmajiem veikumiem, ir kaudzēm.
Viens no nozīmīgākajiem darbiem ir Mazinger Z. Viss sākās ar ne pārāk garu mangu (5 sējumu garumā), kam sekoja stipri garāks animēts variants (divu gadu laikā tika saražotas 92 epizodes, kas jorpojām ir viens no garākajiem robotu seriāliem, kuru, jāpiebilst, nav apsteidzis neviens no 90os un jaunākos gados taisītajiem gabaliem), kas uznesa šo seriālu popularitātes zenītā, kā arī deva grūdienu lielo, vadāmo robotu žanra attīstībā (Gundam, anyone?). Par stāstu laikam nav vērts iedziļināties – labie cīnās pret sliktajiem.
Otrs ir Cutey Honey. Stāsts par kādu meiteni, kura pēc tēva nāves uzzina, ka ir androīds (1966. gadā izlaistās eng <-> lv vārdīca mani pievīla – tāda vārda tur nebija, tilde tulkojumu neatgrieza, letonikā neesmu reģistrējies, tā kā oficiālo valodnieku tulkojumu nezinu), kam bonusā nāk spēja pārvērsties par supervaroni, izbļaujot atslēgfrāzi. Pārvēršanās notiek piecos soļos: Tiek izbļauta vajadzīgā frāze – noraujas pašreizējais apģērbls – plikuma mirklis – uzburās jaunais supervarones ietērps – attiecīgais tēls gatavs cīņai. Stipri pazīstama aina no jau vēlākiem gabaliem, ne? Lūk arī šis ir velviens Go Nagai kunga veikums, kas vēlāk noveda pie Sailormūņiem (Sailor Moon) un citiem meiteņu maģiskās pārvēršanās žanra pārstāvjiem. Piebildīšu, ka TV sētiju openings ir stirpi psihedēlisks – daudz krāsas un viss morgo un rotē. Ir ok.
Šādas tādas tēlu īpatnības Go Nagai darbos:
Šie abi tēli ir vairākos Go Nagai darbos. Abi parasti ir kādas skolas direktors (īsākais) un skolotājs, kurš vel pie tam iekš Cutey Honey ir arī attēlots kā sieviete (Izskatas tāds pats, ar visām ūsiņām, tikai valkā kleitu un ir krūtis). Piebilstams, ka skolotāja tēls ir kā otrā plāna komēdijas elements, kurš nereti iekuļas kādās nebūšanās.
Stirpi bieži manīts dažādos darbos. Vai nu kā galvenais tēls (piemēram Devilman) vai kā papildinošais (piem. Enma-kun).
Lielas, Muskuļotas, svarcēlāja tipa, puskailas sievietes (atļāvos tomēr izvēlēties apģērpto variantu).
Mazs, jakudzas paskata rūķveidīgs tips. Arī nav tikai viena darba pārstāvis.
Bandītiskos tēlus ir grūti neatšķirt no pārējiem.
Devilman
Sātans vienam no saviem vasaļiem liek iemiesoties cilvēkā, lai cilvēka formas aizsegā varētu sēt ļaunumu un iznīcību pār mierīgo zemes iedzīvotāju galvām. Iegūtais ķermenis paver visas iespējas sātana plāna realizācijai, bet notiek ķibele – Devilman’am* rodas jūtas pret cilvēkmeiteni, kā rezultātā primārais plāns tiek pamests novārtā un dēmoniskie spēki tiek pielietoti cīņā, lai šoreiz aizsargātu cilvēkus pret citiem dēmoniem. Lūk arī īss, stirpi agraizīts TV sēriju stāsta apraksts (TV sēriāla un mangas sākuma stāsti ir atšķirīgi, bet tālākā ideja ir vienāda – Devilman’s vs kārtējais monstrs).
SKatīties Devilman ir katra shounen žanra cienītāja prieks un laime. Atšķirībā no mūsdienās stirpi populārā naruto, kur viena cīņa ilgst pus sezonu, šeit KATRĀ sērijā jauns monstrs ar savām īpašajām cīņas tehnikām un uzbrukumiem! Ko vel vairāk var vēlēties!? Bet nu tas arī īsumā ir viss ko seriāls sniedz. Pēc 13. sērijas notiek šādās tādas izmaiņas sēriju stilā (piemēram uzrodas visai nepatīkami komēdijas elemetni sēriju beigās), kam vēlākās seko dažu jaunu tēlu pievienošanās.
Var uzskatīt, ka seriāla ir 3 tēli:
1) Akira jeb Devilman – “pirmais džeks rajonā”, jeb klases “spicais” vecis, kam dziļa vienaldzība gan uz mācībām, gan uz saviem skolotājiem. Lai parādītu, ka klases hiarhijā ieņem augstāko vietu, nevilcinās likt lietā spēku un siksnu, ar kuras palīdzību norāda pārējiem viņu vietu.
2)Miki – Akira dzīvo ar viņas zem viena jumta, jo pēc Akiras vecāku nāves, Miki vecāki uzņēmušies viņa izmitināšanu. Neoficiāli ir Akiras sieviete,lai gan sērīju gaitā līdz kādam rezultātam nenonāk, bet “ķīmiju” var manīt. Brīžam ir neapmierināta ar AKiras rīcību, ko arī nevilcinoties izrāda, bet tā ne ar ko neizceļas. Liekas viena no jēdzīgākajiem meiteņu tēliem, kas manīts, jo vismaz uzdvedība un balss(cik nu individuāla balss var būt animētam un ierunātam personāžam ) nav tik kaitinoša, kā lielākai daļai mūsdienu anime izspēlētajiem tēliem…vismaz cik varu vel atminēties.
3)Tone – Miki mazais brālis. Parasti vienkāši blandās notikumiem pa vidu, bet izceļas ar to, ka satraukumu un izbīli izrāda ģīpstot un pieslapinot bikses (komēdijas elements?).
Kopumā par serilālu – bija jautri skatīties, bet nav vēlams mēģināt visu noskatīt ar ar vienu piegājienu – var apnikt. Nedēļā pa pāris epizodēm atnākot no skolas vai darba ir ļoti ok. Devilman’a speciālie gājieni šad tad liek skaļāk iesmieties. Patīkama izklaide. Tik jābrīdina par zīmēšanas stilu. Tas, maigi sakot, ir stipri..hm..interesants. Nav kuram katram.
Laikam neliela atvainošanās par tādu aizkavēšanos – tā sanāca. Par to Jums sagatavoju cīņas no Devilman TV sērijām. Lūk ir pirmā:
Ja ir interese skatīt ko vairāk no tā, sekot saitei: YouTube