Šī ieraksta publicēšana jau ir stipri pāri sākotnēji paredzētajam dedlainam un sezona kā pati ziema jau pavisam tuvu beigām, bet, lai ieguldītais darbs un laiks nav velti, tas vienalga notiek. Skaidra lieta, ka ne visiem sanāk laika vai vēlēšanās caurskatīt visas jaunās anime, mēģinot atrast kaut ko sirdij vai acij. Tāpēc animeblog.lv ar draugiem, cerot, ka tas palīdzēs kādam nepalaist ko feinu garām, atjauno sezonu pārskatus. – Mēs (pār)skatamies, lai Tev tas nebūtu jādara.
Kā arī, protams, rindiņa pateicības vārdu foršajiem biedriem par atsūtījām/iesniegtajām atsauksmēm, kas ļoti palīdzēja šī ieraksta tapšanā – animeblog.lv jūs mīl 2,5x vairāk kā jebkuru lasītāju un/vai atbalstītāju. Paldies. ❤
Nu ko, aiziet!
Boku no Imouto wa Osaka Okan
Komēdija. 12 sērijas x 3 min (mal, anidb)
Pēc desmit šķirti pavadītiem gadiem, Kjōs’ke un viņa māsa, tsundere Namika atkal dzivo zem viena jumta.
Garainis: Mazbudžeta mini-seriāls, kur budžeta apjoms tiešā veidā atsaucās uz kvalitāti. Dropped!
Yanka_ronin: Šis pa daļai pieskaitāms pie kādreiz-kaut kur manis pieminētās Oņīčanu kategorijas. Tikai šis ir pretējais variants variants, kur māšele iedomājas perversības par savu oņī-čanu, nevis otrādi. Kas bija kaut cik pozitīvi, bija tas, ka īsais formāts un primitīvā animācija šim ražojumam liek izskatīties pēc parodijas par attiecīgo žanru kā tādu.
Gin: Vienīgais par ko sasmējos ir attēlots vidējā ekrānšāviņā zem nosaukuma. Pārējais viss nav diez ko interesants, pie kam vēl švakā izpildījumā.
Ai-Mai-Mi
Komēdija, sadzīve. 13 sērijas x 3 min. (mal, anidb)
Skolas manga klubs un tam piederīgās meitenes Ai, Mai, Mī un Ponoka-sempai, kas, ļoti iespējams, brīvajā laikā glābj pasauli cīnoties ar ļaunajiem spēkiem, citplanētiešiem un dara vēl visādas bezjēdzības.
Garainis: Vēl viens miniseriāls, kur pusi no jokiem es vienkārši nesaprotu, lai gan anime esmu tonnām redzējis. Varbūt tās ir atsauces uz citiem Japānas popkultūras elementiem? Jebkurā gadījumā smieklīgi man nav un nebūs.
Yanka_ronin: Mjā. Kappa ar gurķi. Tradicionāls klišs. Citādi – meh. Godīgi sakot, kaut kas tik garlaicīgs, ka, skatoties citas sezonas anime, pat aizmirsu, kas tur vispār notika.
Gin: Pirmās piecas sekundes skatā ar kappa lika pasmaidīt, bet pārējais tāpat kā gabalā par Ōsakas skuķi – ne prātam, ne acij.
Ore no Kanojo to Osananajimi ga Shuraba Sugiru
Komēdija, romantika, skola. 13 sērijas x 23 min. (mal, anidb)
Puisim Eita ir lieli plāni saistībā ar nākotni, tāpēc viņš mēģina visu uzmanību koncentrēt mācībām. Jo sevišķi liels drauds viņa iecerēm šķiet mīlestība un attiecības, no kā tad viņš arī vairās kā no spitālības. (Lai gan tas, protams, nav vienīgais iemesls.) Kādu dienu jaunajā skolā klases glītākā meitene (kas gan cits, vai ne?) Nacukava Masuzu visu klātbūtnē atzīstas viņam simpātijās. Pavisam citādāk saruna izvēršas, kad viņu sarunai nav liecinieku – izrādās, ka meitenei arī neinteresē pārīšu būšana. Tieši tāpēc Masuzu radies plāns sameklēt kādu ar ko nodibināt neīstas attiecības – lai apkārtējie domā, ka šamējā aizņemta un liek viņai mieru un kur gan labāku kandidātu kā Eita, kas šķietami ir viņas domubiedrs mīlestības lietās. Plāns gan nav bez savām problēmām – ne tikai tas kādam var likties ne sevišķi ētiski, bet ir vēl arī Harusaki Čiva – Eita bērnības draudzene, kurai viņš nav pilnīgi vienaldzīgs.
Garainis: Labi zīmēts un animēts šovs, bet uz harēma bāzētā sižetiskā substance man nebūt neiet pie sirds, tas viss jau kaut kur redzēts un nekas jauns vienkārši netiek piedāvāts. Turklāt neviens no tēliem man tā arī nav iepaticies. Iespējams, jāmet nost arī šo.
Yanka_ronin: Paredzu, ka īstenībā abi iemīlēsies (ja ne tas, tad noteikti pieķersies kaut kādā ziņā) pa īstam, bet stop – te atkal parādās kāds, kam tomēr nav po uz pārīšu padarīšanu, jebšu kāds, kam čalis patiešām interesē. Šis nu ir tas brīdis, kad anime ar sološi labu sižetu paliek par garlaicīgu komercatkritumu. Sigh&Meh.
Gin: Kamēr vēl bija “mīlas trijstūris”, kaut kā varēja skatīties. Pat ja Masuzu ir tik ļoti riebīgs un nesimpātisks čars, varbūt interese redzēt, vai viņa dabūs pēc nopelniem (kā tād <<) būtu noturējusies. Diemžēl, kad tas viss sāka pārtapt hāremā, man sāka palikt garlaicīgi.
Senran Kagura
Spriedze, ecchi, komēdija. 12 sērijas x 24 min. (mal, anidb)
Kādā parastā skolā paralēli darbojas apslēpta ņindzju skoliņa. Tās audzēknēm Asuka, Kacuragi, Hibari, Ikaruga, un Jagjū ne tikai dien dienā jāapgūst maskēšanās un cīņu prasmes, bet arī jānosargā katrai savs īpašo paņēmienu tīstoklis.
Garainis: Pupi un biksītes pa gaisu! Ecchi faniem kārtējais bezsmadzeņu skatāmais, pārējiem gan iesaku turēties pa gabalu. Tēma, kā jau ierasts šādiem šoviem, vienkārši absurda.
Yanka_ronin: Knapi izmocīju pirmo sēriju, kas jau tā likās kā murgs pāris stundu garumā. Vārdsakot, kārtējoreiz “Eu, paskaties uz lielām krūtīm, un mēs pēc tam no Tevis noplēsīsim vēl pārdesmit tūkstoš jenu par visādiem štruntiem ar anime tēlu uzdrukām!!” JĒI!…not.
Gin: Boobs, boobs, boobs, boobs… Pag, tur arī sižets bija?
Bakumatsu Gijinden Roman
Fantāzija, pagātne. (?) sērijas x 23 min. (mal, anidb)
Kā jau nosaukums vēsta, laiks ir “Bakumacu” (Edo laikmeta beigas). Mandžiro (Roman, Nezumi Kozo (jebšu, Žurku Puika) u.c. iesaukas vai segvārdi) dzīvo kopā ar māsu Koharu, kura darbojas dekoratīvu irbulīšu bodē. Pats viņš pa dienu piestrādā kā palīgs gandrīz jebkam un jebkuram, kam palīdzība ir nepieciešama, bet dienas tumšākajā daļā, līdzās ar jau minēto māsu un citiem domubiedriem, cīnās pret netaisnībām, no kurām cieš vietējie cieminieki.
Garainis: No Lupin the Third autora nāk vēl viens anime šovs, kura galvenais varonis izteikti līdzīgs tam pašam Lupinam. Arī tēma ir par zagšanu, tik šoreiz lieliskais Lupina stils tiek aizstāts ar kaut ko Gitama’m līdzīgu. Skatīties var, bet mani neaizrauj. Ne īpaši spožā tēlu dizaina un animācijas kvalitāte arī nepalīdz.
Yanka_ronin: Eh, kaut laiks nebūtu tik piebāzts ar citiem labiem šoviem un/vai ikdienas darīšanām, varētu arī šo ietilpināt savā ikdienas anime rutīnā, jo atkal jau gadās kaut kas par anarhisko sociālistu, jeb tēlu, kurš gādā par vienlīdzību, atņemot bagātajiem un izdalot nabagajiem. Feini piestrādāts arī pie galvenā varoņa trūkumiem.
Gin: Sagrozīta/safantazēta vēsture par varoņiem – parasto un nabago aizstāvjiem. Ja klasiski temati nevar nošaut greizi, tad tiem tā vai tā diezgan jāpacenšas, lai uzpeldētu virs vidusmēra. Pagaidām neizskatās, ka Bakumatsu Gijinden Roman tas izdotos.
Senyuu.
Komēdija, fantāzija. 13 sērijas x 4 min. (mal, anidb)
Pasaulē atveras caurums (burtiskā nozīmē), caur kuru tajā iekļūst milzums mošķu. Pie tā vainīgs ļaunais dēmonu pavēlnieks Rhimēds (jā, kā Arhimēds bez “A”, kļūdu šeit nav), kuru sensenos laikos kāds varonis vārdā “Radījums” padzina no šīs pasaules. Kāds karalis nolīgst septiņdesmit piecus varoņus (iespējamos leģendārā varoņa pēcnācējus), lai jau atkal tiktu galā ar šo ļaunumu. Tad nu Alba, kurš ir viens no algotņiem, kopā ar kareivi Rosu dodas savos raibajos piezīvojumos, lai noskaidrotu, kas tas Rhimēds īsti ir par zvēru.
Garainis: Šosezon topā Yuusha un Maou apvienošanās kopīgiem piedzīvojumiem. Tikai atšķirībā no Maoyuu Maou Yuusha, šis ir komēdij-miniseriāls, kas piedāvā dažnedažādus jokus, kuri pat reizēm ir sakarīgi. Tā kā viena epizode ir tikai pāris minūšu gara, skatīties var.
Yanka_ronin: Es pat nezinu, ko teikt, jo tizli smiekliņi sākās ātri vien. :D Sezonas prikolu parāde. Jā, jā, stāsts, šmāsts, zobeni, cīņas, un tā tālāk. Lololololololol. Žēl, ka sērijas tādas īsiņas, jo anime ir visai pozitīva. Ar katru sēriju klāt nāk tikai kaut kas jauns un smaidu izraisošs. “Kaut kas jauns” var būt kaut vai kāda anime klišeja/antiklišeja, kas šeit meistarīgi ielikta tādā situācijā, kurā no galējās kombinācijas uzreiz sākas smieklu lēkme.
Gin: Kopš kādas ceturtās epizodes smaids sejā vairs neparādās tik bieži/ilgi kā sākumā, bet kopumā – Win! Neatminos nevienu mini-seriāliņu, kas man būtu tik ļoti paticies.
Sasami-san@Ganbaranai
Komēdija, fantāzija, pārdabiskas spējas. 12 sērijas x 24 min. (mal, anidb)
Vai zini, kas ir hikikomori? Ja regulāri lasi animeblog.lv, tad zini, ka tas ir kāds, kurš diendienā spējīgs neiziet (vai iziet nespējīgs) no mājas, parasti dzīvojot kādam uz kakla. Parasti uz vecāku kakla, tomēr Sasami ikdienā izrīko savu vecāko brāli. Ne tikai izrīko, bet arī cauru diennakti izseko ar dažādu sakaru ierīču palīdzību, un brālis nepretojas, jo tas ļauj Sasami sazināties ar apkārtējo pasauli, jo pati no dienasgaismas saļimst. Tas, ka viņai mājās pieder desmit datoru, ir sīkums, salīdzinot ar to, kas sāk ap viņu notikt, sākot ar pārspīlētu iedziļināšanos datorspēlē, līdz ar datorspēles cienīga scenārija ielaušanos reālajā dzīvē. Neviens nezina, kas ir tā visa cēlonis – maģiskas spējas, vai arī tas viss ir tikai kaut kāds varones domu plūduma attēlojums.
Garainis: Sekojošais trīs burtu apvienojums lieliski apraksta šo šovu – WTF?!
Yanka_ronin: Man jau šī šīze patīk, jo noskaņa bija tuva “-Monogatari” (Bake-, Nise-, Neko-, utt.) plejādei. Lai gan še mazāk gan fanservisa, gan tikpat kā neeksistējošs ecchi (kuri augstākminētajā bija daudz, tomēr ļoti efektīvi ietamborēti), wtf momentu izraisa kaut kāda bezsejaina vecākā brāļa pastāvīga klātbūtne. Bet nekas arī, ka meitene saļimst no saules gaismas, viņai desmit datoru ar brāļa spiegošanas ierīcēm, tātad, pilna laime. Tikai, redz, cilvēki maitas, sasmērē nabaga materiālistiskās meitenes datorus un ar simpātijām mēģina “atņemt” viņai brāli. Jā, es nostājos viņas pusē, ja Tev kas pret, pārvērtīsies par šokolādi un es Tevi apēdīšu.
Gin: Animācija dažbrīd acīm visai tīkama, bet tas arī viss. Sižets nepaķer. Ne arī jebkas cits. (Lai gan varbūt vienkārši atkal neuztveru brīnumu, ko radījis piens ģeniālumu, ko raījis Shaft.)
Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo?
Fantāzija, pārdabiskas spējas. 10 sērijas x 23 min.(mal, anidb)
Trīs jaunieši ar pārdabiskām spējām tiek atsaukti uz neparastu pasauli, lai palīdzētu Melnā Zaķa pārtijam “No Name” atgūt labo slavu un uzveikt nelabo valdnieku.
Garainis: Viens no maniem šīs sezonas favorītiem. Pārdabisku spēku pildītas kaujas, sakarīgs tēlu dizains un animācija, turklāt nāve nav tabu, tā ir šova neatņemama sastāvdaļa. Tiesa nedaudz traucē disonanse starp pasaules tematiku, tās krāsaino noformējumu un nosacīti nopietno sižetu. Tomēr šis ir viens no retajiem jaunās sezonas šoviem, kam gaidu nākamo epizodi.
Yanka_ronin: Sezonas WTF? (meitene ar zaķa ausīm ne pa tēmu) gabals. Vairāk komentāru nav.
Gin: Pēdējā laikā a-la-onlain-spēle tematika iekš anime ir tik nenormāli daudz apspēlēta, ka mans apnikuma filtrs šo ieliek švakajā galā.
GJ-bu
Komēdija, sadzīve, skola. 12 sērijas x 23 min. (mal, anidb)
Šinomija Kjōja piespiedu kārtā kļuvis par biedru nenosakāmu aktivitāšu skolas klubam “GJ”, kas, atskaitot viņu pašu, sastāv no meitenēm vien.
Garainis: Kārtējais harēmklubs, kas reizes simts redzēts vismaz… Kā arī tēli izskatās izrauti no citiem šoviem, tā, piemēram, īsā meitene izskatās pēc neveiksmīga Toradora galvenās varones kopēšanas mēģinājuma.
Yanka_ronin: Tiripirilalalā. Ir daudz citu anime par skolu klubiņiem, bet šis atkal ir viens no tiem klubiem, kurā kopā salien viskautkādi kadri, kuriem vienkārši nav ko darīt. Tādā gadījumā labāk eju skatīties “Tomodachi ga sukunai” 2. sezonu.
Gin: Kārtējais gabals, kas mēģina pārdot bezsižeta čarus.
Hakkenden: Touhou Hakken Ibun
Spriedze, fantāzija, pārdabiskas spējas. 13 sērijas x 24 min. (mal, anidb)
Pēc nelaimes gadījuma, kad no zemes tika noslaucīts kāds ciems, izdzīvo tikai Šino Inuzuka, Sōske Inukava un meitene vārdā Hamadži, kas ar puišiem augusi kopā kā viņu māsa. Tagad, pēc vairākiem gadiem, par viņiem sāk interesēties Imperiālā Baznīca, lai jaunieši, kas acīmredzami (vairs?) nav cilvēki ar parastām spējām un dotībām, viņu labā šo to paveic.
Garainis: Bišouneni visās malās, meitenēm patiks, bet es turos pa gabalu, neinteresē man smuko puiku pārdzīvojumi.
Gin: Mazliet atgādina Ghost-07. Ne satura ziņā, protams, bet… pat nezinu. Izpildījums? Atmosfēra? Ceru, ka ne fakts, ka sižets tik neizteiksmīgs (pat ja ne absolūts mēsls), ka pēc pāris sezonām vairs i neatcerēties, kas tur notika, atmiņā atstājot tik vien kā aptuvenu stāsta virzienu un kopēju skatīšanās izjūtu.
Cuticle Tantei Inaba
Komēdija, detektīvs, spriedze. 12 sērijas x 23 min. (mal, anidb)
Inaba Hiroši ir privātdetektīvs, pie kura ierodas Ogino Kuniharu, sens viņa kolēģis no policijas, kurš nespēj tikt galā ar kādu lietu. Ogino ir uz pēdām kādam noziedzniekam, kas kļuvis par viņa vislielāko ienaidnieku, Donam Valentino, kurš ir… burtiskā nozīmē, āzis. Šajā pasaulē, kuras iemītnieki ir pa daļai cilvēki, pa daļai zvēri, šādu īpašu noziedznieku uziešanai nepieciešami īpaši detektīvi, kāds ir arī Inaba. Viņam piemīt spēja uzzināt gana daudz sīkumu par jebkuru indivīdu, tikai apskatot vai pakošļājot viņa/tā apmatojumu. Līdz ar to viņš izkopis ari savdabīgu matu fetišu, kas liek viņam jūsmot par reti sastopamiem matu tipiem un krāsām.
Garainis: Šīs sezonas “over the top” komēdijseriāls. Iesaku visiem tiem, kam absurdi pārspīlēti joki un atgadījumi iet pie sirds.
Gin: It kā smieklīgi, it kā ne. Kaut kas tajā visā liek gribēt redzēt, kas notiks tālāk, bet tai pašā laikā šis tas ir tik nenormāli retardēti, ka negribas redzēt ne minūti vairāk. Nezinu, ko domāt, tad redzes, kā būs.
Ishida to Asakura
Komēdija, skola. (?) sērijas x 2 min. (mal, anidb)
Skolniekiem pienācis laiks izlemt, ko viņi nākotnē gribētu un varētu darīt. Dažu plāni ir iespējami, dažu – ne. Kādam tie atkarigi tikai no paša, kādam ne. Un kāds vienkārši ir par dumju, lai varētu kļūt par to, ko grib, bet tas nenozīmē, ka viņš nekam neder, jo ir gana cilvēku, kas grib savos nākotnes plānos viņu iekļaut.
Garainis: Vizuāli nebaudāms un jokos jēls un nesmieklīgs kārtējais šīs sezonas mini-šovs. Kāpēc tāds uzvars uz vāji izpildītiem pāris minūšu seriāliem?
Yanka_ronin: Jancīgs stils ar mājieniem uz oldskūlu. Noteikti paskatīšos tālāk. pat, ja būs izgāšanās, vismaz nebūšu zaudējis daudz laika.
Gin: 3年BL組 :’D
Tamako Market
Sadzīve, komēdija. 12 sērijas x 24 min. (mal, anidb)
Pilsētas vietējā veikalu rajonā iepretim viens otram atrodas savā starpā konkurējoši Moči (japāņu rīsu mīklas bulciņu) veikaliņi-beķerejas. Tamako, viena no veikaliņu īpašniekiem, meita, reizēm brīvajā laikā izpalīdz darbos. Kādudien kaimiņu ziedu veikalā viņa atrod kādu savādu, runājošu putnu, kuram, kā vēlāk izrādās, garšo Moči, tāpēc Tamako to piebaro tiktāl, ka nabaga radījums vairs nespēj palidot. Arī tas ir tikai sākums, jo neparastais putns izdomā apmesties pie Tamako ģimenes uz dzīvi, un stāsts risinās tieši ap to.
Yanka_ronin: Ahaha lololol, runājošs putns. Man jau patiktu, bet jau ir tik daudz, ko skatīties un darīt, tāpēc mēģināšu sevi pārliecināt, ka tas ir vienkārši random slice-of-life, un, ka neko ūberaizraujošu neesmu palaidis garām. ^^
Gin: Tik pat moe-īgs cik K-on! (abiem +/- tie paši veidotāji), tik varbūt ar mazliet interesantāku sižetu. Ne gluži priekš manis, bet nevaru noliegt, ka sērijas uz priekšu skatās viegli.
Maoyuu Maou Yuusha
Fantāzija, piedzīvojumi. 12 sērijas x 23 min. (mal, anidb)
Kāds varonis pēc ilga ceļa beidzot nokļūst pie tumšās dēmonu pavēlnieces ar mērķi likt viņai atbildēt par cilvēkiem nodarīto postu. Krietni pārsteigts par dēmonu pavēlnieces apjomīgajām krūtīm to, cik mierīgi viņa ierašanās tiek uztverta, viņš drīz vien noklausās tumšās būtnes atziņas, ka, ja cilvēki nekaros ar ar dēmoniem, viņi sāks iznīcināt sevi, karojot savā starpā. Pēc ilgām pārrunām abi vienojas par savdabīgu shēmu, lai palīdzētu cilvēkiem attīstīties, gatavojoties karam, jo nekas cits kā karš bijis vislielākais uzplaukuma veicinātājs.
Garainis: No tiem pašiem cilvēkiem, kas radīja Spice and Wolf, skatāms jauns anime šovs – Maoyuu Maou Yuusha, kas saturiski ir ļoti līdzīgs, bet papildus visam tam, kas jums patika Spice and Wolf, klāt nāk nemitīga galvenās varones “liekās gaļas” (pupu) pieminēšana ik katrā sasodītajā sērijā. Acīmredzot, fan service trūkums Spice and Wolf liedza jaunas sezonas izveidi, tāpēc radīts pavisam jauns šovs, kur fan service tiek pasniegts tik neveikli, ka gribas sist pa monitoru, bet vismaz pārējais saturs ir gana baudāms un skatāms. Uzzīmēts (izņemot galvenās varones krūtis) viss ir jauki, saturiski arī šis šovs piedāvā krietni vairāk, nekā 90% pārējais pēdējo gadu piedāvājums. Kopumā, manuprāt, sezonas labākais laika kavēklis.
Yanka_ronin: Nā, labāk skaties “Senyuu”, nekā šo. Izšķiedīsi daudz mazāk laika, kā arī būs daudz jautrāk un interesantāk.
Gin: Pat neatceros, vai nomocīju vai nenomocīju pirmo sēriju. (Jā, tas bija tieši tik aizraujoši.)
Kotoura-san
Romantika, komēdija, skola. 12 sērijas x 23 min. (mal, anidb)
Harukai Kotourai kopš agras bērnības piemīt pārdabiska spēja lasīt citu domas. Tā kā reāli cilvēkiem nepatīk, ka viņus lasa kā atvērtas grāmatas, turklāt skaļi, līdz šim šī prasme uztverta ar dziļu riebumu, gan no vecāku puses, kopš brīža, kad viņu laulība izjuka, kad meitene tīri nevainīgi atklāja abu vecāku ārpuslaulību sakarus, gan no skolasbiedriem (vairākkārt bijis jāmaina skolas, kur attieksme bijusi viena un tā pati). Pēc kārtējās skolas maiņas Haruka joprojām izvairās no kontakta ar klasesbiedriem, tomēr gana drīz atrod dažus cilvēkus, kuriem viņas spējas ne tikai netraucē, bet pat šķiet interesantas. Lieki bilst, ka šie cilvēki viņas dzīvē kļūst par iemeslu atkal draudzēties un uzticēties apkārtējiem.
Koneko: Manuprāt, sezonas pērle. Palasot aprakstu vai uzmetot aci vienkāršajai animācijai, diez vai izdotos uzminēt, cik interesantu stāstu tas viss maskē. Pirmā sērija neatstās vienaldzīgu, lai cik cieta un pelēka sirds pagadījusies, un nākamās neizšķērdē varoņu emocionālo potenciālu. Jā, klišejas smeļas kā ūdens mutē, reibumā iekrītot pīļu dīķī, taču tās atspēko kārtējā depresijas deva, ko mums sniedz Kotouras (galvenās varones) iekšējie pārdzīvojumi un to izpausmes.
Garainis: Reālistiks attēlojums tam, kas notiek, ja meitēns piedzimst ar spēju lasīt domas – interesanti un pavisam skatāmi. Turpināšu sekot līdzi.
Yanka_ronin: Pirms skatīšanās nebiju izlasījis pat aprakstu, jo tajā brīdī tikai skatījos, “kas nu šosezon jauns”. Pirmā sērija lika domāt, ka nu būs dziļi psiholoģisks un drūms sižets ar lēnu atkopšanos un iekļaušanos dzīvē, bet sērijas vidus (kur bija opening’s) nudien sagādāja pārsteigumu, liekot manīt, ka daudz pozitīva notiks jau 1. sērijā. Tas, protams, nenozīmē, ka viss ātri paliks feini. Joprojām ir daudz atsauču uz atmiņām par pašas meitenes (un ne tikai) rūgto pagātni, kas emocionāli tikai papildina viņas garīgās atveseļošanās atainojumu. Neizbēgt arī no dažiem cilvēkiem, kuri nevēlas redzēt Haruku draudzējamies ar jauniegūtajiem biedriem. Visā visumā, HNNNNNNNGGG (sirds sažņaugšanās, bet ne sliktā nozīmē) izraisoša anime, ko vērts skatīties līdz galam.
Gin: Stāsts par pamuļķiem un dumjiem cilvēkiem – ja iedziļinās, viss un visi kaitina, bet kā viegls laika kavēklis ir ou kei.
Amnesia
Fantāzija, romantika. 12 sērijas x 23 min. (mal, anidb)
Kad meitene attopas, viņa neatminas neko, kas noticis pirms konkrētā rīta. Orions, savādais zēns ne no šīs pasaules, var viņai pastāstīt tikai tik daudz, cik ir noticis kopš viņu tikšanās (kas, iespējams, ir šīs atmiņas trūkuma iemesls), bet visu pārējo par sevi un saistībā ar cilvēkiem viņas dzīvē, meitenei jāmēģina uzzināt un pēc pavedieniem kopā salikt pašai.
Koneko: Ja sanāk paskatīties uz visu ar humoru, tad var paķiķināt par j-rock cienīgajiem varoņu dizainiem (kas gan nebūt nav neglīti) un sižetu, kuru visvairāk uz priekšu virza laumiņ-dēmon-spoku puisēns, kas komentē katru Dārzenītes (galvenās varones) darbību, jo viņai pašai labāk tīk sazināties, izmantojot neartikulētas skaņas, kas pauž pārsteigumu par to, ka debesis zilas un zāle zaļa. Kā pašpasludināta māksliniece siekalojos gar krāsainajām acīm un matiem, lai gan kādam citam tas varētu šķist līdz riebumam pārmērīgi. Konfekte acīm, taču neieteicami tiem, kas mēģina brīvo laiku izmantot lietderīgi.
Garainis: Vēl viens bišounenu skatāmgabals meitenēm. Par tēlu ietērpiem gan var kārtīgi pasmieties! Diez cik stundas šie katru rītu krāsojas un ģērbjas? Dropped!
Yanka_ronin: Emm, nē. Kaut kā pilnīgi nesaista vārgulīgas čiksītes neveiklā klunkurēšana gan vārdos, gan darbos. Vēl jo vairāk, ja viņa ielikta bezmaz galvenās varones lomā. Varbūt es pat patīksminātos par visu citu [varbūt] interesanto, kas tur notiek, un kā viss, ieskaitot varoņus, izskatās, tomēr šī nav tā reize.
Gin: Anime kā oriģinālā produkta reklāmas rullītis ir izdevies – ļoti labprāt gribētu paspēlēt Amnēzijas vizuālo noveli. Tik’ žēl, ka man PSP nav. (Starp citu, vai PS diskiem arī reģionu liegumi pastāv?) Citādi – Orions ir bišķiņ kaitinošs, čaru stila izjūta ir uzjautrinoša un šī darba atmiņas līmēšana vai tās rezultāts nekādā gadījumā nebūs tik episks kā, piem., Holivudas “Memento”, bet skatīties var.
Yama no Susume
Komēdija, sadzīve. 12 sērijas x 3 min. (mal, anidb)
Hinatai patīk kalnos kāpšana, un viņa labprāt atkal vērotu saullēktu no kalna virsotnes kopā ar bērnības draudzeni Aoi, kas tagad dod priekšroku brīvā laika nodarbēm iekštelpās un pat baidās no augstuma. Aoi gan acīmredzot ir grūti atteikt Hinatas entuziasmam un kopīgi viņas uzsāk (atsāk?) apgūt šo hobiju.
Garainis: Kārtējais minišovs, tik šoreiz gana labi izpildīts tēmā par kalnos kāpšanu un draudzību. Ir skatāms.
Gin: Ir ou kei, bet ne tik ļoti, lai gribētos sekot līdzi.
Mangirl!
Komēdija, sadzīve. 13 sērijas x 3 min. (mal, anidb)
Enerģiskais skuķis (sievišķis?) Sasajama Hana ir entuziasma pārņemta uzsākt biznesu manga publicēšanas lauciņā, ka nemaz nepiedomā pie sarežģījumiem vai problēmām, kas varētu traucēt projekta realizēšanā. Jācer vien, ka viņas randomīgi atlasītajā komandā atradīsies lietderīgi cilvēki, kas palidzēs to visu uzturēt pie dzīvības.
Garainis: Jēziņ! Ceru ka nākamsezon neturpināsies šis negantais mini-šovu iebrukums. Pilnīgi lieki un nevajadzīgi. Arī šis man neiet pie sirds.
Yanka_ronin: Naivā meitenīte, šķiet, atduras pret smago realitāti, kas valda mangas industrijā. Anime, manuprāt drusku greizi parāda attieksmi, ar kādu būtu jāsāk mangas veidošana. Izņemot varbūt skolotāju, bet arī viņa parādīta uz robežas ar “tēlu bez trūkumiem”.
Gin: Meh. Next.
Vividred Operation
Spriedze, sci-fi. 12 sērijas x 24 min. (mal, anidb)
Kaut kad nākotnē zinātne atrisinājusi visas cilvēces problēmas, un vairs nav karu par enerģijas resursiem. Tas viss, pateicoties kāda izgudrotāja radītajam manifestācijas ģeneratoram, kas nodrošina enerģiju visai pasaulei. Tas pats inženieris uzbūvējis pasaulē vienīgo lidojošo mopēdu, ar kuru brauc viņa mazmeita, 14-gadīgā Akane. Visi viņi, ieskaitot arī varones mazo, apzinīgo māsu, dzīvo mierīgā saticībā uz kādas salas pie Japānas krastiem (netālu no kurienes atrodas arī minētā milzu ierīce). Kādā jaukā dienā no okeāna sauszemei tuvojas kāds nezināms ienaidnieks, pret kuru armijas iznīcinātāji ir bezspēcīgi. Top skaidrs, ka šai nezināmajai būtnei ir tikai viens mērķis – ģenerators. Tūlīt sākas iedzīvotāju evakuācija, un Akanes vectēvs, slavenais inženieris, kaut ar nelielu starpgadījumu, atdod viņas rīcībā savu jaunāko izgudrojumu, kuram iespaidīgā ainavu rotājošā enerģijas iekārta esot bijis tikai kā blakusprodukts. Saprotot to, ka šis izstrādājums nozīmē neaptveramu spēku, Akane ar vectēva palīdzību dodas uz pašu ģeneratoru, lai apturētu uzbrucēju.
Koneko: Zinātne? Nē! Tās ir maģiskās (un nepilngadīgās) lesbietes un stāsts par viņu kājstarpēm un tvirtajiem dibeniem, cīnoties pret ļaunumu apspīlētos tērpos ar milzīgiem ieročiem. Vai tur apakšā ir biksītes vai nē?! Taču varbūt nav svarīgi. Gan beigās uzvarēs draudzība, un pasaule būs laimīga, noraugoties uz lidojošo yuri harēmu.
Garainis: Viens pamatīgs lielbudžeta spainis ar meitenīšu fan service. Atsita man atmiņā Mass Effect spēlēšanas laikus, kad kamera vienmēr attapās Mirandai pakaļgalā. Šeit gan gatavojieties uz daudzum daudziem kājstarpes skatiem. Teju puse šova redzama tieši no tiem, piemēram, saulriets caur kājstarpi, cīņas caur kājstarpi un gandrīz viss cits (caur kājstarpi). Vēl viens drausmīgs un izteikti lēts fan service implementācijas mēģinājums… Pārējais šovs nekas dižs ar nav, viss jau redzēts un galīga klišeja. Principā vienīgais, kas mani attur no šova mešanas nost, ir labā animācija. Kewl fights!
Yanka_ronin: Pa gabalu jau bija aizdomas, ka būs kaut kas miksēts no “Strike Witches” un “Infinite Stratos”. Aizdomas apstiprinājās, un kopš tā brīža viss gāja uz leju (jā, jā, kopš tā paša brīža, kad parādījās kādas meitenes saules apspīdētā kājstarpe un pēcpuse, jo ko gan citu var peļņas vārdā parādīt, ja vēl nav izaugušas krūtis (goda vārds, drīz man vairs negribēsies skatīties anime dēļ šitādas komercdrazas) ). Kā arī, kāda mārrutka pēc tur visas pasaules enerģētika paļaujas uz vienu vienīgu ģeneratoru, kurš ar savu izstieptību virs zemes tā vien prasās pēc raķetes (neticu, ka nākotnē cilvēki palikuši tik naivi, ka domā, ka karu/noziedzības vairs nebūs), un kuru pielūdz kā Ziemeļkorejas diktatoru, m? Vai tiešām komunisma uzvara, ja jau cīnāmies vairs tikai pret citplanētiešiem?
Love Live! School Idol Project
Mūzika, skola, sadzive. 13 sērijas x 24 min. (mal, anidb)
Otonokizaka Vidusskolā katru gadu iestājas arvien mazāk skolēnu, tāpec nebūtu nekāds brīnums, ka parādās paziņojums par tās slēgšanu. Pašiem audzēkņiem gan tas liekas negaidīti, jo skola kā tāda jau nav slikta un viņiem tur patīk mācīties. Problēma ir tajā, ka tā neizceļas uz citu skolu fona ne ar akadēmiskajiem rezultātiem, ne kādām citām aktivitātēm. Protams, rodas visādas idejas, ko varētu darīt, lai slēgšanu nepieļautu, un viena no neprātīgākajām izskan no Kōsakas Honokas puses – izveidot skolas aidolu popgrupu. Ierosinājums nav bez pamata – tas konkrētajā laikā un telpā ir tāds kā bums, un skolas, kurām izdodas izveidot gana labu grupu (piem., ja tā gūst panākumus starpskolu sacensībās vai konkursos kā Love Live) par mācīties gribētāju trūkumu nesūdzas. Tik’ tas viss varētu nebūt tik viegli izdarāms, kā pirmajā brīdī liekas, un Honoka ar skolasbiedrenēm vēl tāls ceļš ierobežotā laikā jānoiet.
Garainis: Šādus ķēmus neskatos.
Yanka_ronin: Nosaukums neko labu nesolīja, jo aidoru kategorija nav manu tuvāko žanru starpā, tomēr brīnumainā kārtā pat trīs sērijas izvilku, bet kāda velna pēc? A re, ko, man nav nekas pret stāstiem par jauniešu pašmotivēšanos kopīgo mērķu īstenošanā, manis pēc tā var būt kaut vai mūžīgā urbšanās uz debesīm anime (ja saprotat, par ko es runāju). Vienīgi, ja nodarbe būtu bijusi kāda cita, nevis aidoru grupas gatavošana, varbūt būtu bijis daudz interesantāk. Kā arī, runājot par mūziku, ar ko šī anime saistīta, šī ir arī interesantāka par K-on.
Gin: Ne velti ir vērtīgi izvairīties no tādiem vispārīgiem apgalvojumiem, ka tāds vai šitāds žanrs/motīvs/etc. nav baudāms – jo pienāk brīži, kad kaut kas no tā tomēr nav tik traģiski slikts un varbūt pat iepatīkas vairāk kā gribētos. – Ne spiedzošas sajūsmas līmenī, bet Love Live! School Idol Project man tīri labi patik.
Un ko Tu skaties šajā sezonā? :3
Ore no Kanojo to Osananajimi ga Shuraba Sugiru
Tamako Market
abas skatios Ore no Kanojo 8/10
Tamako Market 7/10
Lasot sezonas apskatu, rodas sajūta, ka visas jaunās anime ir no vienas mucas izvilktas. Žēl, bet neviena neradīja vēlēšanos viņu noskatīties. Tas gan ir mans subjektīvais viedoklis, taču kur ir palikuši darbi ar saturu, ja gandrīz viss ir komēdijas un fantāzijas apvienojums?
(To Love Ru Darcknes) kāds zin kad būs 4.sezona?
Piekrītu TheMopsitis. Vienu un to pašu kaku ražo jau vairākus gadus no vietas.
Acīmredzot pēc tās kakas, kas patīk tev, Japānā nav pieprasījuma, bet nav jau tik traki, japāņi nav vienīgie, kas taisa multenes.
❤ Lūdzu bez apvainojumiem~ ❤
Copy/paste variants patreiz ir novērojams it visās izklaides industrijās, vienalga vai tā japāņu animācija, Holivuda vai literatūra.
+1 @Garainis! Pa lielam visi ir ļoti līdzigi un vairums, kas tomēr grib atstāt iespaidu, mēģina izbraukt ar ogām un rozīnēm, negaidītiem “plot-tvistiem” vai vienkārši ūber-kvalitatīvu izpildījumu. :)
@Garainis
Holivudai ir stimuls ražot interesantākus produktus. To stimulu sauc par Oskaru.
Anime industrijā nav tādas balvas, tāpēc arī tiek ražots tas, ko labi pērk.
[quote=”comment-14114″](To Love Ru Darcknes) kāds zin kad būs 4.sezona?[/quote]
Es nezinu kad būs, bet esmu priecīgs, ka būs (OVA vai nākamā sezona). Tagad tik jāgaida nākamā nodaļa mangai un arī vairāk info par pašu anime. :)
Links uz MAL jaunumu sadaļu:
http://myanimelist.net/forum/?topicid=571721
paldies <(^_^<)
User
@Maitenieks Oskari nevienam miljonus kabatā neieliek, pa lielam visu nosaka tieši nauda, līdz ar to arī 90% Holivudas ir copy/paste pēc konkrētiem šabloniem, ko cilvēkiem patīk skatīties izklaides pēc.
Spēļu industrijā arī ir dažādas balvu pasniegšanas, bet izdevējiem, kas visu lielākoties sponsorē, tas viss pie kājas, galvenais uztaisīt kārtējoe CoD atgremojumu ne ilgāk, kā 2 gados.
Indie spēles, protams, zeļ un plaukst, bet anime vai filmu ar trim cilvēkiem pagrūti pacelt.
Man jau liekas ka Japānā ir vēl sūdīgāk. Tur pat tās naudas tā īsti nav anime/manga industrijā. Visu darbina entuziasms. Tāpēc tie produkti tur lielākoties ir “by fans for fans”.
Ok, pieņemsim, ka anime tiek taisīta pēc principa “by fans for fans”, tad sanāk, ka fanus neinteresē nekas cits kā harēmi, komēdijas, un slice of life gabali? Nu nez, nez, lai gan tas ir tikai mans subjektīvais viedoklis……
“By fans for fans” var būt arī citi žanri, nevajag pārprast. Ja nepatīk jaunākā sezona, var jau vienmēr a) skatīties kaut ko no vecākām animēm, kas šķiet interesants un b) move on.