Pirms kāda laika izvietojām šeit (sānslejā) aptauju, kurā jautājām, vai vēlaties šeit saņemt jaunākās ziņas par anime un mangu aptverošo jomu. Tā kā atsauksmes viennozīmīgi norādīja, ka animeblog.lv lasītāji grib saņemt ziņas arī šeit, ne tikai ārzemju resursos, mēs sajutāmies īpaši motivēti pacensties, lai tas arī notiktu. Lai gan šobrīd jaunumi salikti diezgan īsā un kompaktā formā, turpmāk bija doma varbūt par aktualitātēm pstāstīt mazliet plašāk, lai lasīšana būtu vēl interesantāka. Paredzēts, ka šādi ieraksti atkārtosies aptuveni reizi nedēļā, informējot par pēdējo nedēļu jaunumiem. Atsauce uz resursiem šoreiz lielākajā daļā ir “Anime News Network” un “My Anime List” ziņu foruma, bet turpmāk centīsimies apzināt arī vēl kādus labus avotus.
Interesantu lasīšanu.
Anime
★ Mikumo Gakuto (Asura Cryin’, Dantalian no Shoka) jaunākajai novelei (un manga) Strike the Blood ir paredzēta anime adaptācija, kas varētu iznākt vēl kaut kad šogad.
★ Tāpat arī Takemija Jujuko romantiskajai komēdijai par atmiņas zaudēšanu Golden Time ir vēl šogad gaidāma anime.
★ @toloveru_com ziņo, ka To LOVE-Ru Darkness tiek pie kārtējās anime. Sīkāka informācija solīta žurnāla Jump Square numurā, kas iznāks 4. aprīlī.
★ Kā var noprast pēc SUBARU x GAINAX Animation Project tvitera (@sbr_gx), Houkago no Pleiades ir paredzēta pilnmetrāžas animācijas filma.
★ GAINAX ir paziņojis par anime filmas “Aoki Uru” iznākšanu. Sākotnēji (1992. gadā) tas bija paredzēts kā turpinājums Ouritsu Uchuugun: Honneamise no Tsubasa, bet līdzekļu trūkuma dēļ tas līdz šim bijis atlikts. Arī jaunajam projektam, tāpat kā Oritsu režisors ir Jamaga Hirojuki un čaru dizains – Sadamoto Jošijuki.
★ Jau šajā vasaras sezonā (sākas jūlijā) gaidāms Uchouten Kazoku – Morimi Tomihiko (Yojouhan Shinwa Taikei) oriģinālgabals ar Kumeta Kōdži (Sayonara Zetsubou-sensei) dizainu, P.A.Works paspārnē. Oriģināldarbs – tāda paša nosaukuma novele savulaik, 2008. gadā ieguvusi trešo vietu Honya Taishou apbalvošanā.
★ Līdz ar mangas noslēgšanos 12. martā, iznāk pēdējās divas (15. & 16.) epizodes Saki: Achiga-hen – Episode of Side-A Specials – attiecigi 2. aprīlī un 25. maijā.
★ Kā vēsta žurnāls Shonen Ace – Takeru Kasukabe novelei “Ore no Nounai Sentakushi ga, Gakuen Love Come wo Zenryoku de Jyama Shiteiru” top anime adaptācija. Stāsts ir par kādu puisi, kam ir pārdabiska spēja izvēlēties atbilžu variantus dzīvei. Kā tādā vizuālajā novelē, kur rīcībai vai notikumiem ir dota izvēle.
★ Režisors Kuņihiko Ikuhara (Revolutionary Girl Utena, Mawaru Penguindrum) nesenā apspriedē, kas saistīta ar Utenas izstādi Tokijā, prezentējis pāris kadrus no sava nākamā projekta, kas varētu saukties “Yuri Kuma Arashi”.
★ Atzīmējot Magical Girl Lyrical Nanoha otrās filmas Blu-ray un DVD iznākšanu, tika paziņots, ka arī trešās filmas radīšanai ir dota zaļā gaisma.
★ Ļoti iespējams, ka šajā vasaras sezonā beidzot parādīsies Blood Lad, ko daži gaidīja jau pagājušajā gadā. Vismaz ir parādījusies konkrētāka informācija par cilvēkiem, kas pie tā strādā un dažādi ilustrāciju paraugi.
★Pat ja iznākšanas datums un vēl daudz kas cits joprojām nav zināms, ir parādījusies informācija, ka Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor – Exodus būs 26 sērijas.
★ Sestdien (23.03.2013) Tokyo International Anime Fair ietvaros tika sadaliti Tokyo Anime Awards apbalvojumi. Tie tikuši:
Gada labākā animācijas filma: Ookami Kodomo no Ame to Yuki (Režisors Hosoda Mamoru, Studio Chizu)
Gada labākās televīzijas animācijas: Sword Art Online un Kuroko no Basuke
Labākā ģimenes filma: Ookami Kodomo no Ame to Yuki
Labākā ārzemju animācija (t.i. ne-Japānas): The Adventures of Tintin
Labākais režisors: Hosoda Mamoru (Ookami Kodomo no Ame to Yuki)
Labākais oriģināldarbs: Kavahara Reki (Sword Art Online)
Labākais scenārijs: Satoko Okudera un Hosoda Mamoru (Ookami Kodomo no Ame to Yuki)
Labākais art director: Hiroši Ōno (Ookami Kodomo no Ame to Yuki, Momo e no Tegami)
Personāžu dizains: Sadamoto Jošijuki (Ookami Kodomo no Ame to Yuki)
Labākais balss aktieris/aktrise: Kadži Juki (Aquarion Evol, Accel World)
Labākā mūzika: Kanno Yoko (Sakamichi no Apollon, Aquarion Evol)
Manga
★ Ir paziņoti “MANGA TAISHO 2013” rezultāti. Apbalvojumu piešķir jau sesto gadu pēc kārtas un, atšķirībā no citiem manga apablvojumiem, žūrijā ir nevis redaktori vai cilvēki saistīti ar izdošanu, bet gan dažādi grāmatnīcu mangu nodaļu pārstāvji.
- Jošida Akimi – Umimachi Diary (89 punkti)
- Mori Kaoru – Otoyomegatari (78 punkti)
- Takeuči Tomo – Ballroom e Youkoso (78 punkti)
- Ošikiri Rensuke – High Score Girl (62 punkti)
- Kavahara Kazune (stāsts), Aruko (ilustrācija) – Ore Monogatari !! (58 punkti)
- Macui Jūsei – Ansatsu Kyoushitsu (40 punkti)
- Rjoko Kui – Ryuu no Kawaii Nanatsu no Ko(36 punkti)
- Taeko Uzuki – Ningen Kamenchuu (35 punkti)
- Sasuga Ju (stāsts), Tačibana Keniči (ilustrācija) – Terra Formars (30 punkti)
- Okamoto Kentarō – Sanzoku Diary (29 punkti)
- Šinzo Keigo – Bokura no Funka Matsuri (29 unkti)
Atļausimies pieminēt, ka pagājušajā gadā uzvaru guva Arakava Hiromu “Gin no Saji” (jeb “Silver Spoon”), kam mēs ar nepacietību gaidām šogad paredzēto anime!
★ Minekura Kazuja manga “Saiyuki Ibun” uz nenosakāmu laiku ieturēs pauzi, kamēr no tādas 16. maijā atgriežas viņas “Wild Adapter“.
★ 25. martā sāks iznākt manga, kas atspoguļos Ābolīša pamatlicēja Stīva Džobsa biogrāfiju. Autore ir Jamazaki Mari, kas vislabāk zināma ar Thermae Romae.
Live action
★ Nākamgad solās iznāk filma, kam par pamatu ir Mobile Police Patlabor (manga ar 22 izdevumiem iznākusi no 1988 līdz 1994 gadam).
★ Jau trešā Saibara Reiko manga tiek pie live action filmas – šoreiz tā ir daļēji autobiogrāfiskā “Joukyou Monogatari” par laiku, kad viņa pārvācās uz Tokiju.
Viss pārējais
★ Kavamori Šodži ir atklājis, ka jau pāris gadus strādā pie jauna multimēdiju projekta “The Fool”, kas iesaista gan animāciju, gan dzīvu skatuvi. Projekta pirmā daļa “Nobunaga The Fool” tiks izrādīta jau šoziem. Tas būšot sci-fi robotu spriedzes gabals ar, kas iesaista vēsturiskas personas kā, piem., Oda Nobunaga.
★ Arkādes spēle “Gunslinger Stratos” tikusi pie animēta promo klipiņa (yt). Ir cilvēki, kas to uztver par mājienu, ka varētu kaut kad parādīties arī anime sēriju projekts vai kāda filma, bet oficiālos avotos par to nekas netiek teikts.
★ Japānas iPhone lietotāji par ¥250 var iegādāties Psycho-Pass detektor-aplikāciju. :D
Oo super! Smuki, pārskatāmi un latviski! =) Paldies Gin un pārējiem, kas piedalījās raksta tapšanā!
Pacik pa’sam ir v’elme, bet nav laika neko ierakstit, tad protams varētu es iedot sādus tādus resursus un jā – bija intresanti palasīt :)
un neaizmirtiet apmeklet torrenti.lv iesaka lv_Helmuts :)
Nez kāpēc es šei neredzu neko par Sailor Moon 2013???
[quote=”comment-14139″]Nez kāpēc es šei neredzu neko par Sailor Moon 2013???[/quote]
Jo nekas juans par to konkrētajā nedēļā nebija. ;)
Avarbūt taisīt video rviev ?? būtu jautrāk :) un tas piesistītu saitam papildu apmeklētājus un Šeit ir pogramas ar kuru palīdzību jūs varētu to darīt. Debut Video Capture Software,CyberLink PowerDirector 11 tas ir protams ja jūs to vēlaties darīt. Jūsu saitam tas būtu noderīgāk un piesaistītu cilvēkus un pietiek ar pamat zināšanām lai ko izveidotu a ierunāt es varu :)ja ir velme.
Pašlaik gan video apskati nav mūsu plānos, bet ja būs, mums diez vai būtu aizkadra tēli, kuriem vajadzētu papildu balsis. Tomēr mēs redzam Tavu entuziasmu, un iedrošinām Tevi veidot savu projektu. Tev tas noteikti izdosies arī bez mūsu starpniecības! :)
Ja arī tiks sākts kautkas tāds veidots tad ne tuvākajā Ppagaidām gan ir paredzēts vis kas cits :( 1 sezona jāpabeidz beidzot tad jau ir rindā piprasijums :) utt. tādēļ domāju ka jums būtu ieteicamāk sākt šo darbu Kā nekā AnimēBlog.lv :) .
kurš ies uz anime fest un vel kospley tad šeit ir paris piemēri http://www.youtube.com/watch?v=yLbw18hEss0
Kāds var nezinitim pastāstit kas notiek anime festos. Nekad neesmu bijis tur un ir intresanti kas tad tur notiek.
[quote=”comment-14193″]Kāds var nezinitim pastāstit kas notiek anime festos. Nekad neesmu bijis tur un ir interesanti kas tad tur notiek.[/quote]
Festos parasti notiek dažādi pasākumi, gan par maksu, gan bez. Sākas viss parasti ar kospleijeru gājienu ārpusē (ja laikapstākļi galīgi to neliedz), kura laikā var apskatīt, satikt, sabildēt (saņurcīt, sabučot (protams, tos, kuri to atļauj :>), utt.) dažādu anime, un ne tikai, varoņu tērpos saģērbtos dalībniekus.
Pārējās aktivitātes ir pamatā par maksu, jo notiek iekštelpās, kurās laiž tikai ar caurlaidēm. To cena mainās (parasti ap Ls5/dienā), un pasākumu dažādība katru gadu ir citādāka, bet parasti iekšā ir kāds anime mantiņu tirdziņš, zīmēšanas konkursiņš, kāda anime filma (bija atsevišķas biļetes, tagad viss it kā ietilpst vienā dienas caurlaidē), un dažādas spēles, un, protams, cosplay priekšnesumi (dejas, etīdes, defilē, utt).
Vairāk informācijas par cenām un precīzu programmu gan ar laiku varētu parādīties šeit (LV): http://otaku.lv/index.php?showtopic=7393
vai šeit (RUS): http://anime.lv/forum/topic/?posts_id=115923
tnx. par atbildi. esmu juninjais anime zinja un daudz ko nezinu. :(
Lidz ar to seko ieteikums: vai nevaretu izveidot rakstu par anime ka tadu, kadi zandri ko ietver, kas ir ova un ta talak.
Saprotu, ka mulkigs ieteikums, bet tiem kas tiko sak skatities anime tas varetu daudz ko dot. :)
nezinīti Nau tas muļķīgi tas ir tikaj normāli visi mes kādreiz esam iesācēji bet neviens nepiedzimst ar zināšanām pat talantīgi cilvēki. un beztam esmu arī jauniņais šajā visā pāris mēneši atpakaļ es pat nezināju ka Latvijā kāds vispar par kautko tādu intresējas es domāju ka anime tā ir lieta kuru visi zin bet kaunās runāt ja godigi es domāju ka Lv ir atpalikusi vietiņa sājā ziņā bet redzot ka mums ir vismas pašaik minimāls populārs saits no kura var pasmelties kādu nepieciešamu informāciju par Lv intresi par animē fest lv existenci pat nezināju. Tā kā man mazliet kauns (_ –)b d(– _) <(^__^<)(''_)
Iesācējiem.
OVA ja nemaldos ir isfilma apmēram kā animē treilers kas iznāk kā spēlēm
Anime (japāņu: アニメ (palīdzība·info) [anʲime], no angļu: animation — animācija) ir Japānas animācija. Atšķirībā no citu valstu animācijas, kura galvenokārt ir piemērota bērniem, lielākā daļa ražotā anime ir paredzēta pusaudžu un pieaugušo auditorijām, un lielā mērā tāpēc tai ir augsts popularitātes līmenis pasaulē.[1] Bieži (bet ne vienmēr) anime atšķiras ar tipisku varoņu un fonu zīmēšanas manieri. Tiek publicēts televīzijas seriālu veidā, ka arī filmu veidā, kurus izplata uz video nesējiem vai kuri ir paredzēti skatīšanai kinoteātros. Sižeti var aprakstīt daudzus varoņus, atšķirties ar vietu un laikmetu, žanru un stilu daudzveidību.
Par sižeta avotiem anime-seriālos visbiežāk izmanto mangu (Japānas komikss), ranobe (Light Novel) vai arī datorspēles (pārsvarā Visual novel žanra). Ekranizācijas laikā parasti saglabā grafisko stilu un citas oriģināla pazīmes. Retāk izmanto citus avotus, piemēram, klasiskās literatūras darbi. Eksistē arī anime ar pilnīgu oriģinālu sižetu (šajā gadījumā jau pats anime var kļūt par avotu dažādu grāmatu un mangas versiju izveidei).
Vēsture [izmainīt šo sadaļu]
Anime ir radusies ap 1917.g., sāka izplatīties 20.gs. sākumā, kad japāņu producenti eksperimentēja ar animācijas paņēmieniem, kas arī izmēģināti Francijā, Vācijā, ASV un Krievijā. Vecākās zināmās animes esamība ekranizēta 1917.g. – tas bija divas minūtes ilgs klips par samuraju, kurš cenšas izmēģināt jauno zobenu uz viņa mērķi, vienīgi lai ciestu sakāvi. Pirmā animes skaņu filma bija Chikara to Onna no Yo no Naka, kuru izlaida 1933.gadā.
20. gs. 30. gados animācija kļuva par alternatīvu stāsta formātu neattīstītajai Japānas live-action industrijai. Animācija ļāva māksliniekiem radīt jebkādus tēlus un noformējumus.
Disneja pilnmetrāžas filmas Sniegbaltīte un septiņi rūķīši panākumi iedvesmoja japāņu animātorus. 1960. gados Osamu Tezuka pielāgoja un vienkāršoja daudzus Disneja animācijas paņēmienus, lai samazinātu izmaksas un kadru skaitu uzvedumos. Viņš paredzēja to kā īslaicīgu mērogu, kas atļautu viņam ražot materiālus ciešā grafikā ar nepieredzējušiem darbiniekiem.
70tie gadi pieredzēja uzplaukumu mangas popularitātē – kas bieži tika animēta — it īpaši Osamu Tezuka mangās, kurš ir saukts par leģendu un mangas dievu. Viņa darbs, un citu pionieru devums šajā lauciņā, ietekmēja raksturīgās pazīmes un žanrus, kas ir pamatelementi mūsdienu animē.
Anime žanri [izmainīt šo sadaļu]
Parasti anime sadala:
pēc mērķauditorijas (bērnu, jauniešu, meiteņu, vīriešu, sieviešu);
pēc vēstījuma stila (komēdija, drāma, trilleris, romantika u.c.);
pēc apkārtnes un tehnoloģijām (meha, kiberpank, skolas stāsts, fantastika, stīmpank u.c.);
pēc psiholoģijas, mērķiem un varoņu attiecību rakstura (sentai, spokon, maho-šodzo, harēms);
pēc seksuālo ainu klātbūtnes un detalizētības (ecchi, hentai, jaoi, juri).
Atsauces [izmainīt šo sadaļu]
↑ “Breaking The Rules: The Transmission Of Japanese Culture In The Age Of Globalization”. Susan Napier Mitsubishi Professor of Japanese Studies, University of Texas, USA. 2005
Ārējās saites [izmainīt šo sadaļu]
Vikikrātuvē ir pieejami multimediju faili par šo tēmu. Skatīt: Anime
Anime World: anime, manga un konkursi (latviski)
Anime-san blogs (latviski)
Animefest (latviski)
Otaku.lv (latviski)
Latvijas anime-mangas veikals (latviski)
Latvijas anime blogs (latviski)
Anime ziņas un datubāze (angliski)
Anime recenzijas un datubāze (angliski)
Lv_Helmut, par OVA gan maldies tā nav ne īsfilma ne treileris.
OVA – Original video animation (vai OAV – original animated video) – tās ir animes, kuras netiek rādītas TV vai kinoteātros, bet uzreiz tik tirgotas DVD/Blu-Ray diskos (kādreiz videokasetēs). Varbūt, ja zināms kas filmām ir DTV vai STV formāts tad idejai ir tā pati.
OVA sēriju daudzums un sērijas garums arī nav pārāk ierobežots šim formātam – tās var būt viena vai dažas sērijas un atsevišķos gadījumos pat virs 100 sērijām. Sērijas garums arī 10min līdz 60min vai pat ilgāk.
Par to nerādīšanu kinoteātros vai TV protams eksistē izņēmumi, piemēram, parāda kinoteātrī un pēc nedēļas sāk tirgot DVD utt.
tagad saprotu kādēļ visur OVA bija kopā ar Movie.
vaitad nebija teikt iknedelu jaunui