Šo ierakstu muļļāju jau ilgi jo ilgi, jo nav īsti pārliecibas, ka par to kāds gribēs lasīt – kur nu vēl piekritīs, ja teikšu, ka šis gabals, manuprāt, ir kaut reizi noskatīšanās vērts. Pirms kāds pārprot: Nē, šī noteikti nav anime visiem un par to turpmākajās rindkopās.
2012/13. gads, 24 sērijas
Adaptēts no: Online spēle (Capcom)
Režisors: Takamacu Šindži
Vēl info: MAL, AniDB
Tātad sāksim ar sižetu. Ņemam standarta varoni, kas par savu izredzēto nozīmīgumu pasaules glabšanā vēl nenojauš. Iemetam viņu fantāzijas pasulē, kur viņš beidzot uzzn par savu dalību ciņā pret sliktajiem. Neliela pretošanās šim likteņa pavērsienam pa tēmu “ko tad es, tikai parasts mirstīgais, varu izdarīt?”, bet, protams, kaut kā sadarbošanās tiek panākta. Viņš varonīgi dodas cīņā un uzvar… jā, nē. Tas pēdējais teikums ir tikai pa daļai patiess. Ixion Saga DT protagonists, Hokaze Kon, līdz pat pēdējai sērijai turpina sūdzēties par visu un visiem. Ne velti – reālajā vidē viņš ir online geimeris +/- otaku, kas it kā labi pārzin fantāzijas scenārijus, vienā no kādiem pats nu ir nonācis, un izrāda neapmierinātību, ka viss, ko viņš zina tiek līdz pēdējam sajāts.
Sākot jau ar viņa jaunajiem mmorpg-vides pārtija biedriem: Glābjamo princesi Ecarlate Juptris St. Piria (neprasiet kā to latviešu valodā izrunāt), kas ne tikai izskatās loli, bet patiešām ir astoņgadīga meitenīte. Mačo paskata miesassargu Sainglain, kas ir fanātisks kaķu mīļotājs, un transseksuālo princeses aukli Mariandale. Pretinieki? Centra tēls Erekpyle Dukakis un viņa škietami ne seviški saprātīgie padotie: brunču mednieks Gustave, mazohists Leon, when-will-senpai-notice-me Variation un skuķis KT. Arī tas ka viņa “bobja” uzvaras tiek uztvertas kā ūberkrutas cīņas/stratēģijas spējas, neļauj Kon noticēt, ka tas viss būtu nopietni. Galu galā arī pašas cīņas iemesls ir dažbrīd visai neskaidrs – Inkognito tiešam ir morāli vai politiski pretinieki, vai ieroču vēršana vienam pret otru ir tikai goda jautājums nezaudēt?
Ieturēsim nelielu atkāpi, lai pieminētu abu galveno pretspēku škietami vienīgos “normālos” centra varoņus un viņu nikneimus. Kon tiek jau kaut kad sākumā Inkognito starpā iesaukts par DT, kas ir izcēlās no aprauta vārda doutei [dōtē] – šķīstība, nevainība, puisis-jaunava. Tas it kā ir pavisam nejaušs pārpratums, bet rezultāts ir tāds, ka visa šova garumā viņš tiek par ķirsīti dēvēts.
Erekpyle Dukakis – ne tikai viņu padotie uzrunā par Erek-sama (tam šķiet paskaidrojumi nav vajadzīgi), bet arī viņa iniciāļi ir ED (no “Erectile Dysfunction”).
…Ko tas liecina par anime – spriediet paši.
Pirmā doma iesākot skatīties: “Man spērieni pa kājstarpi nekad nav likušies smieklīgi.” Nē tiešam, tas ir sāpīgi un ne tikai fiziski, ja tam ir sekas. …Un šajā stāstā tādas ir. Viss sižets patiesībā pa lielam grozās ap laupīto mantību un vīrišķās pašcieņas saglabāšanu. Kas palīdz nejusties tik slikti par to šoreiz pasmieties (mini spoileris?): šajā realitātē tā ir atrisināma problēma, tpēc finālā tas vairs neliekas tik slikti. Tā teikt, viss ir bumbās.
Sižets it kā ir vienots, ar atseviškām epizodiskām sērijām. Man jau liekas, ka dažas no no tām varēja arī nebūt, bet sēriju skaits tad sanāktu nekāds. Ņemot vērā, ka stāstijums gāja ļoti labā ātrumā, tad ne saspiežot, ne stiepjot nekas labs no tā nesanāktu. Var jau but arī tā, ka jaunie tēli, kas dažās šajās liekajās sērijās tika iepazīstināti, ir daļa no skatitāja čakarēšanas plāna. Sak’, haha, tiešam domā, ka ikvienam, kas parādās tavā ceļā ir nozīme? Bitch, please.
Animācijā vispārīgā nozīmē varētu gribēt vairāk, bet patiesibā ilustrējamais saturs ir tik pat nesakārtots un anarhistisks, ka tie kopā iet ideāli. Skaņu celiņš arī ir neslikts. Īpašs prieks par OP un ED – ne tikai tie viegli iesēžas prātā un tos izpilda šova seiyuu, bet tie ir speciāli konkrētajai anime radīti- tas vienmēr saņem plusu no manas puses.
Vēl pēdējā lieta, ko gribētu vēlreiz pieminēt ir režisors, Takamacu Šindži. Ne vienmēr vārdi/uzvārdi ir nozīmīgi, bet ja viņa režijas kontā jau ir tādi skatītāju atzīti gabali kā, piem., Gintama, Danshi Koukousei no Nichijou un School Rumble, gribētos ticēt, ka viņš dara kaut ko pareizi. Pirms skatīšanās konkrēti man šis fakts nebija zināms, bet to dzirdot bija tāds apskaidrības brīdis par to, kāpēc daudz kas Ixion Saga DT ir tieši tads, kāds tas ir. Tā kā – ja pieminētie gabali, pie kuriem viņš ir strādajis, Tev gāja pie sirds, domāju droši vari iemest aci arī šajā. :)
Ha! Tieši meklēju kautko no komēdijām. :) Paldies par rakstu!
ja ir pieminēts Gintama, tad gan jau ka ir vērts arī ieskatīties :D