RDG: Red Data Girl
Piedspadsmitgadīgā Idzumiko visu mūžu dzīvojusi šinto templī, pasargāta no āpkārtējās sabiedrības (radus un skolu izņemot, protams). Varētu šķist, ka viņa ir izlutināta, tomēr viņai pašai šāda dzīve ir apnikusi, un viņa vēlas to mainīt. Tomēr tas nav tik vienkārši, jo šī īpašā aizsardzība no ārpasaules izkopta meitenes pārdabisko īpašību dēļ. Jebkura elektriska/elektroniska ierīce vai sistēma (sākot ar mobilo tālruni līdz skolas datoriem ar visu tās elektrisko tīklu), kurai Idzumiko pieskaras, tiek neatgriezeniski sabojāta. Kādudien viņas aizbildnis Jukimasa iesaka pārcelties uz skolu Tokijā, un uzstāj, ka viņa dēlam Mijuki jākļūst par jaunkundzes apkalpotāju uz mūžu (par ko, jauneklis, protams, ir stipri neapmierināts, sevišķi par to, kā tas viņam tiek pasniegts), jo viņai nepieciešama nepārtraukta uzmanība vēl kādas īpašības dēļ, kas vēl pašas spēkiem nav pārvaldāma.
Yanka_ronin: Sākums nebija gana daudzsološs, bet izlutinātā puišeļa pārmācīšana, pieliekot viņu par pakalpiņu, likās uzjautrinoša. Citādi, dīvainais misticisms nesaista, vienīgi ziņkāre un mēģinājums izskaidrot, kā viņas ļaunuma sajušanas spēja strādā, notur interesi.
Gin: Izpildijums ir patīkams un sākumā izskatījās cerigi, bet ar katru sēriju arvien vairāk “varētubūtsakarīgais” sižets virzās uz otro plānu, priekšgalā izstumjot shoujo serdi par tēmu “vārgāmeitenītecenšaspierādītkavarbūtstipra” + “sapņaināpuišasimpātijuiekarošana”. Žēl.
Date A Live
Icuka – vienkāršs vidusskolnieks, kura dzīve mainās, kad pēkšņi viņa pilsētu izposta neparasta, sprādzienam līdzīga parādība. Tajā pašā laikā viņš satiek kādu bruņās tērptu meiteni, kura šķietami ir šīs parādības (vēlāk noskaidrojas – laiktelpastrīce – kā zemestrīce, tikai izpaužas nopietnu laiktelpas noviržu veidā) vaininiece. Icukas māsa (kura ir arī kādas slepenas organizācijas dalībniece) dara viņam zināmu, ka tā ir īpaši bīstams radījums, no kura nekavējoties jāatbrīvojas, un tas jāizdara Icukam pašam. Vēl dīvaināk, ka viņam tas jāizdara, nevis bruņoto būtni uzveicot, bet gan viņā iemīloties.
Garainis: Kārtējais harēms, kas, šķiet, balstīts uz kādu no tām eroge spēlēm, vismaz pēc darbības šovā rodas tāds iespaids. Vizuāli nav ne vainas, sižetiski gan Date a Live ir pilnīgs mēsls, kā jau lielākā daļa harēmu. Ieturiet distanci.
Yanka_ronin: Mēēēēēēēh, nē. Nu kur vēl klišākas šausmas, meitenītes bruņās un viņām pa starpu neveikls čalis – oņīčans.
Hataraku Maou-sama!
Stāsts aizsākas ar izšķirošu cīņu par varu, kad ļaunais karalis Sadao (sākotnēji – Satan) tiek sakauts. Viņam acīmredzami jāmeklē patvērums no gūsta, ko viņš ar savu tuvāko padoto rod caur portālu. Abi ierodas mūsdienu Tokijā, kur neviens nedz saprot viņu valodu, nedz saprot, kādēļ šie tā apģērbušies. Vissliktākais viņiem izrādās fakts, ka mūsu pasaulē ieceļotāju pārvaldītajām maģijas spējām nav teju nekādas nozīmes (izņemot valodas iemācīšanos un vietējās kultūras izprašanu). Lai atgrieztos savā pasaulē, ļaunuma pavēlniekiem jāatgūst spēki, bet tam nepieciešams laiks, tāpēc iztika jāpelna tā, kā to dara uz Zemes – ejot uz darbu. Pie jaunās vides varoņi, kā spēdami, pierod ātri (lai gan no malas izskatās pēc parastiem vidusskolniekiem/studentiem), bet drīz atklājas, ka neba viņi vienīgie bija tie, kuri tikuši cauri portālam.
Garainis: Viena no šīs sezonas labākajām skatāvielām. Principā Sātans ar pāris saviem padotajiem no citas dimensijas nonāk mūsdienu Japānā, kur tam uz pēdām seko Yuusha (kā tad šo te lai latvisko?), kuras uzdevums ir pieveikt elles valdnieku. Lai gan izklausās visai nopietni, šī ir komēdija, pie tam, ļoti labi izpildīta komēdija visādā ziņā, gan sižetiski, gan vizuāli, gan arī joki ir labi. Pilnīgi prieks skatīties un nevaru vien sagaidīt nākamo epizodi. Iesaku visiem. Pirmās pāris epizodes ir vienkārši zelts.
Yanka_ronin: Hihihi. Smieklīga gan viņiem tā valoda, kas atgādina kādu no Eiropas valodām, tikai atskaņotu no otra gala. Jauki arī paskatīties, kā reiz izturas visuvarenas, maģiskas būtnes, kam atņemtas viņu visuvarenās spējas, un kā viņi izskatās pēc maziem šņācošiem kaķēniem.
Gin: Skaidra lieta, ka sabiedrībā pastāvošā kārtība un ikdienas birokrātija dažkārt ir nenormāli absurda. Kad pašam ar to jātiek galā, rodas tikai lieks stress, bet kad skaties no malas, kā to visu apgūst un tiek galā kāds, kam galīgi ar to nav bijis nekāda sakara (šajā gadījumā dēmonu pavēlnieks ar padoto un vēl daži no tās pašas fantāzijas pasaules) – rodas komēdija. Hataraku Maou-sama! Gadījumā pat saturīga un skatāma.
Dansai Bunri no Crime Edge
Kiri ir it kā parasts zēns, bet patiesībā viņš ir apsēsts ar cilvēku matiem. Precīzāk, ar to griešanu. Tā kā ikdienā iespēju šai īpašībai izpausties tikpat kā nav, Kiri ir tuvu tam, lai kļūtu par dīvaini. Tomēr vienubrīd viņam lemts satikt kādu meiteni vārdā Mušijanokōdži, kurai mati aug nenormālā ātrumā, turklāt tos ir neiespējami nogriezt ar jebkurām šķērēm, kuras atrodamas viņas mājās. Šajā brīdī notiek pavērsiens – Kiri ir ne tikai apmāts ar matu griešanu, bet ir arī īpašu šķēru īpašnieks, un protams, ka meitene ātri no matu smaguma ātri tiek vaļā, bet ne uz ilgu laiku, jo mati ataug. Drīz vien abi spiesti uzzināt, ka, gan īpašajiem matiem, gan neparastajām šķērēm ir sava saistība, un ar tiem saistīta drūma pagātne.
Garainis: Diezgan tipiska battle anime ar romanci pa vidu, neko pielikt ne atņemt. Diemžēl, pirmā epizode ir labāka par pārejo šovu.
Gin: Hnnn… Liekas kā kaut kas starp Nazo no Kanojo un Another. Lai gan, ko es zinu – ne vienu, ne otru līdz galam nenoskatījos un visticamāk arī ar Crime Edge tas nenotiks.
Karneval
Nai un Gareki dzīve nav žēlojusi. Pirmais nepārtraukti kaut ko meklē, nepārtraukti pārbaudot kādu dīvainu aproci, ko nēsā nepārtraukti, bet otrais spiests ikdienā pārtikt no zagšanas. Abi satiekas kādā savrupmājā, kas drīz pārtop par kaujas lauku, jo šī māja ir lamatas, kurās abi nelaimīgie iemānīti ar kādas militārās organizācijas ziņu. Bēgot no sagūstītājiem, drīz bēgļi sastop valsts ietekmīgākās drošības organizācijas, sauktas par Cirku, pārstāvjus.
Yanka_ronin: Smukulīšu parāde. Punkts un āmen.
Gin: Tālajā, tālajā 2008. gadā. (tehe) uzgāju es mangu “Karneval”. Man patikās, bet dažādu apstākļu dēļ lasīšana tālāk par pirmo manga grāmatiņu manā plauktā nenotika. Tagad parādās anime un… nja. Nav tā, ka tagad pilnībā norakstītu – nebūt ne, man ir interesanti skatīties, un seiyuu kolektīvs ir <3, bet kaut kā mazliet pietrūkst. Kaut kā…
Ginga Kikoutai Majestic Prince
21. gadsimts tuvojas noslēgumam, un cilvēce sāk pārcelties uz dzīvi kosmosā. Ar civilizācijas izplešanos nebūt mierā nav ārpuszemes dzīvības formas. Lai tām stātos pretī, cilvēki radījuši “Prinčus”, kas ir mākslīgi, ar gēnu inženierijas palīdzību, radīti cilvēki, kuri arī speciāli trenēti elitāru kaujas mašīnu pilotēšanai. Sižeta galvenā loma ir Hitači, kuram uzticēts vadīt vienu šādu elitāru vienību.
Garainis: Mecha anime, mecha cienītājiem. Tēlu dizaineris tas pats, kas Gundam Seed, tādēļ vizuālais noformējums visai līdzīgs. Arī galvenā premise ir stipri līdzīga, bet tēli un notikumi gan ir citi, arī atsmofēra ir vieglāka. Kopumā pavisam skatāmi.
Yanka_ronin: Gundam čaru, un ne tikai, dizains, tikai stāsts un varoņu izstrāde stipri atšķaidītā (lasīt: generic) versijā. Saka, ka vēlāk (t.i., vairāk nekā trīs sērijas) stāsts paliekot interesantāks, bet pagaidām nevarēšu teikt, jo tik tālu neesmu ticis. Katrā gadījumā, ja patīk vizuālais noformējums, mūzika un mecha, jā, uz priekšu.
Gin: Kārtējais generic mecha, kas manu, nefana, uzmanību nespēj noturēt.
Photo Kano
Kopš tēva spoguļkameras mantošanas Kadzuja cer iekļūt uzmanības centrā pēc ilgiem garlaicības un sabiedriskās dzīves trūkuma māktiem gadiem. Tā patiešām arī notiek, jo, kolīdz degsme par fotografēšanu pieņemas spēkā, arvien vairāk uzmanības izpelnās arī pats fotogrāfs. Nav ilgi jāgaida, kad viņu savu biedru starpā cenšas iekarot vietējie skolas fotoklubiņi.
Yanka_ronin: Meh. Redzētas situācijas arī reālajā dzīvē, kad, kāds, iegūstot kameru, un, pastiprināti to lietojot, iegūst arī meitenīšu-pozerīšu uzmanību. Moving along.
Gin: Meh.
Devil Survivor 2 The Animation
Hibiki, Io un Daiči savos telefonos seko līdzi kādai vietnei, kurā tiek publicēti video, kas paredzot cilvēku nāves. Atrodoties metro, no sliedēm noskrien vilciens un un ietriecas pūlī pie perona. Tas notiek tieši tāpat kā tika demonstrēts jaunākajā video. Cieš visi jaunieši, un viņiem telefonos tiek piedāvāta iespēja dzīvot vai mirt. Kad visi, protams, izvēlas dzīvot, viņi automātiski lejupielādē kādu dīvainu aplikāciju, kas spēj izsaukt papildspēkus, kas ļauj cīnīties par izdzīvošanu pret ļauniem nezvēriem, kuri, izskatās, ka ir pie vainas arī metro avārijā.
Garainis: Tādi nopietnāki pokemoni. Sākums bija patiešām daudzsološs, diemžēl drīz vien šovs iegāja pazīstamās sliedēs ar klišejiskiem sižeta pagriezieniem uz katra stūra. Šo lieku „skatīties var, bet nasing spešal” kategorijā.
Yanka_ronin: kaut kas starp digimoniem un pokemoniem mūsdienu pasaulē. Redzams, ka veidotāji centušies darbu darīt nopietnu, bet redzams arī, ka, piemēram, slepeno aģentu konfrontācija ar glābējiem izskatās teju kā bērnu ķilda. Ja neņem vērā tādus sīkumus, ir ciešami, bet, kā liecina pieredze, ciešamas kvalitātes anime ilgi manā skatāmsarakstā nepaliek.
Gin: Pirms šis sāka iznākt man bija radies iespaids, ka būs kaut kas puslīdz ou kei un var jau būt, ka tā liktos arī pēc redzēšanas, ja šis būtu rādīts pirms gadiem xx. Man nav nekā tā īsti nekam citam, kam piesieties kā pokemoniskai pēcgaršai. (<-t.i. Var censties ar dažādiem efektiem un elementiem to apslēpt, bet tā vai tā spiežas cauri, ka mazgadigo šoviņš.)
Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru.
Visi, kuri domā, ka jaunība ir dzīves visskaistākais laiks, melo gan sev, gan citiem. Ja, redz, viņi saka, ka kļūdas ir jaunības dzīves pamatā, tad man laikam jābūt pašā jaunības virsotnē. Vismaz tā domā kāds puisis, kurš, acīmredzami, ar šādiem uzskatiem, apveltīts ar minimālo iespējamo (bezdraugu) sociālo dzīvi. Viņa acīmredzamo nicinājumu pret laimīgo skolasbiedru dzīvi pamana skolas sociālā darbiniece, un piespiež viņu iesaistīties brīvprātīgo pulciņā, kurā darbojas arī (līdz tam – tikai) skolas visskaistākā meitene.
Garainis: Kārtējais klubs ar kārtējo harēmu vai vismaz mīlas trijstūri. Tēli gan nav totālas klišejas un dialogi nereti ir labi sarakstīti, tādēļ skatīties var. Neredzu iemeslu pārtraukt sekot šai anime līdzi.
Yanka_ronin: Harēms ta harēms, bet attēlots gana neparastā veidā, lai noturētu manu uzmanību vismaz uz kādu laiku.
Gin: Vēl viena anime par skolas “neveiksminieku sadraudzības un viņu integrēšanas sabiedrībā klubs”. Nespēju saskatīt ar ko šis būtu labāks vai sliktāks kā citi tādi.
Aku no Hana
Stāsts norisinās ap skolnieku vārdā Takao, “grāmatu tārpu”, kura mīļākā grāmata ir Šarla Bodlēra “Ļaunuma ziedi”, no kuras arī paņemts šīs anime, pirms tam, arī mangas, uz ko šī anime balstīta, nosaukums. Jau kādu laiku viņa uzmanību pievērš klasesbiedre Nanako, kura puiša acīs ir, pēc paša vārdiem, kā ideāls, šķīsts eņģelis. Aizmirsis savu vistuvāko grāmatu klases telpā, Takao dodas tai pakaļ, pa ceļam ierauga no plauktiņa izkritušu maisiņu ar sporta tērpu, kurš pieder Nanako. Tā vietā, lai mantu paceltu un noliktu vietā, instinkta un pieķeršanās (?) vadīts, Takao to nozog. Viņu uz vietas pieķer cita klasesbiedre, Sava, kura pazīstama ar izteiktu nedraudzīgumu pret apkārtējiem. Nu jaunais cilvēks ir panikā un teju pārliecināts, ka viņš nākamajā dienā tiks nodots. Nākamajā dienā ap notikušo sacelta brēka, tomēr vaininieks nav noskaidrots. Vēl interesantāk, draudot Takao ar nodošanu, Sava grib likt puisim atklāt savus perversos instinktus, kurus viņš tik ļoti noliedz.
Garainis: Eksperiments, kura pamatdoma tā arī nav skaidra. Šovs ir veidots rotoskopinga tehnikā, kas principā ir līniju pārvilkšana pāri reāliem aktieriem. Lai gan ir daudz un dažādi labi rotoskopinga piemēri, kaut vai tās pašas Sakamichi no Apollon muzicēšanas ainas, Aku no Hana vizuālais izpildījums ir visai nožēlojams. Foniem nereti nav ne vainas, jo tās ir reālas vietas, kam pārzīmēts pāri, bet haltūra un budžeta trūkums redzams tieši tēlos, kuriem nereti iztrūkst pat sejas vaibstu vai pāri vilktās līnijas ir estētiski atbaidoši deformējušas konkrēto aktieru sejas. Vizuāli nebaudāmi.
Arī stāsts un tēli nav īpaši labāki. Stāsta premise ir absurda un neloģiska, galvenais tēls ir ņuņņu karalis, antagonistes motivācija darīt to vai citu netiek pamatota, viņa dara sliktu sliktuma pēc, kas vienmēr ir bijis draņķīgas rakstītprasmes pamatā. Principā tēli ir visai viendimensionāli un piecu šova redzēto epizožu laikā nenotika absolūti nekāda tēlu attīstība.
Neizdevies un visai perverss eksperiments, kam nav vērts pievērst uzmanību.
Yanka_ronin: Nezinu, kāpēc daži kasās pie rotoskopētā stila, jo tas ir viens no elementiem, kas mani notur pie šīs anime. Saprotama arī interesantā motivācija nojaukt cilvēku barjeras un atklāt viņu patieso mežoņu dabu. It kā antisociāli, tomēr interesanti, kas notiks beigās, un varbūt atklāsies kādi iemesli, kāpēc viss attīstās tieši tā. Tikai, jā, visu laiku liek viebties galvenā varoņa nepārspējamā ņuņņība, ka pat nevar fiziski noturēties pretī meitenei, un nav runa par fizisko spēku.
Gin: Šķiet lielākā ažiotāža šajā sezonā grozās/-ījās ap Aku no Hana. Un ne velti – šit’s krīpī az fak. Bet kas tad var šķist tāds, par ko šausmināties? Pirmām kārtām jau laikam animācija. Jo sevišķi tāpēc, ka tā tik loti atšķiras no standartizēti salīdzinoši glītajām oriģinālās manga ilustrācijām. 2. Ja tu rocies cilvēku psihē, i nemaz neceri, ka tur bus vienas vienīgas varavīksnes un rozā poniju draugi. Ja šie divi aspekti nebiedē, tad man liekas, ka kopumā itnemaz nav slikti.
Zettai Bouei Leviathan
Fantāziju pasaulē, kurā dzīvo lielākoties fejas un pūķi, nokrīt vairāki meteorīti, kuros slēpjas nopietns apdraudējums visam dzīvajam. No galvenajiem pūķu/pūķmeitenīšu klanu vadoņiem tiek izveidota
Yanka_ronin: Kā katru sezonu, arī šoreiz parādās kāds produkts, par kuru vairāk par “Wtf” nevar pateikt. Varētu izplūst smalkākos komentāros, tomēr to visu kopējā jēga, gribot-negribot, sasummējama augstākminētajā trīs burtu savienojumā.
Gin: Loli un ne-tik-loli paskata mistiski maģiskās meitenītes, ilgas pēc bezvēsts zudušā onī-čana un cits crap.
Shingeki no Kyojin
Pēdējās cilvēces paliekas (vismaz tā cilvēces daļa, par ko ir stāsts) nocietinājušās aiz 50-metrīgām sienām. Tam par iemeslu kļuvuši milži, kuri kopš [pagaidām] neatminamiem laikiem pārtiek no cilvēkiem, turklāt, to dara nevis iztikai, cik tīri negausīgas baudas apmierinājumam (lai neteiktu, ka pilnīgi bez iemesla, jo vidējs milzis nav prātā diezko attīstīts, pat, lai pārrāptos mūrim pāri). Pusaugu puisis Erens ar audžumāsu Mikasu devušies salasīt malku, kad virs nocietinājuma negaidīti parādās neparasti liela milža galva, un vēl pēc brīža sienā tiek izsists caurums, caur kuru pilsētā ielaužas bars milzu cilvēkveidīgo plēsoņu, izārdot mājas un apēdot jebkuru, kurš gadās pa ceļam. Abi jaunieši steidzas mājup pārliecināties, vai tuvinieki drošībā, un ierauga savu māti iespiestu mājokļa gruvešos. Vissliktākais, ka viņiem visiem tieši virsū dodas “izsalcis” milzis. Pēdējā brīdī piesteidzas pilsētas sardzes pārstāvis, tomēr, nespēdams ar milzi tikt galā, un, dzirdēdams iesprostotās sievietes pārliecību, ka viņa vairs nav glābjama, nogādā Erenu un Mikasu drošībā. Pa ceļam Erens ar šausmām noskatās, kā viņa māte kļūst par mežoņu barību. Vēl jo vairāk tāpēc, ka pašam nav bijis spēkos ko darīt, Erens apzvēr atriebties visai milžu sugai, un iestājas milžu mednieku specvienību treniņnometnē.
Garainis: Viennozīmīgi sezonas labākais šovs. Sižets ir orģināls un patiesi interesants, tēli ir labi un vizuāli šis ir viens no iespaidīgākajiem anime šoviem, ko man jebkad nācies redzēt. Man ļoti patīk tas, cik daudz dažādiem sīkumiem ir pievērsta uzmanība un kā tiek attēloti cilvēki, kad tie nonākuši situācijā uz dzīvību un nāvi. Reālistiski un ticami. Ja uz beigām šovs nesaies galīgā sviestā, tad Shingeki no Kyojin būs anime, ko rekomendēšu jebkuram anime cienītājam obligāti skatīties. Bravo!
Yanka_ronin: JĀĀĀĀĀ!!! Grāvējs ne tikai šajā sezonā, bet vispār! Gan openings ir vienkārši fantastisks, gan viss interesantais sākas jau no paša sākuma, un pie tam, sola veselas 26 sērijas šī labuma. Kas vēl vairāk sajūsmina, ka no paša sākuma nav nekādu pārcilvēku, kas superļaunumam var stāties pretī (kā “tai anime par urbjiem un spicajām saulesbrillēm”), un ka visam nepieciešams laiks un sadarbība, un arī tad ne vienmēr viss sanāk. Citiem vārdiem, veiksmīgi apstrādātas galveno, it kā perfektāko, varoņu, personības. Jā, ir mīnusi. Kā ātri popularitāti gūstošai anime jau no paša sākuma internetos parādās kaudze spoileru, ka reizēm negribas konkrētas lapas nemaz vaļā vērt.
Gin: Ellē jā! Ja Tu šo lasi, tas nozīmē, ka Tev tas ir jāredz. Po vai Tev patiksies vai ne – “Shingeki no Kyojin” ir no tiem gabaliem, par ko nevar nezināt.
Namiuchigiwa no Muromi-san
Kad Takuro, vienpatīgam pusaudzim, šķiet, ka viņš noķēris mūža vislielāko zivi, izrādās, ka āķim uzkodusies nāra Muromi, kura īpaši kāra uz tārpiem. Jauneklis, protams, par notikušo ir visādos veidos pārsteigts, sevišķi, ka šī nāriņa līdz šim dzīvojusi cilvēkam līdzīgu dzīvi un nemaz nav apzinājiusies, ka ir nāra. Nu abiem dzīve ir kļuvusi daudzveidīgāka un interesantāka.
Garainis: Lielisks minišovs par visai amizantas nāras interakciju ar virszemes pasauli un nosacīti galveno tēlu Takanashi, puiku, kam ļoti patīk zvejot. Kā izrādās visas leģendas ir patiesas, tātad šovā satiksiet ne tikai nāras, bet arī citus leģendārus radījumus un nezvērus, kas lielākā daļa piedāvās pa kādam smieklam vai vismaz smīnam. Iesaku.
Yanka_ronin: Jā, čupa ar klišejām un stulbībām, tomēr anime kandidē uz “tik stulbs, ka tas ir forši” kategoriju.
Gin: Fuj, kaka, labi, ka neiekāpu.
Suisei no Gargantia
Tālā nākotnē, tālā kosmosa nostūrī, notiek cilvēces cīņa pret bīstamu citplanētiešu koloniju. Visi cīņai gatavi, ieskaitot galveno varoni Ledo, bet drīz notiek sakāve, un flote spiesta atkāpties cauri portālam. Pēdējā brīdī portālā notiek kļūme, un Ledo tiek aizsviests nezināmā virzienā. Attopoties, viņš uzzina, ka ir bijis dziļā miegā sešus mēnešus, un ierauga, ka viņa kaujas vienību (lasīt – robotu, kurā kareivis atrodas) kaut kādā angārā mēģina uzlauzt, pēc izskata, it kā cilvēki, bet pēc uzvedības tīrie pērtiķi. Nogaidot izdevīgu brīdi, Ledo mēģina izsprukt no angāra, tomēr tiek pamanīts. Seko nesaprašanās ar apkārtējiem, un puisis tiek vajāts, bet viņa robota mākslīgais intelekts ātri tiek galā ar vietējo valodu, un drīz, mazpamazām, notiek kaut cik normāla saziņa, kuru no vietējo puses vada 15-gadīgā Eimija. Sarunu gaitā noskaidrojas, ka Ledo ieradies nekur citur, kā uz planētas Zeme, visu cilvēku izcelsmes vieta, kas nu mainījusies tik ļoti, ka pat Ledo datubāzēs esošā informācija vairs nesakrīt ar reālo situāciju.
Garainis: Kareivis, kas cīnas par cilvēces glābšanu no kosmosa tentacle monstriem, negadījuma pēc atdalās no savas armijas un savā super duber advancētajā mecha robotā atjēdzas uz planētas Zeme, kas it kā bija izpostīta un sen pamesta sakarā ar globāla ledus laikmeta iestāšanos. Bet pamatīga ledus kluča vietā nu ir nebeidzams okeāns, kur salīdzinoši primitīvi cilvēki kuģo ar aizvēsturiskiem kuģiem un tehnoloģijām ar mērķi izdzīvot. Sakarīgs slice of life ar labiem action momentiem un diezgan uzbāzīgiem ecchi elementiem. Kopumā gan kvalitāte šovam ir laba, noteikti ne tas sliktākais skatāmais šosezon. Skatīšos līdz galam, jo sižets ir ieinteresējis.
Yanka_ronin: Viens no gabaliem, ko biju gaidījis jau sen, iespaidojoties no treileriem, un pieņēmu, ka skatīšos, un domas līdz šim nav mainījušās. Vispār sākums līdzīgs kādam vieglajam gabalam par dažādu līmeņu civilizāciju pārstāvju satikšanos, un šī tēma man vienmēr patikusi. Kā arī, patīkami, ka Ledo dabū atdzesēt smadzenes no bezgalīgajām kaujām, sevišķi tāpēc, ka viņam jau pirms pēdējās cīņas tika piedāvāta iespēja doties atvaļinājumā.
Gin: Dalītas jūtas. No vienas puses – mazliet par sci-fi-īgu manai gaumei. No otras – asdfghertyhcvvbn kvalitāte!! Animācija ir tik glīta un labi izstrādāta, ka pilnīgi gribas tomēr skatīties tālāk, pat ja stāsts mazliet garlaiko.
Ketsuekigata-kun!
Bezpersoniski čariņi ar burtiņiem uz sejas runā par [Austrumāzijas izcelsmes] stereotipiem, kas saistīti ar konkrētām asinsgrupām cilvēkos.
Yanka_ronin: Interesanti, bet nenopietni, un tā tas būtu jāuztver, jo asinsgrupa nav tas galvenais cilvēka personības veidotājs.
Gin: Inčīgi un amizanti. Vienīgi dažādās pasaules daļās asinsgrupu izplatība atšķiras, līdz ar to statistika balstīta un sainsgrupu sakritību ar personību (<-kam papildus ieguldījumu dod arī vispārējā tautības mentalitāte) var diezgan atšķirties. tb. Latvijas iedzivotājiem šīs pazīmes var neatbilst.
Mushibugyou
Notikumi risinās 18. gs. sākuma (Edo laikmets) Tokijā. Džinbei dodas uz pilsētu, lai pievienotos milzu kukaiņu iznīcināšanas brigādei, kuras izveidošanu ierosinājis pats šjoguns. Izrādās, ka cīņasspara ziķerim atliku likām, tomēr cīņas pieredzē viņš joprojām ir zaļš. Lai visu padarītu bīstamāku/aizraujošāku, kautiesgribas pārņemtais Džinbei pamana, ka milzu zirneklis sagūstījis kādu vietējo, un tūlīt dodas to sakaut, kas tik viegli nenākas. Uz vietas viņš satiek arī galveno jaunās kaujas vienības pārzini, kurš varoni nostāda fakta priekšā, ka kukaiņu iznīdētāji, jeb Mušibugjō nav nekādi parastie kareivji, bet gan augstu specializēti tieši savam uzdevumam. Kā jau katram ambiciozam cīkstonim, arī Džinbei, un pāris citiem, ir kāds elks, kuram viņš grib līdzināties.
Yanka_ronin: Pirmā doma, ieraugot tās pārspīlētās frizūras un rētas: Rendži no Bleach, un daži citi tēli (tai skaitā mistiskais Mugō) izskatās aizgūti no Brave 10, tas tā par vizuālo pusi. Arī milzīgās uzacis večukiem, un jancīgas drēbes dažām meitenēm, jā. Piesaistīja panciskais openings, kura izpildītāji (vai vismaz tāds stils) jau bija dzirdēti, un pozitīvi uzņemti, citu anime mūzikā. WTF, protams, par manieri, kā zirnekļi laiž savus tīklus/lipekļus/dajebko. Kā arī milzumdaudz netiešu norāžu uz šīs anime varoņu milzīgo šipinga potenciālu un tās mērķauditorijas vizuālo aprakstu, kas, izskatās, ka redzams trešajā attēlā. Vienvārdsakot, pārspīlētu tēlu parāde + fangirl content + ok cīkstoņu anime. Atslodzei jauka manta, ja gribas ko nopietnu, dodies tik tālāk.
Gin: Krāsaini, enerģiski, tizl-smieklīgi. Nekādā gadijumā ne labākasis shounen piemērs, bet ne arī briesmīgākais, kas redzēts. Vēl kādu laiku uz priekšu paskatīšos.
Arata Kangatari
Pēdējos 30 gadus kādā dzimtā nav piedzimusi neviena meitene, un tas satrauc gan ģimeni, gan valdniekus, jo tieši no šīs dzimtas ik trīsdesmit gadus varas augšgalā tiek iecelta princese, kura kalpotu dieviem un vadītu nāciju caur saviem 12 uzticamajiem padotajiem. Zinot, ka šīs ģimene netiks cauri sveikā, ja nesagādās jaunu aizvietotāju, tāpēc tiek īstenots pagaidu plāns: Arata, kas ir vienīgais jaunākais šīs ģimenes pēcnācējs, jāpārģērbjas par meiteni, un uz neilgu laiku jāspēj visus varasvīrus un līdzšinējo princesi par to arī pārliecināt. Izrādās, ka pieķeršana melos nav tas sliktākais iznākums, jo kādam no padoto vidus ir plāns gāzt princešu garīgo varu un uzsākt vispārēju revolūciju. Princese tiek nogalināta un tajā tiek apvainots Arata, kuram izdodas veiksmīgi no pils izbēgt. Nokļuvis kādā mistiskā mežā, Arata samainās vietām ar kādu citu jaunekli no mūsdienu Japānas, kuram tāds pats vārds, bet izskats pilnīgi citāds. Vēl dīvaināk ir tas, ka pēc šīs samainīšanās abu Aratu tuvinieki uztver kā atgriezušos un, šķiet, nesaskata nekādu pirms/pēc atšķirību, kā arī tas, ka jaunatnācēja rokās atmostas kāds ierocis, kas gadiem ilgi nav ticis lietots un un sarūsējis.
Yanka_ronin: var redzēt, ka abi tēli savā pasaulē nokāvušies ar savu eksistenci līdz tādam stāvoklim, ka labāk ieturēt pauzi, bet to vienkārši nevar. Piesaistošs garīgais pārdzīvojums, un tēlu mācīšanās sadzīvot pašiem ar sevi.
Gin: Viss liekas tik neveikls un samākslots. Iedomājos, ka varbūt kāds jauniņais autors, kas pārāk cenšas, bet ieskatījos mal un aprāvos. Watase Yuu. Atbildīga par tādiem zināmiem nosaukumiem kā, piem., Fushigi Yuugi un Ayashi no Ceres. Diemžēl uz manis šamējie gabali nedarbojas, bet ja Tev tie ir patikuši, varbūt ir vērts iemest aci arī Arata Kangatari.
Yuyushiki
Triju meiteņu, Judzuko, Jukari un Jui, ikdiena, sākot ar iestāšanos vidusskolā. Ikdienu viņas pavada, domājot, ko darīt ārpusskolas aktivitāšu laikā, līdz atrod paziņojumu par kādu neparastu aktivitāšu klubu, kurā jau kādu laiku nav bijis neviena biedra.
Yanka_ronin: Slice of life ar pozitīvas retardācijas devu.
Gin: Nav ne pirmā ne pēdejā anime, kur it kā kjūtsīgas meitenītes beztēmā filozofē par random faktiem vai ikdienas novērojumiem.
Kakumeiki Valvrave
70 procentu cilvēces pārcēlusies uz dzīvi kosmosā. Tā lielākoties sadalījusies divās militārās nometnēs. Tām pa starpu savu neitralitāti saglabājusi salīdzinoši neliela valstiņa, kurai to nodrošinājusi augsta ekonomiskā labklājība. Tās iedzīvotāji dzīvo tādu pašu ikdienu kā mūsdienās uz Zemes, protams, līdz brīdim, kad tajā iebrūk, vienas no militārajām varām, kaujas vienības, un to okupē. Izskatās, ka okupācija nav iebrucēju vienīgais mērķis, jo nepieciešams pārņemt kādu īpaši slepenu ieroci, sauktu par “Valrave”. Laikā, kad pilnā sparā notiek iebrukums, šī svarīgā “ieroča” ceļā pagadās vienkāršs zēns vārdā Haruto, kurš, šķietami redzot, ka viņa meitene-simpātija iet bojā sprādzienā, cenšas šo ieroci pārņemt pats. Parasti tas nenotiktu tik vienkārši, bet puisim tiek piedāvāta pilna vadības iespēja, ja vien viņš piekrīt atteikties no savas cilvēcības.
Garainis: „Valvrave – sistēma, kas atklāj pasauli”. Tāds visai dīvains misticisma un mecha salikums, kas kopumā izveidots ir labi. Lai gan vairāki sižeta pagriezieni nu jau ir visai klasiski, it īpaši mecha žanrā, šovs tomēr spēj piedāvāt šo to jaunu un ir pat ļoti skatāms
Yanka_ronin: Viss būtu jauki, ja ar robota vadības interfeisu neiepazīstinātu kaut kāda moe-moe meitene. Kā arī, ja džeks būtu nedaudz drošāks par sevi, jo ne visi viņu uzreiz nīdīs, ja viņš kļūs par monstru. Patīkami, ka papildus mecha elementam iesaistītas arī dažādas (medikamentu izraisītas?) pārdabiskās spējas, tas padara šovu raibāku.
Gin: Pagaidām izskatās labi. Mani gan nesajūsmina, ka šis tiks nogriezts pie 12 sērijām, lai visu vasaru liktu gaidīt un tad rudenī būtu atpakaļ ar otro sezonu. Kā arī, T.M.Revolution OP! <3
Hentai Ouji to Warawanai Neko.
Jōto gandrīz visu laiku ir pārņemts ar savām seksuālajām dziņām, tomēr nespēj par tām atklāti izteikties, lai kā to vēlētos, tāpēc viņš meklē jebkādu līdzekli, lai to mainītu. Padzirdējis par Nesmaidošā Kaķa dievību, kas izpilda visas vēlēšanās, viņš uzreiz dodas pie tās, lai izstāstītu savu sāpi. Protams, visas izmaiņas nenotiek uzreiz, bet nākamajā dienā Jōto vairs nevar savaldīt savu mēli, un iegūst skolas “izvirtuļu karaļa” reputāciju. Tas nav viss, jo pretēja vēlme, proti, mācēt apvaldīt savas emocijas, pārāk spēcīgi piepildījusies puiša skolas biedrei Cukiko, un abi nonāk pie slēdziena, ka viņu vēlēšanās nav īsti tas, ko vēlējušies.
Garainis: Tā kā harēms, tā kā nē. Visa darbība rit starp vidusskolniekiem, kas cenšas tikt galā ar savām jūtām un pārdzīvojumiem, pa vidu iejaucot dievību, kas izpildīs jebkuru tavu iegribu, bet ne tā, kā tu to esi iecerējis un vēlies (Jumanji!). Visai interesanti. Arī tēli nav gluži standarts, kas vienmēr ir patīkami.
Gin: Meh, kārtējais ecchi-moe gabals. Ne man, bet teiktu, ka labāk par vidusmēra anime savā kategorijā ir.
Aiura
Stāsts par triju meiteņu, un viņu klasesbiedru, ikdienu.
Yanka_ronin: Kāpēc krabji?
Gin: Krabi-krabi-krabi-krabi, … Tiešām nezinu, ko lai par šo pasaka. Īsi. Varbūt parāk.
Sparrow’s Hotel
Sajuri piesakās strādāt viesnīcā “Sparrows’ Hotel” par reģistratori, bez iepriekšējas darba pieredzes. Viņas labo īpašību starpā, pēc pašas vārdiem, ir viņas pastāvīgi labais garastāvoklis un cīņas (lasīt: slaktēšanas) māksla, ap ko grozās liela daļa notikumu viesnīcā, sevišķi, ja tajā vai tās apkārtnē nepieciešams izšķirt kādu kautiņu.
Yanka_ronin: Ja meitietis māk nodarboties tikai ar cīņas mākslu, tad kāpēc viņa nestrādā par drošībnieku? Vai tiešām nepieciešams darbā izmantot visas savas “iemaņas”?
Gin: 3min, nav īsti smiekligi un animācija ir vienkārši briesmīga.
“Shingeki no Kyojin” tiešām ļoti aizraujošs gabals, varbūt nedaudz par daudz cilvēku plosīšana gabalos un asins straumes, bet anime super. Viennozīmīgi velk uz gada animes titulu.
Piekrītu par Shingeki no Kyojin, gada ūber grāvējs D; katrā epizodē notiek kautkas episks, nevaru vien sagaidīt iknedēļas jaunāko sēriju @_@
Nespējot sagaidīt jaunāko Shingeki no Kyojin epizodi, paņēmu un izlasīju visu pieejamo mangu. Jāsaka, ka manga, šķiet, zīmēta speciāli anime adaptācijai, jo nevienā brīdī sižets neatslābst un visu laiku kaut kas notiek. Gaidāmie sižeta pagriezieni ir vienkārši izcili.
Suisei no Gargantia 1,Gargantja zudusi laneta partulkots Bay lvhelmuts kautkad es uzrAUSOS :D kur tad visi popularie to love ru un ta talak un pet no kanjonne = kakeniten osakuraso un Hentai Ouji to Warawanai Neko. princis izvirtulis un akmens kakis kikesparda <:D
Yuyushiki un kads zin kur ir sis anime anglu valoda vai krievu. stuulbi butu prasi vai ir lv valoda jo laikam es vienigais kaucik vismaz ierunaju lv visa kas iepatikas.
Biku žēl visu pārējo animju, kas vnk tiek nospiestas zem Shingeki no Kyojin popularitātes sloga. Būs interesanti pavērot, vai šīs animes veiksme kaut kā iespaidos tālāko animes industrijas attīstību Japānā.
Ieverības cienīgs no visa šītā ir Titan Attac tubiš Shingeki no Kyojin.. pašlaik nav kur piekasīties.. 9/10 kāpēc – kad iznāks visas sērijas, vai arī jau iznākušas tik neesmu piefiksējis….
@LV_Helmuts ieskaties tādā animeonline punts SU rikāts pats tur skatos, viņi arī paši veic ļoti labas dublāžas, turpat biju iepazinies ar piemajām sērijām no Shingeki no Kyojin
KADS TURPNAS IERUNAT UTT JA Kakene no skauraso ja es ieliksu visu teksu kurs kad runa.
Shingeki no Kyojin tas nau lidzigs kautkas gurenlagenam?
v ja ir ads kurs zin kas ir gurenlagen jebkura gadjuma varbut sis palidzes dalai atcereties http://www.youtube.com/watch?v=Gwbwdx-TiG0 kur manuprat ari par pamatu tiek izmantota sim anime Suisei no Gargantia=gargantija zudusi planeta berouz.
berouz ir lidziga vai ta pasa tpa zimeta.
precizaks videjo http://www.youtube.com/watch?v=OzpY6pLIMQs
Cienījamo Helmut, kāds sakars Tavam pirmajam linkam ar Tengen Toppa Gurren Lagann? Kā arī, es otrajā saitē redzu netiešu spoileri, ko arī, manuprāt, šeit labāk nelikt. Vai arī, ja liec, tad brīdini, ka būs spoilers.
man smadzenes tek ārā pa ausīm lasot Helmuta komentārus… dafuq vecīt? D;
Helmut, beidz taču vienreiz spamot un iemācies kaut cik saprotami komentēt, citādi tavi samurgojumi ir vienkārši nelasāmi (tātad bezvērtīgi).
@Garinsh piekrītu… cik centos visu salikt kopā, nekas nesanāca..
vienkarsak sakot Gurren Lagann un Suisei no Gargantia. ldzigi ANIME ;D
Laikam īsti nekas tā šajā sezonā nekrīt acīs
Izslavētais Shingeki no Kyojin, ja atmet uzbāzīgi superepisko ost (kā teicis kāds populārs režiors – labs celiņš ir tāds ko nedzirdi, bet tas rada filmas noskaņu)), kas patiesībā traucē uztvert anime, un saraustītās kameras kustības, kamēr varoņi lēkā apkārt, tad nekas daudz nepaliek. Klasisks varoņgabals kur kāds neievērojams čalītis paliek par supervaroni, kurš izglābs pasauli. Vismaz tāds iespaids radies saliekot kopā atmesto kā ne sevišķi aizraujošu manga un pāris sērijas no anime.
@lakstiigala Vai kaut kur ir arī dzirdama neuzkrītoši episka mūzika? :D Un arī sižets nav gluži nosaucams par klasisku, lai gan zināma līdzība pastāv. Galvenie sižeta pagriezini ir orģināli un sastopami tikai šajā konkrētajā darbā. Varbūt ar saraustīti, bet tā lēkāšana apkārt patiesi ir vizuāls sasniegums, vienkārši bauda skatīties.