Inu to Hasami wa Tsukaiyou
Kādā jaukā dienā puisis Harumi kādā kafejnīcā nejauši satiek savas mīļākās grāmatu sērijas (kas arī ir nacionālais bestsellers, un puisis ir viens varens grāmatu tārps) autori vārdā Kirihime. Tajā pašā brīdī tur ienāk bruņots laupītājs, un mēģina aplaupīt visus, kuri kafejnīcā atrodas. Aiz savas mīlestības Harumi metas rakstnieci aizsargāt, bet tiek nošauts. Puisis atdzimst kāda klēpju sunīša miesā, un attopas kādā zooveikalā, kurā ierodas arī pati Kirihime. Ne tikai tas, abus saista teju telepātiska saikne, un kucēns drīz nokļūst jaunās mājās, kas, par brīnumu, ir pilnas ar grāmatām.
Garainis: Iesākās tīri sakarīgi, bet drīz viena visa loģika tika noskalota podā un saprast uz ekrāna notiekošo var vien pēc četrpakas kā stiprāka. Tā gribējās, lai man šis šovs patiktu, jo pats regulāri patērēju literatūru, bet beigu beigās šis te atkritums nav mana laika vērts. Iesaku turēties pa gabalu.
Yanka_ronin: Jēs, sākumā likās, ka būs dikti kruta, bet kāpēc jāsamaitā laba ideja ar klišejām un beztēmas beztēmu. Ej, figurē.
Gin: Šķiet, Garainis un YR visu jau vairāk vai mazāk pateica.
Brothers Conflict
Piedzīvojumiem bagāta avantūrista meita Ema pārceļas uz dzīvi plašā savrupmājā, pie trīspadsmit puišiem, kuri visi ir meitenes tēva (, izskatās, tikpat avantūristiskās) līgavas atvases. Kā gan citādi jānosauc anime, kurā galvenā tēma ir vairāk vai mazāk izlutinātu puišu konkurence par radniecīgi nesaistītas meitenes simpātijām, kad jauniete tai pašā laikā cenšas panākt vienādu draudzību ar visiem.
Garainis: Reversais harēms daiļā dzimuma pārstāvēm, kā jau ar harēmiem tas ierasts – satura nekāda un daudz, daudz sieraina dialoga jeb drīzāk monologa, jo meitēns raksturā tik sekls, ka daudz šai nav sakāma, lai meitēniem ir ar ko identificēties un ķert bišounenu kaifu.
Yanka_ronin: Fujoshi bait.
Gin: Reversie harēmi nekad nav izcēlušies ar sakarīgu sižetu, bet šis liekas viens no pavisam-pavisam švakā gala. C’mon, kas, brāļuki tik aizņemti savās ūber-krutajās karjerās, ka nevienu sievieti apkārt neredz? (+Tāpēc metas virsu pirmajai, kas komfortzonā pagadās?) Pati galvenā varone ar’ nav diez ko prātīgāka – šķiet gatava sēsties jebkurā sapņu laivā (tb dreamboat), kas pagadās. Dumjais skuķi, saņemies taču! Tava neizlēmība ir pamatā šim [ekhem] brāļu (greizsirdības) konfliktam, ko citiem jāskatās. (Ou, bet 100 punkt’, ka tas nenotiks, jo anime pēc Otome spēles taisīta.)
Gifuu Doudou!! Kanetsugu to Keiji
Kad lielākās kaujas izcīnītas un dārgais miers nosargāts, atliek vien iekurt pīpi, vai atvērt vīna pudeli, un draugu lokā (kuri reizēm ne vienmēr bijuši draugi) gremdēties atmiņās par senajiem piedzīvojumiem. Tieši šādi, draudzīgi, reizēm ne tik, piedzīvojumi, saista Naoe Kanecugu un Maedu Keidži, kuru atmiņas arī ir šīs anime pamatā.
Yanka_ronin: Hurr hurr! Bromance starp diviem no maniem mīļākajiem japāņu vēsturiskajiem personāžiem. Pati anime nav nekas diži nopietns (pārspīlējumi galvenajos varoņos gan auguma, gan muskuļu uzkačātības pakāpes ziņā, pie tēlu rakstura, manuprāt, vispār nav vajadzīgi), bet katrā ziņā iesaku, ja tas vēl nav izdarīts, palasīt vēstures liecības par abām leģendārajām personībām un attiecīgo laikmetu, lai saprastu, par ko vispār runa.
Gin: Tās miniatūrgalvas… :’D Citādi – nāā, man liekas, ka ir arī labākas vēsturiskās anime.
Free!
Stāsts par četriem jauniešiem (Rin, Haruka, Makoto un Nagisa), kuriem vienmēr paticis peldēties, plunčāties vai vispār atrasties ūdenī. Visi jau bērnībā sapazinušies sākumskolā, tomēr dzīves ceļi pēc kādām peldēšanas sacensībām draugu grupiņu šķīruši. Kad vidusskola tuvojas nobeigumam, puiši nolemj satikties un piedalīties sacensībās. Protams, ir izņēmumi. Rin kopš šķiršanās visu laiku dzīvojis ārzemēs, kur arī intensīvi trenējies, un ir acīmredzami augstās domās par sevi. Tādēļ Haruka saņem izaicinājumu no Rin drīzajās peldēšanas sacensībās mēroties spēkiem. Haruka, protams, nav vakar dzimis, un negribēs zaudēt, un grupas biedriem veidojas plāns, kā savākt komandu sacensībām.
Garainis: Ja ignorē abosolūti pretīgo fan service, tad sanāk tāds standarta vidusskolas kluba šovs ar pārlieku labu animāciju tāda tipa saturam.
Yanka_ronin: Fanservice for females., bet ko gan sūdzēties, jo ar fanservisu vīrišķajam dzimumam jau tā pilnas malas. Ja tīk vispār jautrs slice of life ar kvalitatīvu animāciju, šis priekš Tevis, neatkarīgi no dzimuma. Ja esi [wannabe] mačo (tāda attieksme no vairākiem novērota attiecībā pret “Free!”), tad laid vien droši garām.
Gin: Ir glīti uzzīmēts, ir feins humors, ir sižets viduvējs – ir diezgan kā vairums KyoAni. Vienīgā atšķirība, ka moe meitenīšu vietā ir moe puisīši – pret ko man personīgi galigi iebildumu nav (hohoho), bet ir amizanti, ka tāds cepeklis tā dēļ anime fanu aprindās bija radies. Centīšos saņemties un uzrakstīt par to visu plašāk, kad Free! beigsies, bet līdz tam – hei, kāpēc gan Tev nepaskatīties vismaz pāris sērijas (ja to vēl neesi mēģinājis/neseko līdzi) un nenolaist savu emociju tvaiku par šo šovu komentāru sadaļā šī raksta beigās?
Stella Jogakuin Koutou-ka C3-bu
Jura iestājusies prestižas augstskolas sagatavošanās vidusskolā, un kā katrā nopietnā izglītības, tajā ir arī kojas (vai internāts, kas nu labāk piestāv). Kad meitene ierodas jaunajā dzīvesvietā, viņas istabiņa izrādās jau stāvgrūdām pilna ar dažnedažādiem ieročiem un kaujas apģērbiem. Kaut kādu mistisku iemeslu dēļ Jura aiz ziņkāres sāk pārlieku iejusties tēlā, ko sagādā pieejamās mantas, līdz telpā parādās kāda meitene, kura pārstāv kādu ārpusskolas klubu “C³”. Jura apmulst, un drīz tiek nostādīta fakta priekšā: viņas istaba ir lamatas jaunu biedru piesaistei skolas airsoft klubam, un pati šajās lamatās ar uzviju iekritusi. Tas nekas, ka šai grupai skolas mērogā ir dīvaiņu klubiņa reputācija, jo vienmēr tajā atradīsies kāds ekscentrisks biedrs (jeb pašreizējā vadītāja), kurš šo klubu uzturēs pie dzīvības par spīti visam.
Garainis: Kārtējais šovs par meitenīš-klubu ar ieročiem… Kā Slakteris teiku: „Nasing Spešal!”
Yanka_ronin: Feini jau, bet, ja nebūtu iepriekš uzzinājis par “Upotte!” un “Girls und Panzer” eksistenci, tad varbūt kaut cik būtu gribējis turpināt skatīties tālāk par trešo sēriju.
Gin: “Meitenītes ar ieročiem” anime kategorijā šķiet šis ir viens no vissaturīgākajiem, kas gadījies. Galvenās varones mentālā izaugsme, kas pāriet no trauslās sievišķības slavināšanas uz skaistā saskatīšanu šķietami brutālās lietās ir tikai apsveicama.
Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei
Kāda sevišķi elitāra vidusskola uzņem skolēnus jaunajam mācību gadam. Runā, ka visi uzņemtie speciāli atlasīti kā labākie no labākajiem savās nodarbēs, un lielākoties katram no viņiem tā ir sava. Izņēmums it kā, ir Makoto, kuram vēstulē teikts, ka vienīgais iemesls, kādēļ viņš pieņemts šajā skolā, ir tīrākā cūkas laime. Lai nu kā, uzņemšanas ceremonijā tiek paziņots, ka līdz absolvēšanai visi tiek ieslēgti skolas ēkā, un ārā nevarēs tikt ne ar kādiem līdzekļiem. Arī absolvēšanas nosacījums ir viens: jānogalina kāds no skolas biedriem, turklāt tā, lai to nebūtu iespējams atklāt, jo pēc slepkavības notiek sava veida “tiesas prāva”, kurā jāatrod vaininieks, kurš, ja atklāts, arī tiek sodīts ar nāvi. Lai process noritētu raitāk, skolas vadība (kuras pārstāvis attēlots divējādi krāsota plīša lācīša veidolā) cenšas pastāvīgi šos tīņus iedzīt galējā izmisumā ar dažādiem paņēmieniem.
Garainis: Vājš skatāmgabals it visā. Sižets klišeja, tēli klišejas. Bieži vien dialogs ir vairāk kā neloģisks uz tik tikko pieredzēto notikumu fona. Pat tēlu dizains pārspīlēts līdz absurda kalngalam, jo citādāk šovs nav spējīgs piesaistīt uzmanību.
Yanka_ronin: Advanced “Saw”? Vai advanced “Ace Attorney”? Kārtējā “tēlu parāde” (kaut daži pietiekami oriģināli, kaut vai testosterona čikse), kur paredzamā secībā notiek varoņu atbiršana pieaugošā svarīguma secībā.
Gin: Lai cik nekaitinātu šķietami bērniem domātais čaru dizains/animācija vai asiņu cenzūra ar koši rozā krāsu u.tml., šis liekas visai skatāms gabals. Patīkams balanss starp psiholoģisko gabalu un detektīva elementiem. Ja vien būtu viss uztaisīts mazliet nopietnāk un ne tik paredzami, butu pavisam ideāli, bet nu – kā ir, tā ir.
Servant x Service
Kādas pilsētas veselības un labklājības departamentā darbu uzsāk daži jauni darboņi.
Garainis: Nu patīk jau patīk man šie te slice of life tipa vieglie komēdijgabali. Kopumā kvalitatīvs laika kavēklis.
Yanka_ronin: Ikdienas ofisa humors ikdienas dzīvē, pa lielam. Secinājumus izdariet paši.
Gin: Saprotu humoru, kas tiešākā veidā saistīts ar viņu darbu apkalpojošajā sfērā, bet nesaprotu to, kas rodas no viņu savstarpejās saskarsmes, jo šķietami pieaugušie galvenie varoņi uzvedas kā mazgadīgie viduvējā skolas dzīves anime.
Kitakubu Katsudou Kiroku
Uz jautājumu, kuram skolas klubiņam pievienoties, Nacuki nenopietni atbild “mājupiešanas klubiņam”, ar domu, ka, galu galā, nekur pieteikties nevēlas. Drīz gan nāk klajā, ka klubs ar tādu nosaukumu patiešām pastāv, un no malas izskatās, ka viņa pati šai nodarbei ir piekritusi pievienoties. Kas īsti šī ir par nodarbi, grūti pateikt, vērojot šo ekscentrisko mannavkodarīttāpēclaižuhaļavu klubiņu darbībā, bet tas nu jānoskaidro, sekojot līdzi skolnieču ikdienas gaitām.
Yanka_ronin: Meh klubiņš. Beztēma var būt jautra, bet šis nav tāds gadījums.
Gin: Uzslava par to, ka netiek slēpts, ka viņu klubiņš ir tikai tā starp citu beztēmā. Anime pati par sevi gan daudz neatšķiras no citām, kuru klubiņiem tomēr kāda dumja tēma, kurā varoņi tāpat neko nedara.
Love Lab
Riko un Maki abas mācās Fudžisaki meiteņu skolā, kas sabiedrībā zināma ar uzcītīgām un kārtīgām audzēknēm. Riko, kaut arī nav nekāda huļigāne, izceļas ar izteikti puicisku raksturu. Turpretī Maki ir izcils paraugstudentes (darbojas skolēnu līdzārvaldē, izcilas sekmes, morāles kalngals, utt.) piemērs… vismaz no ārpuses, jo, gribot negribot, sagadās, ka ienākot līdzpārvaldes telpā, Riko ierauga Maki… apskaujam un skūpstām spilvenu. Atpakaļceļa vairs nav, un Riko kļūst par Maki partneri eksperimentā, kura mērķis ir intīmu attiecību (lasi – to stereotipu) izpēte, turklāt Riko par notiekošo jātur mēle aiz zobiem, citādi noslēpuma noplūde var sabojāt līdzpārvaldes prezidentes tīro slavu.
Garainis: Dīvainā kārtā šis te nav izvērties par klišeju un spēj izcelties uz drazas fona. Tēli ir dziļāki par peļķi. Arī joki bieži vien ir visai labi, tādēļ turpināšu sekot līdzi.
Yanka_ronin: Mjā, ja esi populārs savā apkārtnē (lasi – skolā), pie tam ar savu statusu, kas jāuztur, lai popularitāti saglabātu, tad tā nu iet, kā iet šai jaunkundzei. Visā visumā tīk plus/mīnus reālistiskais skolas dzīves attēlojums ar gana asprātīgo humora devu.
Kiniro Mosaic
Kādu laiku Šinobu joprojām atceras par laiku, kas bērnībā pavadīts, ciemojoties Lielbritānijā. Kādudien viņa saņem vēstuli no Alises, meitenes no Šinobu viesģimenes, kurā rakstīts, ka Alise vēlas tuvākajā laikā apciemot Japānu.
Garainis: Borderline moeblob. Šovs, kas tēmēts uz moe faniem, nekādu citu vērtību es šajā seriālā nesaskatu.
Yanka_ronin: Kaut arī esmu bijis ārzemēs apmaiņas programmā, nekur nav bijušas līdzīgas situācijas, kādas apspēlētas šeit. Varbūt tieši tāpēc tas šķiet tik smieklīgi un retardēti. Bet ko nu vairāk par stulbiem jociņiem var gribēt, ja produkts izskatās uz moe pamata būvēts.
Gin: Nope, es neko citu kā moe tur neredzēju.
Genei wo Kakeru Taiyou
Akari visiem apkērtējiem ir galējais labestības un mīļuma iemiesojums, kas sagādā sava veida popularitāti. Meitenei patīk arī izklaidēt draugus ar taro kārtīm, jo kurai vidusmēra skolniecei nepatīk par sevi uzzināt no tik izsmeļoša resursa. Viss būtu pavisam nevainīgi, ja Akari nesāktu apmeklēt un spīdzināt ļaunie gari, kam iemesls ir nekas cita kā tās pašas taro kārtis. Jeb, ka galvenās varones īpašumā atrodas Saules elementa kārts, kas ir visaugstākais labo spēku iemiesojums. Protams, šis spēks ir kas nepieredzēts un pagaidām nekontrolējams, tomēr to pārvaldīt ir jāiemācās, jo tikai tas palīdzēs stabili stāvēt pretī absolūtajam ļaunumam.
Garainis: Kaut kāds Magica Madoka tipa veidojums. Ja patīk maģisko meitenīšu šovi ar smagākas drāmas piegaršu, tad var skatīties, es turēšos pa gabalu.
Yanka_ronin: Mahō šōdžo, kuru skatoties, nepamet sajūta, ka viss sižets un tēli ir atspēlēti no vairākām citām šī paša žanra anime. Vienlaicīgi šķiet gan skatāms, gan meh, gatavās mocības. Šādā situācijā anime biežāk nometu, nekā paturu.
Gin: Anoreksisko loli dizains diez ko nesaista, bet citādi – meh. Viduvējs Maģisko meitenīšu šovs.
Fantasista Doll
Tas, ka Udzume ir spēcīga un plaši atzīta kādas kāršu spēles spēlmane, vēl ir nekas, salīdzinot ar to, ka nu viņas rīcībā slepus nonāk kāda ierīce, kas šīs kārtis spēj materializēt reālajā dzīvē, dažādi apģērbjamu/ekipējamu meiteņu veidolā, kas ķīviņus par kārtīm starp viņu un citiem spēlētājiem padara jau reāli vardarbīgus.
Yanka_ronin: Meh. Tēma: Mahou shoujo dressup sim in real life. Nekas jauns un nekas personīgi saistošs.
Gin: Animācija stipri patīkamāka acīm nekā iepriekšējam, bet vienalga tāpat – meh. Viduvējs Maģisko meitenīšu šovs.
Kamisama no Inai Nichiyoubi
Izteicienu par Dieva pamestiem nostūriem parasti izmanto bezcerības apzīmēšanai, bet ko darīt, kad tā patisībā arī notiek, turklāt, attiecībā uz visu pasauli? Tādā gadījumā pazūd visas Dieva iecerētās īpašības, to skaitā vairošanās un dabīga nāve. Tāpēc aiziešana no dzīves daudziem ir atvieglojums, un ļoti īpašu vietu kultūrā sākuši ieņemt kaprači. Kāda maza meitenīte, vārdā Ai, ir kāda ciema kaprace, kura jau priekšdienām sagatavojusi kapa vietas, ar domu kādreiz sniegt visiem cieminiekiem prieku. Drīz pēc tam turpat uzrodas kāds mistisks vīrs un visus ciemā nogalina.
Garainis: Forši! Viens no labākajiem šīs sezonas skatāmgabaliem. It īpaši jāuzteic filosofizkā piegarša.
Yanka_ronin: NIPAAAAAAA ☆, jeb tūlīt sekos “Higurashi no naku koro ni” cienīga šīze. Lai gan nē, tas ir tikai pirmais, par ko anime atgādina. Būtība savā ziņā dziļāka, kaut arī dīvaini pasniegta, piemēram, tas pats “kā kapracis citiem var sagādāt prieku” u.tml.
Uchouten Kazoku
Arī musdienās japāņu tautas mitloloģiskie tēli nekur nav pazuduši, un dzīvo blakus cilvēkiem. Jasaburo ir viens no tanuki (jenotsuņ-veidīgi radījumi), dīvojošs Kioto pilsētā, un kura ikdienas gaitas sastāv no rūpēm par vecu tengu, un ķīviņiem ar citiem tanuki. Tam visam pāri, Jasaburo mēģina noskaidrot sava tēva nāves apstākļus. Tā kā viņa tēvs, loģiski, arī ir tanuki, un pats sliktākais, kas ar tādiem var notikt, ir apēšana, kad tos kādā nedarbā pieķer cilvēki, jau klīst runas, ka ar minēto tanuki noticis tieši tas pats. Paliek jautājums: Kurš apēdis Jasaburo tēvu, kāpēc, un kurš turpmāk ieņems tagad brīvo vietu pilsētas tanuki mafijas bosa postenī.
Garainis: It kā premise interesanta, bet nu nepatīk man šis skatāmais, tēli man personīgi neizraisa simpātijas un notikumi seriālā atstāj vienaldzīgu. Kaut kas trūkst!
Yanka_ronin: Jocīgs japāņu folkloras savienojums ar mūsdienu pasauli. Jautri, un patīk animācija, bet nekā vairāk.
Gin: O, jā, šis man patīk. Salidzinoši oriģināls un amizants gabals, gan saturā gan izpildījumā.
Blood Lad
Stazs ir kāda dēmonu pilsētas, dēmonu pasaulē, rajona bandas priekšnieks. Kaut arī viņš ir vampīrs, cilvēku asinis viņā pārlieku interesi neizraisa. Stazam vairāk par visu patīk Zemes cilvēku popkultūra, jo sevišķi Japānas. Viņam kā svētlaime uzspīd brīdis, kad dēmonu valstībā nez kādā veidā parādās kāda japāņu meitene, vārdā Fujumi. Visi prieki beidzas, kad domstarpībās (lasi – grautiņā) ar kaimiņu bandu Fujumi tiek nogalināta un kļūst par spoku. Stazam jauniete tik ļoti patīk, ka viņš ir apņēmības pilns atgriezt meiteni starp dzīvajiem, pat, ja tas nozīmē ceļojumu uz cilvēku pasauli, jo tur taču ir arī viņa apbrīnotā popkultūra.
Garainis: Meh.
Yanka_ronin: Ja “Soul Eater” ir “Bleach lite”, tad, kā laits ir šis? Jo apmēram tādu asociāciju šī anime izraisa. Atšķirībā no “Soul Eater”, šo negrasos pabeigt.
Gin: Ajjajjajj. Gaidīju vairāk. Jo sevišķi tāpēc, ka sākumā šim bija paredzēts sākties pagājušajā gadā. Maldigi domāt, ka viņiem savajadzējās vairāk laika, lai pieslipētu nesmukumus – tie šajā šovā lien arā pa visām malām.
Makai Ouji: Devils and Realist
Viljams ir ietekmīgas aristokrātu ģimenes pēctecis, ar aristokrāta cienīgu intelektu. Viņa tēvoča bizness nonāk bankrotā, tāpēc Viljama skolā netiek veikta kārtējā mācību maksas iemaksa, un viņa māju pametuši visi kalpotāji, izņemot vienu sulaini. Bailēs par savu reputāciju, Viljams cenšas rast jebkuru iespēju nekavējoties tikt pie naudas, kaut vai pārdodot kādu daļu no ģimenei piederošajām mantām. Meklējumi noved pie kādas pagraba telpas ar dārgumu glabātavas slēdzeni. Atslēgu nav pieejama, tāpēc durvis tiek izlauztas, Viljamam nedaudz savainojoties. Uz mistiskās telpas grīdas atrodas kāds dīvains zīmējums, kas, brīdī, kad uz tā nokrīt pile asiņu, izrādās ierīce nelabā izsaukšanai, caur kuru tūlīt mājā ierodas Dantalions, viens no pazemes valstības kareivjiem, un nostāda Viljamu fakta priekšā: viņš pieder ģimenei, kuras vienam no priekšgājējiem bijušas tiesības izvēlēties dēmonu pasaules jauno valdnieku.
Garainis: Vēl viens bišounenu gabals, lai gan sižetam ir arī kaut kāds saturs, metu nost.
Yanka_ronin: Anime pamatā vizuālam baudījumam, lai kāds tas arī nebūtu, krāsaini-raibi tērpi vai bišōneni. Viss pārējais ir viduvējība.
Gin: Galveno varoni gluži par reālistu negribās saukt, jo viņš nevis spriež pēc reāliem faktiem un notikumiem viņa acu priekšā, bet kā auns turās pie savas parliecības, ka dēmoni un paranormālais neeksistē. Citādi – na jā, liekas kaut kas starp Kuroshitsuji (mustard sandwitch) un Pandora Hearts (cock-a-doodle-doo)?
Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui!
Tomoko nav no tā sociāli aktīvo skolēnu gala …maigi sakot. Ikdienu viņa pavada, ieslēgusies istabā, spēlējot spēles un pārdomājot savu dzīvi, cik nu labi tas viņai padodas, pa reizei pakaitinot arī savu brāli. Iestājoties vidusskolā, protams, ir vēlme būt skaistam, populāram un visu atzītam, tomēr agri vai vēlu jānosecina, ka dažos/daudzos no šiem sociāli nosacītajiem rādītājiem neatbilsti normai. Tādā situācijā atliek tikai viens: vai nu situāciju pieņemt, vai arī mēģināt kaut kādā veidā pielāgoties, kas, veiksmīgāk vai ne tik, notiek arī Tomoko gadījumā.
Yanka_ronin: Viens no sezonas favorītiem. Kaut arī nespēju atrast tuvību ar šo sociāli ne visai droši meiteni (izņemot to, ka skolas gados arī pats nebiju sociālais taurenītis), noteikti izklaidējošs.
Gin: Ou gād, kā es saprotu Tomoko brāli. Ja kāds ir reāli izbaudījis tāda limeņa ilūzijās dzīvojoša cilvēka kompāniju, zina, ka tas galigi nav smiekligi un ir nenormāli nogurdinoši. (Lai gan no otras puses – liekas, ka jebkurš lielākā vai mazākā mērā, bet savas dzīves laikā ir kaut reizi pats murgainas domas lolojis. :D) Anime, protams, viņas pārspīlētās-robežojas-ar-nenormālās, izdarības izraisa žēlumu un dawwww faktoru, kas padara Tomoko piemīlīgu un šovu skatāmu.
Gin no Saji
Jūgo galvenais mērķis dzīvē ir dzīvošana prom no vecākiem, bez nekādiem citiem mērķiem, uz ko tiekties. Tāpēc kā vidusskola viņam tiek ieteikta profesionālā skola ar lauksaimniecības novirzienu, kam Jūgo piekrīt. Kā pilsētas puikam, tālruņa uztveres zonas trūkums ir viena no vismazākajām problēmām. Kā īstā lauku skolā ar īstu praksi, jāceļas jau piecos no rīta, un jāstrādā līdz vēlam vakaram. Kā arī, Jūgo pirmoreiz nav viszinošākais visos priekšmetos, lai arī mācīšanās spējas viņam joprojām ir ļoti labas. Šeit viņš uzzina un izbauda arī daudz iepriekš nezināmas patiesības par dzīvi kā tādu, piemēram, no kurienes vistai nāk olas.
Yanka_ronin: Woop woop. Biju jau iepriekš izlasījis mangu, un anime parādīšanās bija gatavā prieka vēsts, mīnus mormoņi. Arī jaukas atmiņas, kas saistās ar “Moyashimon”, kur arī notikumi grozījās ap lauksaimniecības tēmu, kas man arī reālajā dzīvē ļoti tuva.
Gin: Savulaik par mangu ļoti safanojos, kā rezultātā anime adaptācija pavisam mazliet lika vilties. BET tas nemaina to, ka saturs joprojām ir ļoti labs.
Choujigen Game Neptune the Animation
Kādā izdomātā pasaulē viss it kā ir bijis līdzsvarā, kamēr kāda no valstīm necentās sev ar varu piesavināties vairāk enerģijas avotu, nekā citām. Zinot, ka karš ne pie kā laba nenovedīs, šo valstu pārstāves savstarpēji noslēdz sadraudzības līgumu, kas liktu tām resursus godīgi sadalīt savā starpā. Līdz ar miera noslēgšanu, skaidrs, ka nākotnes veidošana, ar visām nelielajām nesaskaņām un panākumiem, pieder jaunākajām paaudzēm.
Yanka_ronin: Šo vājprātu ar superpalielinātiem pupiem ar fizikas likumu pastiprinātāju knapi dažas minūtes noturēju. Man gan nav nekas pret krūtīm, bet tad lai tās ir +/- dabiskas izmēros, vai vismaz bez pārspīlēta rausteklīguma. Kā arī, anime bazēšana uz videospēli to manās acīs padara par atkritumu (tādā gadījumā ļoti jāpacenšas radīt ko ļoti oriģinālu, lai pierādītu ko vairāk nekā “sexiness sells”).
Gin: What is this shit? -_-
Gatchaman Crowds
Kādā jaunattīstītā Tokijas apgabalā dzīvo speciāli cīnītāji Gatchaman, kuri apkaro mistiskas būtnes ar speciāla ekipējuma palīdzību. Organizācijai ir arī savas slepenās sazināšanās metodes, un sava vadība. Gan tās biedri, gan tās mērķi cilvēkiem ikdienā ir nemanāmi, un cīņas abu starpā garāmgājēji neatceras.
Garainis: Gatchamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan! Neskatoties uz bēdīgo animācijas kvalitāti, šovs ir tīri sakarīgs – izklaidējošs. Lai gan saturs paredzams, kaut kas neaprakstāms mani pietur šai anime. Mūzika ar forša.
Yanka_ronin: Ntss-ntss transformācijas, mūzika šeit ir paķeroša. Pārējais – meh. Atmosfēra nedaudz līdzīga “Tiger & Bunny”, ar visu urbāno vidi, tikai ar amnēziju apkārtējiem.
Gin: Supervaroņi, ar retiem izņēmumiem, nepeld manās tējas krūzēs. Animācija gan ir interesanta, bet vairāki tēlu prototipi ir visai kaitinoši, kas apgrūtina skatīšanos.
Kimi no Iru Machi
Romantiska rakstura anime ar mīlas trīsstūri par kādu puisi vārdā Haruto, sapinušos savas īstās meklējumos. Esot attālas attiecības ar meiteni Ebu, kura pārvākusies uz Tokiju, pēkšņi pārtrūkst visi sakari. Aizdomās, ka Ebai kaut kas noticis, Haruto pats dodas uz Tokiju, izliekoties, ka vēlas mācīties par pavāru. Līdz ar ierašanos jaunajā dzīvesvietā Haruto par zagli pārprot kāda cita meitene Asuka, kaimiņiene Haruto māsai, kuras dzīvoklī jaunēklis iemitinājies.
Yanka_ronin: Neslēpšu, ka no paša sākuma jau nevarēju saprast, kas tas par šitu, jeb, kas tēlus saista, un kāpēc viņi tagad ir tur, kur ir, un dara to, ko dara. Ja godīgi, tas arī būs vienīgais, kas, ja vispār, mani piedabūs šo seriālu paturpināt, jo darbs pasniegts man personīgi nostaļģiju raisošā atmosfērā (mīnus mīlas trīsstūris).
Gin: Nevar saprast. Dažbrīd it kā ir interesanti, bet dažbrīd paliek atkal garlaicīgi. Meh.
par Choujigen Game Neptune the Animation vajadzēja drusku vairāk par pāris minūtēm noskatīties lai redzētu īsto krūšu izmēru. Tā ir ka anime vērtē pēc pāris minūšu skatīšanos. Vēl pamanīju, ka Jums ne visai patīk anime ar atkāpēm no realitātes(ja tas nevar notikt īstenībā tad anime nav baudāma). Daži izņēmumi tomēr trāpījās. Nu tas ir mans viedoklis par ekspertiem. Ekspertam vaig būt tomēr daudzpusīgākam
Vienīgais, kas man “nepatīk” – 1900.-1950. gadu Amerika. Visu citu atzīstu par labu esam, tā kā nekādi aizspriedumi pret fantasy, sci-fi jeb ko citu iztēlē dzemdētu man nav.
Lol, ļoti labu nikneimu sev izvēlējies. :>
Lai vai kā – mēs neesam eksperti. (Vēlies norādīt resursu, kur to butu ieraudzijis un/vai paskaidrot, kas liek Tev tā domāt? :D) Jebkurš ir laipni aicināts iesūtīt atsauksmes sezonas aprakstiem! (Kā arī kļūt par rakstu autoru.) Sīkāk par to, kāda kārtība tam visam, var uzzināt rakstot uz epastu: info at animeblog punkts lv !
Par atkāpem no realitātes gan ir pilnīgas muļķības. (Vismaz par sevi atbildot.) Tu tiešām visu izlasiji, pirms nonākt pie šādiem secinājumiem? Kur Uchouten Kazoku realitāte? Kur Danganronpa realitāte? – Šie sezonas gabali man pat ļoti patīk. (:
Nja, apraksts par Rozen Maiden (2013) rindiņu garš un tad vēl neatbilst patiesībai. Ja galīgi nebija interese par konkrēto animi, varējāt vismaz informāciju paskatīties kaut vai tajā pašā wikipedia.org :)
Nja, apraksts par Rozen Maiden (2013) rindi?u gar un tad v?l neatbilst paties?bai. Ja gal?gi nebija interese par konkr?to animi, var?j?t vismaz inform?ciju paskat?ties kaut vai taj? pa? wikipedia.org :)
Negaidīju tādu attieksmi, bet nu tas lai paliek.
Vēl gribēju Jums ieteikt, ja neko labu par anime(kuru kā izskatās pat neskatāties(izņemot pāris minūtes))nevajag Jūsu komentāru vispār. Un pārāk daudz Jums īsi neko nepasakoši komentāri. Es gribētu pamatojumu Jūsu izteikumiem nevis vienkārši šitas man nepatīk vai šitas man patīk. Lūdzu rakstiet arī kapēc. Nevienam neinteresē cik anime neskatīsieties un vai vispār kādu skatīsieties. Un Jūs sakat ka neesat eksperti, tad paliek jautājums ko Jūs šeit vispār darāt. Jā es ar neesmu eksperts un tieši tapēc negribu rakstīt atsauksmes(nicinājumus) sezonas aprakstiem. Rakstīt atsauksmi par anime kur maksimums esmu noskatījies vienu sēriju nav iespējams(Jūsu gadījumā ir).
jā par aprakstiem vairākiem anime var tikai pasmieties. Vispirms vaig uzzināt par ko īsti ir anime un tad rakstīt aprakstu.
No malas tavas pretenzijas ir visai komiskas. Šis ir blogtipa veidojums, kur daži anime fani šad un tad atnāk uzrakstīt kādu savu domu, personīgo viedokli. Mums neviens par to nemaksā, tu noteikti mums nemaksā. Un kad anime pavadītas 164 dienas, pēc epizodes vai divām ir vairāk kā skaidrs kāds šovs tas ir un vai to vērts turpināt skatīties. Arī pārējie kolēģi ir pietiekami pieredzējuši, lai netērētu laiku, skatoties nekvalitatīvu saturu.
Ja mūsu viedoklis nesakrīt ar tavu, tad tev nav te jāsāk zākāt mūsu hobijs, ej tālāk un aizmirsti. Tas, kā tu te āksties mūsu domas par to vai citu šovu nemainīs. Gan citur atradīsi līdzīgāk domājošus cilvēkus.
es nezākāju Jūsu hobiju. Un diemžēl esmu noskatījies pie ~5000 animju un varu droši pateikt ka anime nevar pateikt kāds būs pēc 1-2 epizodēm. Un ja nesaņem par to atalgojuma tas nenozīmē ka darbu var darīt kā pagadās.
Nu piemēram tāds rezumē:What is this shit? -_- , otrs tur nav labāks. Ne viens ne otrs to anime nav skatījušies(vismaz tik tālu, lai saprastu par ko tur vispār ir). Par Rozen maiden varu teikt tieši to pašu, jo pat apraksts ir galīgi garām. Man jau patīk lasīt, ko citi saka par to vai šito anime, bet kad sāk liet nesaprotamu putru par to ko pats nav skatījies(ilgāk par 5 minūtēm). Zinu citiem pietiek ar openingu lai zināt kas lācītim vēderā, bet pēc laika atklāj ka tur bij pavisam cits saturs (to protams neviens negrib pēc tam atzīt). Ja tik ļoti nepatīk mani komentāri, kapēc atbildiet uz viņiem. Ir tač tik viegli izdarīt kā ignorēt mani.
es nez?k?ju J?su hobiju. Un diem?l esmu noskat?jies pie ~5000 animju un varu droi pateikt ka anime nevar pateikt k?ds b?s p?c 1-2 epizod?m. Un ja nesa?em par to atalgojuma tas nenoz?m? ka darbu var dar?t k? pagad?s.
Nu piem?ram t?ds rezum?:What is this shit? -_- , otrs tur nav lab?ks. Ne viens ne otrs to anime nav skat?juies(vismaz tik t?lu, lai saprastu par ko tur visp?r ir). Par Rozen maiden varu teikt tiei to pau, jo pat apraksts ir gal?gi gar?m. Man jau pat?k las?t, ko citi saka par to vai ito anime, bet kad s?k liet nesaprotamu putru par to ko pats nav skat?jies(ilg?k par 5 min?t?m). Zinu citiem pietiek ar openingu lai zin?t kas l?c?tim v?der?, bet p?c laika atkl?j ka tur bij pavisam cits saturs (to protams neviens negrib p?c tam atz?t). Ja tik ?oti nepat?k mani koment?ri, kap?c atbildiet uz vi?iem. Ir ta? tik viegli izdar?t k? ignor?t mani.
Ak, Tu, trollēns mazais. :3
Bērnudārzs ir atvērts! Varbūt atradīsies vēl kāds, kurš anime skatījies jau mātes dzemdē un vēl pirms tam. :)
Es piemēram arī dažreiz nepiekrītu vērtējumiem, kas tiek doti sezonu apskatos, bet tas nenozīmē, ka tapēc lasīšu morāli cilvēkiem ar kuriem man nesakrīt viedoklis. Ja nepatīk šeit rakstītais neviens neliek to lasīt. Bez tam, ja pareizi saprotu cilvēku viedokļi šeit ir subjektīvi, t.i. viņu domas, un neviens šeit nesaka ka tev arī tam ir jāpiekrīt.
P.S. ir anime par kuru var daudz pateikt noskatoties arī 5.min. :)Bet tas tā, mans PERSONĪGAIS viedoklis.
Es piem?ram ar? dareiz nepiekr?tu v?rt?jumiem, kas tiek doti sezonu apskatos, bet tas nenoz?m?, ka tap?c las?u mor?li cilv?kiem ar kuriem man nesakr?t viedoklis. Ja nepat?k eit rakst?tais neviens neliek to las?t. Bez tam, ja pareizi saprotu cilv?ku viedok?i eit ir subjekt?vi, t.i. vi?u domas, un neviens eit nesaka ka tev ar? tam ir j?piekr?t.
P.S. ir anime par kuru var daudz pateikt noskatoties ar? 5.min. :)Bet tas t?, mans PERSON?GAIS viedoklis.
Nu vienīgais ko es vēlos ir kvalitatīvas recenzijas (par dažiem anime bija)nevis dlja galachki(lielākā daļa). Ja nevar smuki uzrakstīt kapēc nav vērts tērēt laiku priekš tā anime labāk atstāt tukšumu nevis izbērt nejēdzīgu vārdu krājumu(es laikam esmu labākais piemērs). Jo dažus Jūsu viedokļus grozi kā gribi nevar saprast uz ko tas ir tēmēts.
Nu neņemiet mani tik tuvu pie sirds, ignorējiet. Jo vairāk pretosieties jo es vairāk troļošu.
Nu gribās man kvalitatīvu blogu, nu neko padarīt. Iešu skatīties šīs sezonas pēdējo sēriju krājumu(citiem anime nez kapēc baigi maz sēriju)
Nu vien?gais ko es v?los ir kvalitat?vas recenzijas (par daiem anime bija)nevis dlja galachki(liel?k? da?a). Ja nevar smuki uzrakst?t kap?c nav v?rts t?r?t laiku priek t? anime lab?k atst?t tukumu nevis izb?rt nej?dz?gu v?rdu kr?jumu(es laikam esmu lab?kais piem?rs). Jo daus J?su viedok?us grozi k? gribi nevar saprast uz ko tas ir t?m?ts.
Nu ne?emiet mani tik tuvu pie sirds, ignor?jiet. Jo vair?k pretosieties jo es vair?k tro?ou.
Nu grib?s man kvalitat?vu blogu, nu neko padar?t. Ieu skat?ties ?s sezonas p?d?jo s?riju kr?jumu(citiem anime nez kap?c baigi maz s?riju)
Trollīšiem (tādiem “ak dievs, neņemiet mani pie sirds, jo es troļļoju, pat negribot”) arī gribās kaut kā savu mīlestībiņu izpaust, citādi dzīvo depresīvi vieni paši zem tiltiņa (interneta alternatīva patiltei – fōrčans). :> Interesanti, kāpēc tad atsakies pats kādu recenziju rakstīt? Vispār, ja paskatās līdzigus tagus arī agrāk, līdzīgā manierē apskati (no citiem cilvēkiem, gan) jau ir taisīti.
Nu es recenziju varbūt varētu uzrakstīt par anime kuru esmu noskatījies pilnībā. Bet tā kā mans vārdu krājums ir ļoti švaks un smuku recenziju nemācēšu uzrakstīt. Bet nu ja gadījumā iespiedīšu galvu durvīs vis var mainīties.
Nu es recenziju varb?t var?tu uzrakst?t par anime kuru esmu noskat?jies piln?b?. Bet t? k? mans v?rdu kr?jums ir ?oti vaks un smuku recenziju nem?c?u uzrakst?t. Bet nu ja gad?jum? iespied?u galvu durv?s vis var main?ties.
Izskatās ka nekā laba nebūs ko skatīties… kautgan pašlaik sekoju līdzi Monogatari Series: Second Season, kas nav minēts šeit… manuprāt ļoti saturīgs gabals, noskatījos ar baudu arī visas iepriekšējās “daļas” [Bakemonogatari un parējie “gatari]. Piesaistīja interesantie dialogi un tas kā vizuāli viss ir pasniegts, skaists seriāls ^^
Nu vasaras sezonā ir diezgan daudz labu anime(arī tās kas šeit netika pieminētas), bet nu tas ir atkarīgs arī no tā ko grib ieraudzīt tai anime. Un vēl labāk ka nemaisa vienā katlā mangu ar anime.
Nu vasaras sezon? ir diezgan daudz labu anime(ar? t?s kas eit netika piemin?tas), bet nu tas ir atkar?gs ar? no t? ko grib ieraudz?t tai anime. Un v?l lab?k ka nemaisa vien? katl? mangu ar anime.
kāpēc nav pilns saraksts ar vasaras sezonas anime, daži labi hiti arī trūkst.
k?p?c nav pilns saraksts ar vasaras sezonas anime, dai labi hiti ar? tr?kst.
Šis nav uzskaitijums visam, kas tiek izlaists sezonas trijos mēnešos. Tas ir pilns saraksts ar jaunajām tv anime. (Turpinājumu sezonas ir faniem un domājams, ka sērijas piekritēji nebūs palaiduši garām informāciju par to iznākšanu.)
Ā nu skaidrs ne pilnīgi, bet skaidrs.
Nu viena anime tad Jums ir lieka, jo tā ir tikai saprotama tiem, kas redzējuši iepriekšējās sezonas. Bet nu labi to sīkumu piedosim, jo pat apraksts viņai nav īstais.
? nu skaidrs ne piln?gi, bet skaidrs.
Nu viena anime tad Jums ir lieka, jo t? ir tikai saprotama tiem, kas redz?jui iepriek?j?s sezonas. Bet nu labi to s?kumu piedosim, jo pat apraksts vi?ai nav ?stais.
Argumentētu viedokli par kādu animi ir iespējams izveidot noskatoties 1-3 sērijām atkarībā no sižeta un žanra. Protams ir arī izņēmumi.
Ar sižeta līnijas aprakstu gan ir tā pagrūtāk. Ir pietiekoši daudz animes MAL un AniDB datubāzē, kuru apraksti ir maldinoši. Lielākajā daļā gadījumu pēc 3 sēriju noskatīšanās ir iespējams uzrakstīt samērā jēdzīgu sižeta līnijas aprakstu.
Es esmu priecīgs, ka vispār kāds te ko raksta. Tas nav nemaz tik viegli cik varētu likties.