Kaut pēdējā laikā stipri vēlu, joprojām turpinām tradīciju tekošās sezonas anime pirmo reakciju apskatu veidošanā.
Diabolik Lovers
Līdz ar iestāšanos jaunā skolā Jui ievācas kādā dzimtas mājā. Runā, ka meiteni nepārtraukti vajājot dažādas pārdabiskas būtnes, kas sāk pierādīties brīdī, kad, ienākot plašajā savrupmājā, viņa pamana dīvānā guļam puisi, kuram nav sirdspukstu, jo jauneklis nelikās zinis arī, kad Jui darīja zināmu savu klātbūtni. Nav brīnums – brīdī, kad galvenā varone gatava izsaukt ātro palīdzību, puisis “atmostas” un ar nepārprotamu izturēšanos dara zināmu, ka ir vampīrs, un māja ir pilna ar vairākiem citiem vampīriem, kuri visi savā starpā ir brāļi. Pārsteigumi nebeidzas, kad Jui uzzina, ka pati nebūt nav tāda, par kādu sevi līdz šim uzskatījusi.
Yanka_ronin: Yoooooooo, te nu Tev pilna šausmeņu klišeju parāde, komplektā ar (par laimi, vai diemžēl, ņemot vērā, ar ko komplektā) raibu animāciju un izcakotu stilu. Kā arī čikse, kas ir tik, ehhem, dumja, ka bez ierunām (vai ar, kāda tur vairs starpība) ļauj no sevis sūkt asinis, nemaz nerunājot par apgrābstīšanu, laizīšanu, nozākāšanu utt. (Pēc kā visa vēl viņa vēsā mierā it kā neviļus uzduras tēva istabai, un nemaz negrib jebkādiem līdzekļiem no “apsēstās mājas” tikt ārā)
Gin: Kur tie laiki, kad vampīri bija pārāki par cilvēkiem? Tagad to vien redzi kā rupjus memļakus ar parasto mirstīgo problēmām. Slepkavība ir mīlestības augstākā izpausme? Tu tik ļoti mīli, ka vienlaikus arī ienīsti? Bicchi-chan, please. Tam visam galīgi nepalīdz arī gauduļojošā mazohiste galvenajā lomā, kas uzvedas kā standarta upuris attiecībās ar varmāku. Šajā gadījumā – ar veseliem sešiem tādiem. Bet, hei – ne man tiesāt, ja kādai būt par upuri ir karstākā fantāzija. (Diabolik Lovers gan ir tikai šōdžo gabals jaunākai mērķauditorijai – visas potenciālās seksa scēnas aizstātas ar asinssūkšanas procesu. )
Coppelion
Trīs meitenes mierīgi pastaigājas pa pamestu pilsētu, it kā vienkārši klaiņodamas apkārt, bet nebūt viss nav tik vienkārši, jo viena no viņām ik pa laikam sazinās ar kādu, sniedzot novērojumus par savu apkārtni. Kādēļ pilsēta pamesta – jo jau kā divdesmit gadu šis apgabals pārklāts ar nāvējošu radioaktīvo piesārņojumu, un meitenes ir gēnu inženierijas produkts, tādēļ viņas spēj izturēt radiāciju, kas normāliem cilvēkiem īsā laikā ir nāvējošs. Viņu mērķis ir izdzīvojušo meklēšana, turklāt tādi ik pa laikam arī tiek atrasti, un, ar meiteņu “priekšnieka”, precīzāk, speciālās skolas direktora (kurš ir arī pietiekami ietekmīga militārpersona) specvienību palīdzību, arī izglābti.
Garainis: Mmm, tie foni! Šis ir viens no labākajiem jaunsezonas skatāmgabaliem gan sižetiski, gan arī vizuāli.
Yanka_ronin: Pietiekami daudzsološi. Patīk foršie akvarelīgie zīmējumi fonā, un vienmēr sirdij un acij tīkama bijusi pēcapokalipses tematika. Instant laik.
Gin: Postapokaliptiskais settings un ideja par ģenētiski modificētajiem cilvēkiem ir interesanta un vizuāli viss ir ļoti labi nostradāts, vienīgi paša sižeta līnija tāda nepārdomāta. Tā liekas, ka reāli nav stāsta vai tā mērķa, ko veidotāji mēģinātu parādīt. (Lai gan mājieni OP liek cerēt, ka varbūt vēlāk tāds parādās.) Dažbrīd arī liekas, ka veidotāji pārāk cenšas mākslīgi dramatiskumu radīt – dzīvnieki, bērni un katrā sērijā kādam birst asaras. Citādi tā kā ou kei.
Gaist Crusher
Ap 20. gadsimta vidu zemes dzīlēs tiek atklāts jauns metāls, kas spēj saturēt milzīgus enerģijas apjomus. Tam bija arī sava negatīvā puse, jo neilgi pēc tam, kā cilvēki sāka izmantot jauno materiālu, no zemes cēlās radījumi (Gaist), kas pilnībā veidoti no šī Gai-metāla. Ārkārtas situācijai bijuši jārod ārkārtas risinājumi, tāpēc deviņu gadu laikā tika izveidotas plaša mēroga aizsardzības sistēmas, un speciālas kaujas vienības zem nosaukuma Gaist Crusher, kuru uzdevums būtu tikt ar iebrucējiem galā. To starpā ir gan speciāli aprīkoti parasti karavīri, un kāds jaunievedums, kas izmanto Gai-metālu, lai pastiprinātu cīņasspējas, tikai ir kāds triks. Lai izmantotu Gai-metāla īpašības savā labā, jābūt cīņassparam, kura pārpārēm ir Rekkam, kurš pagadījies ceļā jaunajam nezvēram, un kura rokās no kāda ne tik veiksmīga jaunā censoņa nonāk koncentrēta Gai-metāla aktivizācijas ierīce.
Yanka_ronin: Zemas kvalitātes produkts maziem bērniem, ko, šķiet, pēc līdzšinējiem novērojumiem, varētu piekrist rādīt kāds no Latvijas televīzijas kanāliem rīta programmā.
Kyoukai no Kanata
Kādudien Akihito pie skolas jumta malas ierauga kādu meiteni, kura, izskatās, ka gatavojas nolēkt. Nedomājot divreiz, puisis, ar “patiesu, kaismu jūtu vadītiem vārdiem”, metas meiteni atrunāt no šķietamā mērķa. Tā vietā, lai tiktu tikpat kaislīgi apskauts (c’mon, tas taču ir KyoAni), vai Mirai (meitenes vārds) izplūstu asarās par to, cik nesaprasta viņa ir, Akihito tieši sirdī tiek caurdurts ar zobenu, kas veidots no šīs preilenes pašas asinīm. Arī varētu padomāt, ka zēnam ir pārdabiskas spējas, citādi pēc tāda trieciena palikšana pie samaņas, kur vēl spēja runāt, būtu neiespējama. Taisnība vien ir, abiem ir gan pārdabiskas spējas, gan saistība ar garu pasauli, no kuras ieklīdušos radījumus abi stāsta gaitā medī un sakauj (pieņemot, lai aizsūtītu atpakaļ uz garu pasauli). Viņi gan nav vienīgie, kuri apveltīti ar to, ko parastie mirstīgie ikdienā pat nepamana.
Garainis: Moe slaš romance, slaš akšen gabals, kas rezultātā ir visai skatāms, arī humors dažubrīd ir labs. Sezonas vidus gan izvērties par tādu kā filleri, kur galvenie sižeta virzieni stagnē, cerams drīz sāks kustēt uz priekšu.
Yanka_ronin: Fņafņafņa. KyoAni augstākā līmeņa animācija ar krutiem efektiem un moeblobi, un varoņi, kas ir gan neveikli, gan “sliktpakaļas” (badass) vienā. Augsta produkta kvalitāte, bet šī konkrētā anime (izņemot jōkai u.tml. pārdabisko tematiku) nav mana tējas krūze.
Gin: Animācija, protams, ir jauka. Sižets, pārsteidzošā kārtā, visai saturīgs (priekš KyoAni). Cik ilgi spēšu skatīties ir atkarīgs no tā, cik daudz action turpināsies, jo tas ir vienīgais laiks, kad vairums no konkrētajiem tēliem ir puslīdz ciešami. (Tos visus varētu iedalīt dažādu līmeņu kaitinošuma kategorijās.) …Alsō, moe az fak.
Nagi no Asu kara
Hikari un Manaka it kā ir vienkārši, parasti jaunieši – draugi kopš bērnības, iet vienā skolā… izņemot, ka skola un visa viņu dzīve norit pasaulē zem ūdens. Pienāk laiks, kad skola jāslēdz, un skolēni spiesti pārcelties uz skolu pie zemesvirsas bērniem. Izrādās, ka kādreiz visi cilvēki reiz dzīvojuši ūdeņos, bet daļa izvēlējusies tos pamest. Līdz ar to abas puses viena pie otras ne visai pieradušas, ko uz savas ādas burtiskā nozīmē izbauda arī Makoto, jo viņas gludā āda (kura arīdzan nevar izturēt bez sālsūdens pārāk ilgu laiku) izraisa skaudību klasesbiedrenēs. Par laimi līdzās vienmēr ir Hikari, kuram vienīgajam meitene vienmēr var pilnībā uzticēties jebkurā brīdī.
Garainis: Drāma… drāma visur. Un arī romance. Šī (ne)oficiāli ir dramas un romances sezona. Par pašu šovu, skatīties var, bet tas viss jau kaut kur redzēts.
Yanka_ronin: Līdzās Coppelion (un, it kā arī Kill la Kill) šis dala kopīgu vietu labu krāsu kombināciju izpildījuma ziņā. Spiežas cauri moe, bet it kā nekas, jo tas vēl ir saprāta robežās. Bonuss par ideju, protams, bet eh, šī veida romantika man ir par vāju.
Strike the Blood
Kurš teicis, ka vampīri mūsdienās nepastāv. Kā arī citi pārdabiski radījumi, zvērcilvēki, fejas, un tamlīdzīgi. Protams, ka pastāv, tikai tālu no ierastās civilizācijas, uz kādas salas, lai pārāk netraucētu iedzīvotāju mieru …pagaidām, jo ir parādījies caturtās pakāpes (lasīt: ļoti stiprs) spoku vampīrs, kas sēj haosu visur, kur vien tas vēlas, līdz ar viņa desmit pavadoņiem – zvērcilvēkiem. Tomēr spoks mūsu pasaulē pastāvēt nevar, tādēļ nepieciešams kāds tā spēku nēsātājs. Par tādu nelaimīgā kārtā top Kodžō, kuram tagad visiem spēkiem jācenšas savaldīt slāpes pēc asinīm (savas asinis gan palīdz, bet ne uz ilgu laiku), gan, vēl esot cilvēkam, jātiek galā ar nezvēriem, kas parādās viņa apkārtnē. Viņam seko arī Jukina, kurai, pēc valdības rīkojuma nākas, izmantojot savus spēkus maģijā un cīņā ar ļaunumu, pārtraukt ielu kautiņus, vienā no kuriem iesaistīts arī Kodžō.
Garainis: Meh, skatīties var, bet jau atkal tas viss ir kaut kur redzēts un seko konkrētam šablonam Holivudas garā.
Yanka_ronin: Booooooooooooooooriiiiiiiiiiiiiiiiiiing.
Outbreak Company
Vai esi reiz iedomājies, ka otaku ieradumi varētu Tevi padarīt par ideālu kandidātu kādai darba vietai? Noteikti, ka tas ir iespējams, tomēr šim varonim stāv priekšā ne tikai šāda ideāla veiksme, bet arī darbs paralēlā pasaulē. Pārsteigts un neizpratnē ir arī pats Šin’iči, proti par to, ka uzzinot, ka ir piemērots kādam amatam, attopas gultā, pie kuras viņu atmostamies sagaida piemīlīga istabene, kas ir katra stereotipiskā otaku sapnis… līdz tiek apgaismots. Viņa darba pienākumos no šī brīža ietilpst kādas paralēlās pasaules, saistītas ar mūsējo caur portāliem, iemītnieku iepazīstināšana ar moe fenomenu un Japānas kultūru, kam, pēc darbadevēja domām, Šin’iči ir ideāls darbinieks. Protams, kā īstam vēstniekam, jau ir norunātas tikšanās arī ar jaunatklātās pasaules valdošajām aprindām, kas arīdzan izrādās nepavisam ne tādas, kā gaidīts.
Garainis: Vēl viens šovs ar izniekotu potenciālu. Šovs uzrunā teju visus otaku ar savu sākumu un pirmajās epizodēs demonstrē briedumu ar reālistikām problēmām, kas varētu rasties tajās situācijas, bet beigu beigās tas viss pārvērties par parodizētu otaku kultūras attēlojumu „fantasy” vidē.
Yanka_ronin: Te nu otaku sapnis caurcaurēm, tikai diemžēl, viduvēji pasniegtas klišejas un izpildījums oriģinālo ideju, manuprāt, noraka jau saknē.
Golden Time
Banri un Micuo abi sākuši mācības juridiskajā augstskolā. Abi satiekas un iepazīstas pie kāda veikala brīdī, kad abiem kopīgais ir apmaldīšanās ceļā uz skolu. Ilgi nav jāgaida, kad abi apvieno spēkus kopīgai mērķa atrašanai. Neilgi pirms skolas no kāda auto izkāpj izskatīgi ģērbta meitene un iepļaukā Micuo ar milzīgu rožu pušķi, vienlaikus apsveicot ar studiju gada uzsākšanu. Banri par notikušo apstulbst, un Micuo paskaidro, ka tā ir viņa bērnības draudzene, kuru savulaik apsolīts precēt, tomēr kaut kā izgājis, ka šobrīd galvenais ir tikt no viņas prom. Nekā nebija, Kōko, kā šo sprigano meiteni sauc, arī iestājusies šajā pašā skolā ar mērķi, uzmini nu, palikt kopā ar savu izredzēto, līdz nāve viņus šķirs. Savukārt Banri, tuvojoties dienas noslēgumam, nāk pie atklāsmes, ka vēlas studiju gados tieši izbaudīt attiecības ar citiem.
Garainis: Tīri sakarīga drāma slaš romance, neatceros pēdējo anime, kas būtu tik skatāma konkrētajos žanros.
Yanka_ronin: Nezinu kāpēc, bet piemeklē tāda “nezinu kāpēc, bet gribas skatīties” sajūta, ka gribas sekot līdzi, jo viss tik aizraujoši, tajā pašā laikā ikdienišķi, pat pārāk. Varbūt nostaļģija pēc skolas, vai kā, bet šis ir no retajiem slice of life, kuri vienkārši patīk.
Kill la Kill
Rjūko nesen sākusi iet skolā, kurā valda brutāla hierarhija, un skolēnu/studentu līdzpārvaldes augstāko rangu pārstāvji valkā dažādas, pakāpei stingri atbilstošas uniformas, kas tiem piešķir pārcilvēciskas, arī no ranga atkarīgas, spējas. Tādēļ pie Sacuki, kura savu dzelzs varu tur pašā “karaļvalsts” virsotnē, kājām nolikta jau arī skolas īstā vadība. Savukārt, Rjūko ir aizdomas, ka tieši šeit meklējami pavedieni viņas tēva, slavena zinātnieka, nāvē, un Sacuki varētu uz viņas jautājumiem atbildēt, sevišķi, ka meitenei vienmēr līdzi ierocis, kas atgādina pusi no šķērēm… pret ko valdniecei ir zināms nicinājums… drīzāk pret to, ka šo ieroci tagad nēsā Rjūko, kura neliksies mierā, kamēr nebūs tikusi pie tā, ko meklē. Kamēr Sacuki nemaz ne aci netaisās piemiegt uz šo, viņasprāt, izlēcienu, patriecot izlēcēju līdz nākamajai dienai, Rjūko nokļūst sava tēva nodegušās mājas pagrabā, kur atrod kādu tēva izgudrojumu skolas uniformas paskatā. Dīvainā kārtā šai uniformai piemīt spēja pieņemt divdomīgu izskatu, pašai sevi uzvilkt, un sarunāties ar tās valkātāju, bet tas nekas, jo šis radījums arī saprot Rjūko bēdu, un apsola spēku, ja to pieņems, ar ko pietiek, lai Rjūko atkal apņemtos pierādīt sev un citiem, ka nedz Sacuki pati, nedz caur saviem padotajiem, viņu atšūt tā vienkārši nevarēs.
Garainis: Medusmaize „over the top” anime cienītājiem. Ja tev patika FLC, Gurren Lagann, Panty & Stocking un nav alerģija pret diezgan smago fan service, tad šī anime ir domāta tev! Kopumā šovs vizuāli ļoti skatāms ar audio celiņu, kas netiek aizmirsts 30 sekunžu laikā pēc epizodes izslēgšanas. Kvalitatīvs laika kavēklis!
Yanka_ronin: Gurren Lagann with girls? Ir raupji zīmējumi, ūberenerģiska mūzika, ir [oriģināli pasniegts] gattai, gan lielais, varenais ļaunums, kas jāuzveic, un mīkla, kas jāatrisina. Un nē, tā nebūt nav sūdzība, jo ļoti patīkami, ka vienu un to pašu ideju var pasniegt jaunā gaismā, turklāt ar ģeniāliem papildinājumiem. Sākumā (pat vēl pirms noskatīšanās) šķita, ka būs smaga fanservisa ietekme, bet vēlāk atklājas iemesli, kāpēc tas tur iekļauts, padarot labāk redzamu vienu mūsdienu aktuālitāti – sievietes lomu sabiedrībā, un joprojām tajā esošos aizspriedumus. Protams, jau novērotas atsevišķu cilvēku reakcijas par tēlu dizainu, bet tad laikam veidotāji savu darbu labi paveikuši, un ar izdomu.
Gin: Ja atskaita dažus “jokus”, kas savā vulgaritātē sasniedz to līmeni, kad tie vairs nav smieklīgi, viss pārējais ir labs. Absurdais sižets un animācija neļauj atrauties no skatīšanās. …ak jā – ja kādam ir radies iespaids, ka es defaultā nolieku visu, kur ir pārāk daudz fanservisa, šis būtu labs piemērs, ka tā nav. Manis pēc konkrētās dzīvās uniformas varētu būt vēl niecīgākas, ja tas maz ir iespējams, nezaudējot satura un izpildījuma lielisko saskanību.
Yuusha ni Narenakatta Ore wa Shibushibu Shuushoku wo Ketsuishimashita
Raulam reiz bija sapnis kļūt par varoni kaujā, un sakaut visnīstāko cilvēces ienaidnieku. Diemžēl to jau pirms viņa izdarīja kāds cits, un karš bija beidzies. Jēga cīnīties bija zudusi, un visi pamazām sāka baudīt mierīgu dzīvi. Tā kā varoņa ambīcijas bija vienīgais, ar ko ziķeris audzis, viņam nenākas viegli pelnīt iztiku mierīgākiem līdzekļiem, piemēram, strādājot sadzīves tehnikas veikalā, kur galvenā prasme ir spēja pārdot lietas tiem, kuri ar karu nav saskārušies. Bēda mīl kompāniju, un drīz Rauls satiek sev līdzīgos, kuri arī jāapmāca izdzīvošanai šajos neparasti iecietīgajos laikos.
Yanka_ronin: Nu, nu. Jau no pirmās sērijas nevaru izmest no galvas domu par vienīgo mērķi, ar ko šī anime tika radīta kā slēpta reklāma Lawson veikalu tīklam, ar domu pievilināt NEETus strādāt un sildīt šobrīd lēnām padziestošo Japānas ekonomiku, tā vietā lai kultivētu sapņus par supervaroņu cienīgu nākotni (kuru realizēt būtu iespējams vien datorspēlēs). Kā citādi izskaidrot to, ka minētais zīmols ir vienīgais, kam nav mainīti burti, starp pārējiem Craun, Koduck, Zony, u.c., kā arī minētajai skatītāju kategorijai paredzētās ēsmas (codenamed b.e.w.b.s.)?
Gin: Noteikti bija 101 vērtīgāku lietu, kam varēju šo stundu dzīves veltīt tai vietā lai skatītos uz nedabīgi lēkājošajiem pupiem un biksīšu kadriem. (Tie ir tik uzkrītoši un uzmanību novērsoši, ka visu pārējo (plots?), kas tur varbūt ir vai tomēr nav, nemaz neredz.)
Log Horizon
Līdz ar kādas spēles kārtējo papildinājumu (jeb, expansion) ap 30 tūkstoši spēlētāju ne tikai vairs nespēj pamest datorspēles programmu, bet arī paši tajā tikuši fiziski ielādēti. Lai saprastu, kas īsti noticis, Široe sazinas ar savu draugu Naocugu, kurš arī nonācis tādā pašā ķezā. Lietas apstākļus noskaidrot jau tā ir grūti, jo neviens šādu pavērsienu nebija gaidījis, un nav zināms, pie kā vērsties pēc padoma. Visu sarežģī geimeri, kuri situāciju izmanto savā labā, līdz ar to spēlētājus piemeklē jaunas problēmas, piemēram, grupveida laupīšanas, jo ja reiz esi pats ielādēts spēlē, tad, pēc idejas, vajadzētu mirt. Lai gan nē, atšķirībā no citām spēlēm, šoreiz nāve nav neatgriezeniska, tomēr, par sodu, spēlētājs mirstot šķiras no visas savas mantības. Skaidrs ir viens – nāksies apvienoties komandā un turēties kopā.
Garainis: Principā sūdīgs Sword Art Online, jo nav permanentās nāves izraisītā spriedze. Te vienkārši ļautiņi dzīvojas pa virtuālo pasauli bez iespējas izlogoties.
Yanka_ronin: Kad jau ir pieredze ar šādiem sižetiem, aizdomīgi izskatās varoņu neparastā nosvērtība, jo parasti tādā situācijā būtu jāsāk psihot, bet varbūt viss miers tik tāpēc, ka nāve, tāda kā mēs to zinām, šeit nedraud. Bet varbūt iepriekšējie sižeti bijuši tik piestampāti ar drāmu, ka tas traucē uztvert šo. Joprojām nezinu, vai labi, vai slikti.
Tesagure! Bukatsumono
Čatras meitenes cenšas izdomāt jaunas, ar oriģinalitāti pārpildītas idejas, ar ko oriģināli izcelties pārējo skolas klubiņu vidū.
Yanka_ronin: Ak, sāpes, ak mokas, kad vajadzēja mocīt šo uz 2D renderēto 3D grafiku. Visu labāku nedara arī reālistiskie toņi un tempi sarunās, kas laikam tikuši izmantoti oriģinalitātei, jo sevišķi, ka katrā sezonā tagad jābūt kādam ģenēriskam gabalam par beztēmas klubu. Very no.
Ace of Diamond
Eidžunam piemīt liels talants bumbas padevēja (pitcher) lomā, pat tik ļoti, ka viņa komandas biedri nespēj turēt viņam līdzi, kas izraisa problēmas komandas saspēlē, kas liek viņa komandai tikt izslēgtai no atlases nacionālajam beisbola čempionātam. Tik un tā, jauneklis uzskata, ka beisbols ir komandas spēle, un neļauj pretiniekiem tik viegli par sevi ņirgāties. Izšķirošajā spēlē Eidžuna talantu novēro kādas elitāras, uz beisbolu orientētas, skolas Tokijā aģente, kura izsaka piedāvājumu pārcelties uz Tokiju, uz ko saņem viedokli, ka treniņam nav nepieciešams iet speciālā skolā ar krutu aprīkojumu (piemiegsim acis pagaidām uz to, ka, ieraugot attiecīgo sporta inventāru, siekalas sāk tecēt pašas no sevis), un vispār puisis, lai cik slikta tā nebūtu, mīl savu komandu. Varbūt pat pārāk (lasīt: pārāk pieradis pie dzimtās puses), jo bez pašas aģentes, gan Eidžuna ģimene, gan klasesbiedri, iedrošina šo piedāvājumu izmantot. Kā nereti notiek ar talantiem, ka to redz visi, izņemot pašu, jo pieradumu pie ierastās vides spēj nokratīt tikai izmēģinājuma treniņš, kurā jaunieši no šīs piedāvātās skolas pierāda, ka pastāv cilvēki, kuri ar savām prasmēm māk patiesi novērtēt Eidžuna dotības.
Yanka_ronin: Pirms skatījos šo, nudien nespēju iebraukt, kāpēc ir pieprasījums pēc anime par… beisbolu, bet zinot arī, ar kādu atdevi jaunie japāņu beisbolisti gatavojas Kōši’en-am (un vispār sportam un daudz kam citam), un noskatoties pirmās sērijas, tur skaidrs, ka ir runa par ko vairāk nekā vienkārši beisbolu, tā ir nodarbe, kurai, veltot pietiekamu gribasspēku un centību, daži velta visu savu brīvo laiku, pēc skolas arī visu dzīvi, jo ir liela konkurence… un centība reizēm kārtīgi atmaksājas. Vienīgais, žēl, ka jau tā ir daudz, ko skatīties, tā kā nezinu, vai šim pietiks laika (jo domāts ongoing, un tā, bet, ja ir gana interesanti, varbūt ir vērts atteikties no attaisnojumiem).
Gin: Male bonding ar bumbām un nūjām… Tas izsaka visu. :’D
Sekai se Ichiban Tsuyoku Naritai!
Skatuves elki Sakura un Elena, kaut sīvi konkurējot, draudzīgi ir slavas virsotnē. Elena kādudien no menedžeres saņem piedāvājumu pamēģināt uzstāties (jo par cīnīšanos to īsti saukt nevar, kad viss, kas padodas, ir tikai skatuves māksla) profesionālajā reslinga ringā. Tā kā abas jomas ir ne visai saistītas (izņemot publicitāti, kādēļ arī skatuves māksliniecēm šāds piedāvājums izteikts), tad nedz Elena saprot, kas ir cīņa, nedz viņas pretiniece Rio, sportiste ar savu pieredzi, īsti nevēlas cīnīties ar kādu zem sava līmeņa, un šī attieksme izspraucas brīdī, kad Elena ringā saņem pretī vairāk, nekā pati spēj izturēt. Sakura nedomā noskatīties, kā draudzene tiek pazemota, un izaicina Rio uz cīņu, kurā zaudē. Sakura, lai gan apņēmības pilna, tomēr arī vēl nesaprot, ko nāksies upurēt, lai pārmācītu Rio augstprātīgo attieksmi (kas nebūt nenozīmē, ka jaunā censone nav gatava šo upuri dot).
Yanka_ronin: Vājš mēģinājums atdarināt Hajime no Ippo ar sieviešu kārtas (*khem* var redzēt, ka pie tam, džeku veidotiem) varoņiem? Lai gan ko es saku, Hajime no Ippo bija arī krāniņjoki, bet tik un tā, pat, ja katrs otrais kadrs cīņu laikā ir kājstarpe vai nedabiskā veidā uz krūtīm piestiprināts sporta tērps, nesaprotu, kāpēc [režisori, producenti, or whatever] izdomājuši, ka tēliem pēkšņi no aidoru jākļūst par cīkstoņiem, tā vietā, lai saprastu, ka ringā nav ko darīt. Patīk Sakuras iekšu parādīšanas ainas, bet nez, vai tas spēs pavilkt šo šovu. Oriģināli gan savā ziņā, bet vai jēdzīgi.
Meganebu!
Pieci puiši ikdienā nodarbojas ar …ķimerēšanu, lai realizētu savu šībrīža dzīves augstāko mērķi – brilles, caur kurām jebkurš perverts (neatkarīgi no dzimuma) spētu redzēt cauri apģērbam. Nelaime viena, ka nesen briļļuklubs (visi biedri nēsā brilles, ap ko viss arī notiek) nesen izmests no telpām un spiests aktivitātes turpināt uz skolas jumta. Bet,- nekādu problēmu, ja laukā nelīst, var pagaidām iztikt arī ar to.
Yanka_ronin: Anime par džekiem speciāli fudž… meiteņu auditorijai, jo kā citādāk izskaidrot puišu savstarpējo attiecību pasniegšanas manieri, ķermeņu valodu, un raibi krāsainās tekstūras, kas parādās ik pa laikam fonā.
Gin: Arodvidusskolas/Tehnikuma briļļu klubiņš ar saukli “No Megane, No Life!”. (megane = brilles) Galvenā nodarbe – darbs pie rentgena brillēm, lai varētu meitenēm caur drēbēm redzēt – izklausās ou kei. Ja vien neizskatītos, ka reālu darbu iegulda tikai viens no viņiem un pārējie tur tikai fano par sevi un citiem ačkarikiem. Un tas jau arī vēl būtu tā – ne mazums beztēmas klubiņu anime ar briesmīgi stereotipiskiem tēlu prototipiem, bet tad vēl tā animācija. Rozā un lillā krāsas overload un ģeometriskas tekstūras it visam… Nezinu kā jums, bet man acis ēdas ārā.
Walkure Romanze
Takahiro savulaik bijis savā valstī nepārspēts bruņinieku turnīros. Tālāku ambīciju vadīts, viņš iestājies jaunā skolā, kur trenēties lielākiem sasniegumiem, tomēr no sacensībām bijis jāizstājas traumas dēļ. Par spīti tam, Takahiro līdz atlabšanai nolemj kļūt par turnīra pavadoni, tādēļ dažas skolasbiedres jau met uz viņu aci.
Yanka_ronin: Smuku apakšb…tērpu parāde, sevišķi visas bruņas (cik nu tur arī tās bruņas pavelk). Izņemot to, nekā sevišķi vairāk. Tēli un animācija viduvēja. Mūzika nekāda.
Gundam Build Fighters
Netālā nākotnē iespējams nodarboties ar modeļu (konkrētāk, Gundam universa modeļu) simulētām cīņām, kurās visu izšķir modeļa salikšanas kvalitāte. Tas nozīmē, ka, ja simulācijā Tavs modelis piedzīvo fatālu neveiksmi, tad arī reālajam, ļoti iespējams, ka notiks tas pats. Ļoti fascinēts par Gundam’u cīņām ir arī Iori, kura tēvam, kaislīgam modelistam, pieder vesels modeļu veikals. Tas gan nenozīmē, ka Iori šajā jomā ir izcils, ko pierāda nesekmīgais mačs pret kādu kaimiņzēnu ar savu pieredzi šādos cīniņos. Kā īstam galvenajam varonim pienākas, kādu dienu, viņš satiek Reidži, kurš palīdz atspēlēties lecīgajam kaimiņam, kad Iori uzbūvējis jaunu modeli.
Yanka_ronin: Tēli un sižets digimoniskā līmenī (nav gluži slikti, bet ir atmosfēriski līdzīgi), bet, kā plastmasas modelīšos ieinteresētam radījumam, noteikti gribētos šādu tehnoloģisko risinājumu izmēģināt, ja tāds vispār kādreiz tiktu radīts.
Gingitsune
Gintaro ir kādas Inari (lapsuveidīga japāņu dievība) šinto svētnīcas aizbildnis kopš Edo laikiem. Turpat dzīvo arī Makoto, kura, kopš mātes nāves, bērnībā iemantojusi spēju Gintaro redzēt savām acīm, jo tas gods pienākas tikai galvenajai dzīvajai tempļa priesterei. Meitene jau pieņēmusi jauno amatu, jo jau paaugusies, tomēr ik dienu cilvēki no apkārtnes nāk ar lūgumiem palīdzēt visdažādākajās jomās, un ne visi spēj adekvāti saprast šī garīguma būtību, uztverot to kā maģiju vai panaceju. Tas nedaudz sarežģī attiecības starp Makoto un Gintaro. Nedaudz, jo nav ilgi pēc nesaskaņām jāgaida, ka abi saprot, ka vienam bez otra pienākumos neiztikt, jo Makoto vēl nav gana pieredzējusi, savukārt tempļu gariem nav pieņemts tāpat vien klaiņot ārpus mājām.
Garainis: Slice of life ar mistikas piegaršu, nedaudz līdzīgs Natsume Yuujinchou, bet, diemžēl, ne tik kvalitatīvs savā stāstā un tēlos. Skatīties gan noteikti var. Garainis approves.
Yanka_ronin: Pietiks vienreiz brutālās līnijās ievirzītu misticisma sižetu, starp kuriem Gingitsune ir salīdzinoši mierīgs un ikdienišķs, jo vienīgais, kas šo atšķir no tīra slice of life, ir paši šie tempļu gari.
Unbreakable Machine-Doll
Pašā 20. gs. sākumā, līdz ar tehnoloģiju strauju attīstību, ko veicināja zinātne, reizē notika ievērojami lēcieni maģijas izpratnē, un bija izgudrotāji, kuru ideju un darba rezultāts bija automatoni (vai makinoti), jeb sarežģītas, ar mākslīgo intelektu apveltītas, komandējamas lelles visdažādākajās formās un izmēros. Arī Raišinam tāda ir, rets, Japānā ražots modelis, jaunas, japāniski tradicionāli tērptas, meitenes (kurai ir arī acīmredzami saimnieku kaitinoša tieksme uz fizisku tuvību) izskatā. Viss būtu superjauki, ja duets sasniegumu ziņā neierindotos priekšpēdējā vietā savas jaunās skolas (no kuras sekmīgākie tiek rekrutēti armijā kā elitāri kaujinieki) ranga tabulā. Par to tiek saņemts aizrādījums, ka, ja sekmes netiks uzlabotas, draud izmešana no skolas, par lieliem sasniegumiem vispār nerunājot, tādēļ Raišinam jācīkstās ar visspēcīgākajiem sāncenšiem, ja viņš vēlas laikus sasniegt savus mērķus. Puisis padomam paklausa, un entuziastiskā, uzticamā robotmeitene viņam pievienojas. Paklausa burtiski, jo cīņu nolemts sākt ar vienu no skolas visspēcīgākajiem leļļumeistariem Šarloti, kura izaicinājumu, loģiski, uztver kā ņirgāšanās mēģinājumu, bet Raišinu – par muļķi. Bet vai tiesa, jo līdz ar pirmo cīņu sākas milzīgs jampadracis, kurā iesaistās arī pārējie tuvumā esošie, kā rezultātā Šarlotes automatons tiek stipri novājināts, un Raišins, par pārsteigumu un neapmierinājumu Šarlotei (bet ne viņas kompanjonam), nolemj cīnīšanos pārtraukt līdz vēlākam, jo viņam ir padomā vēl kāds mērķis.
Garainis: Viens no retajiem sezonas jaunajiem šoviem ar kaut kādām ecchi iezīmēm. Sižets pagaidām gan ir tīri ok, bet lielas cerības uz šo neloloju.
Yanka_ronin: Man patīk. Pajāt par fanservisu, nedaudz vairāk par viduvējo animāciju, cunderēm u.tml. Vismaz sākums ir labs, jo leļļu čikse, kaut izceļas ar saviem ecchi-fanservisīgajiem izlēcieniem, spēj būt arī nosacīti baudāms tēls. Arī džeks balansē uz robežas, bet tomēr neizskatās pēc pilnīga dōtei, un spēj domāt arī ar galvu. Pagaidām. Savukārt, tiem, kuri meklē vien oriģinalitāti un māksliniecisko vērtību, šim gabalam droši var mest lielu līkumu.
Yowamushi Pedal
Sakamiči diendienā ceļu uz skolu mēro ar škoļņiku (jeb, vienkāršu ielas riteni, uz kura laukos brauc pēc piena). Pret kalnu, un ne tikai, arī uz četrdesmit kilometru attālo Akihabaru, kur iečekot un iegādāt jaunākos plastmasas modelīšus un citas otaku lietas. Jā, Sakamiči ir otaku, un tas ir vienīgais, ko viņš darījis arī līdzšinējās skolas klubu aktivitātēs pamatskolā, bet jaunajā skolā šāds klubiņš tikko slēgts, un velti tiek mēģināts to atdzīvināt. Bēdas ir lielas, bet tās var paslīcināt, kāpjot uz velo, lai dotos kārtējā izbraucienā uz Akihabaru pēc kāda interesanta nieciņa. Ceļā dižais otaku satiek citu pedāļotāju, vārdā Šunsuke, no šosejas riteņbraucēju kluba. Abus vēl pagaidām nekas neasaista, bet abi nobrauc no kalna, kurā atrodas skola, lai dotos katrs savās darīšanās. Atpakaļceļā Šunsuke pamana kādu cītīgi pret kalnup kustošu stāvu, un, tikko būtu apdzinis, ja… tas neizrādītos tas pats nerds, ar kuru tikko pie skolas saticies, un kurš, nezin kādā ellē ratā mierīgi, burtiski ar dziesmu, minas pret kalnu, jo nesportisti no parasti nedara. Ā, nu protams, kas var būt svarīgāk par skolā aizmirstu maku cilvēkam, kurš plāno iepirkties, un tas Šunsukem, kurš diendienā trenējas, liek brīnīties, kāpēc gan šis zēns vēl nav riteņbraucēju klubā.
Garainis: Anime velosipēdu cienītājiem. Tā kā pats daudz lietoju šo pārvietošanās līdzekli ne tikai lai tiktu no punkta A uz punktu B, skatīties ir interesanti pat par spīti ekstrēmi kaitinošajai galvenā varoņa ņuņņas pakāpei.
Yanka_ronin: -“Man ķēde notrūka.” -“Pffft, bet protams, kā tad.” -“Nē, atpakaļceļā notrūka.” -“Wow whoa, you da man!” Viss, vilkšu ārā savu šosejnieku beidzot salikt vienā gabalā, lai uz pavasari gatavs. :D Pajāt, ka džeks ir kapitāls otaku, ja brauc kā boss (pie tam vēl saņem apbrīnu un respektu no pārējiem), tad viss pārējais ir mazsvarīgi.
Gin: Iesākot skatīties atskārtu, ka jau kaut kur šito esmu redzējusi. Vai precīzāk – mangu biju lasījusi. Kā adaptācija ļoti labi anime sanākusi – kvalitatīvi un tā. Saturs – gaumes jautājums. Varētu patikties tiem, kam patīk sporta anime par sevis pārvarēšanu un apslēpto spēju atklāšanu. Citiem – meh.
Non Non Biyori
Hotaru kopā ar vecākiem pārcēlusies uz dzīvi dziļos laukos, kur ikdiena noris, salīdzinot ar Tokiju, stipri palēninātos tempos. Mājas nevienam nav vajadzības slēgt, uz skolu var aiziet kājām, pat, ja braukā autobusi, un skolā ir tikai viena klase ar pieciem skolēniem, ar katra vecumam atsevišķi piemērotiem līmeņiem.
Yanka_ronin: Jēi, vēl viens jautrs slice of life. Jautrs ar nosacījumu, ja nav iebildumu pret dziļu lauku dzīvi, un tai raksturīgo ūbervienkāršību. Tikai nesaprotu, kāpēc no Tokijas būtu jāpārceļas uz tādiem laukiem pilnībā, nevis otrādi.
Gin: Sižets normāls, animācija glīta. Ja vien vēl nebūtu pedo ēsma Ren-chon tik derdzīgi moe attēlota, būtu pavisam labi.
Arpeggio of Blue Steel: Ars Nova
Kaut kad nākotnē cilvēcei iespējas ceļot pa jūru atņēmusi Miglas flote – kāda mistiska, inteliģenti organizēta, dzīvības forma, kas pārņem un/vai kopē dažādus kuģus, un iznīcina jebkādus kravu vai pasažieru pārvadājumu plānus. jau padsmit gadu ir ildzis karš, un neatliek nekas cits kā ķerties pie kosmiskajiem pārvadājumiem, jo izskatās, ka pagaidām sauszeme ir drošībā. Gundzo, kādas tehnoloģiju akadēmijas students, reiz satiek Iori, dīvainu meiteni, kas sakās esam par daļu no ļaunās flotes, kas to pametusi, lai pārietu cilvēku pusē, kopā ar zemūdeni, kuru mīklainā būtne spēj kontrolēt, kas arī stāv netālajā ostā. Iori paziņo, ka tieši Gundzo spēs būt par kapteini un vadīt viņu kaujās, kam pēcāk pievienojas arī puiša tuvāko draugu grupiņa.
Garainis: Viena no pirmajām anime, kur 3D ir daudz maz pieciešams un acis nededzina laukā. It īpaši forši saveidoti sprādzienu efekti. Visādi citādi saturs diezgan banāls, premise nav īpaši orģināla un šovs principā seko jau iepriekš nospraustiem standartiem. Skatīties var, bet šī nav tā anime, ko gribas skatīties vēl un vēl.
Yanka_ronin: Meh. Sci-fi ta’ sci-fi, bet viss šķiet jau kaut kur redzēts, un/vai sastiķēts kopā no daudzām citām anime, un nekā jauna pielikts klāt nav. 3D grafika it kā žanram piestāv, un ir pat efektīvi izmantota, bet kaut kā pietrūkst, lai to kompensētu.
Tokyo Ravens
Harutora ir senas priesteru dzimtas mantinieks… bez spējām mantot dzimtas būtību, jo, atšķirībā no saviem priekštečiem, nespēj (vai negrib? vai arī nevar, tāpēc nemaz negrib, tāpēc arī nevar?) saredzēt garīgās enerģijas plūsmas. Tāpēc viņš bauda mierīgu ikdienas dzīvi, no kuras nebūt neplāno atteikties, par spīti labāko draugu ieteikumiem kļūt par priesteri, jo skolā sekmes arī nav no labākajām. Vienudien ciemā atgriežas bērnības paziņa Nacume, pret ko harutora arī izturas ar apvaldītu vienaldzību. Tomēr… tas, ka pats neapzinies savas spējas, nenozīmē, ka to nav, un, pēc atziņas “kas pats nestrādās, tas tiks apstrādāts”, atrodas kāds, kurš tās var mēģināt atmodināt, lai pēcāk izmantotu savā labā. Galu galā, kad tāds beidzot atrodas un mēģina Harutoru sagūstīt (un jā, tā ir meitene, kas rada konkurenci Nacumei, kura paliek zaļa no skaudības), apdraudēta ir ne tikai visu apkārtējo drošība, bet arī paša, uz ilūziju par pašpaļāvību balstītā, mierīgā ikdienas dzīve. Laiks arī pašam galvenajam varonim beidzot pārdomāt savas prioritātes.
Garainis: Cietpaurainākais galvenais varonis visā jaunajā sezonā.
Yanka_ronin: Varoņu parāde, nekas vairāk.
BlazBlue: Alter Memory
Kāda kaujnieka, vārdā Ragna, mērķis ir iznīcināt šībrīža pasaules kārtību, precīzāk, gāzt pastāvošo varu. Kā visaugstākās klases dumpiniekam pieklājas, par viņa galvu izsludināta visu laiku lielākā atlīdzība. Uz to gatavi kandidēt visi, kuriem nav slinkums un kuri jūtas gana spēcīgi – pat, ja nespēj atpazīt meklējamo pēc attēla uz skrejlapām. Pašam Ragnam nav laika nodarbināt sevi ar tādiem niekiem, jo viņu interesē paša mērķis, vēl vairāk tāpēc, ka valdībā darbojas viņa brālis, un abu dzīves joprojām saista sūra pagātne.
Yanka_ronin: Šis noteikti nav no tiem gadījumiem, kad uz spēli balstīta anime panāktu ko vairāk par viduvējību.
Gin: Sižets liekas ļoti sasteigts, pretēji fragmentiem, kad jāstājas pretī pretiniekam un cīņu skatiem, kas liekas izstiepti bez gala. Tas nedaudz apgrūtina skatīšanos, bet priekš spēles reklāmas laikam der.(?) …Lai gan spēlējusi neesmu un nezinu, cik (un vai vispār kas) no tās pamatstāsta šajā anime ir ierkļauts.
Ore no Nounai Sentakushi ga, Gakuen Love Comedy wo Zenryouku de Jama Shiteiru.
Kanade ir, visīstākajā veidā, nolādēts (vai traks, kā no kuras puses izskatās), un līdz šim tas pamatīgi sabojājis viņa reputāciju, piesaistījis cilvēkiem, ar kuriem labprātāk netiktos, un licis nepiedienīgi uzvesties sabiedrībā. Tas viss tikai tāpēc, ka viņam galvā kāda balss (jā, kā tad… nē, nopietni!), neatkarīgi no paša gribas, liek izvēlēties starp diviem piedāvātiem rīcības vai notikumu variantiem. No izvēles atteikties nav iespējams, pretējā gadījumā seko nepārtrauktas galvassāpes līdz brīdim, kad izdarīta izvēle. No malas viss izskatās varbūt smieklīgi, bet pašam Kanade jau tās ir tīrās mocības. Labi, ne vienmēr, jo gadās (reti gan, bet tomēr!) arī foršas lietas un notikumi, ko ļauts izvēlēties.
Garainis: Vienīgais redzēšanas vērtais šajā šovā ir pirmajā epizodē no aptuveni 4.25 līdz 8. Minūtei. Viss pārējais ir konkrēts mēsls un lieki zemē nomests laiks. Laba ideja, draņķīgs izpildījums.
Yanka_ronin: Šīs sezonas beztēmas random to you! But not for me.
Samurai Flamenco
Parasts rajona policijas iecirknis, kurā ikdienā strādā Hidenori, vienkāršs policists, kuram pienākums sargāt sabiedrības kārtību. Aiz kāda stūra noslēpies plikais Masajoši… protams, policista dežūra jau kādu laiku beigusies, bet, tik un tā jaunais vīrietis Ādama kostīmā uzrodas likumsarga priekšā no nekurienes, kādā tukšā sānielā, un pasludina sevi par supervaroni ar segvārdu “Samurai Flamenco”. Tas nekas, ka varonis paštaisīts, bez superspējām un bez drēbēm mugurā, galvenais, ka sirdī īsts… vai ne? Vai arī tomēr tikai iznirelis, kurš, saskatījies konkrētas spriedzes filmas, nu ies sludināt taisnību ielās? Jebkurā gadījumā, var redzēt, ka Masajoši šobrīt neklājas viegli, un Hidenori piekrīt izpalīdzēt, nogādājot viņu mājās. Atklājas, ka neko ļaunu šis DIY superhero nav pastrādājis, bet viņa taisnīguma maniere parasti izpaužas situācijās un vietās, kas nedz kādu sevišķi apdraud, vai tur, kur labāk būtu iejaukties policijai, kuras darbībai Masajoši, izskatās, ka tikai traucētu. Būtu naivi cerēt, ka šo ideāliem pilno ielu pestītāju iespējams apturēt, sevišķi, kad Hidenori ir vienīgais, kas zina viņa patieso identitāti, un pagaidām neuzskata Masajoši par dižu traucēkli.
Yanka_ronin: Redzat, bērni, kas notiek, kad pārskatās Kamen Rider? Bet ja nopietni, šo šovu jau gaidīju pirms sezonas sākuma, un joprojām interesanti, kas no tā visa sižeta izvērtīsies, jo sākums patiešām ir jancīgs. Neko vairāk konemtēt nav vērts, vienkārši iesaku paskatīties, un izdarīt secinājumus pašiem (kas gan nenozīmē “woop woop, tas līdz galam jāskatās un tam jāpatīk visiem”).
Gin: Anime par oldskūl supervaroņiem un bērnības ideoloģijas saglabāšanu pieaugot. Piezemēti, asprātīgi. Ir labs. Bezmaz vai gribas par sezonas favorītu iecelt.
Galilei Donna
Trīs Ferrari māsas līdz šim dzīvojušas salīdzinoši mierīgu dzīvi, līdz viņām visām trim mēģina uzbrukt vienas dienas laikā. Iemesls – visas ir Galileo Galileja dzimtas mantinieces, kurām uz pēdām ir kāda grupējuma vadonis, kura mērķis ir kāda paša Galileja izgudrota ierīce. Pēc viņa rokās esošās informācijas, tā atrodas meiteņu vecāku mājās, kurās bandīts pēc nesekmīgajiem uzbrukuma mēģinājumiem ierodas pilnā bruņojumā, ar visu gaisa kuģi. Šķiet, ka ģimene nu ir sprukās, tomēr visjaunākā un attapīgākā no māsām, Hodzuki, sagādā nelūgtajam viesim nepatīkamu pārsteigumu.
Garainis: Izdevies tīri labs orģināldarbs (nav balstīts uz mangas). Vizuāli forši, stāsts arī ir oukei, intriga tiek uzturēta, tik tēli pagaidām tādi viendimensionāli. Bez vidējās māsas vispār arī varētu iztikt, jo šī bez krišanas uz nerviem neko daudz citu nespēj paveikt.
Yanka_ronin: Ideja – super, animācija un tēli – ciešami, šķiet paredzēts, ka visi būtu ar ko ievērojami, bet pagaidām tādi ir tikai daži (konkrētāk, jaunākā māsa un tēvs), un pārējie, izskatās, ka ir no kaut kā kopēti. Pagaidām viss, kas izceļas.
Koroshiya-san: The Hired Gun
Komēdija par algotu slepkavu, kurš sevi it kā pasludinājis par vislabāko algoto slepkavu visā Japānā. Viņa precizitāte ir tik augsta, ka, “ja TU nepaspēsi uz tikšanos laikā, viņš nogalinās sevi”, kā arī, “vienmēr viss tiks notīrīts, kamēr nespīdēs no tīrības”. Viņš ir auksta slepkavošanas mašīna, bet pieņem kādu zēnu aizbildnībā un baidās no “sievietēm ar krampi”.
Yanka_ronin: Viens no īso sēriju gabaliem, kas liek pat pozitīvi pasmīkņāt. Me kinda likes.
Miss Monochrome
Miss Monochrome, sasniegumiem un naudu bagāts androīds – aidoru, kurai, kaut panākumu netrūkst, gribas būt vēl populārākai. Kas liedz – vajadzīgs tikai menedžeris, tikai samaksā pirmajai pateicīgajai personai visu savu bagātību, uuuuuun… paliec bez iztikas, jumta virs galvas un ar savu vienīgo kompanjonu – Roomba putekļusūcēju. Ar to, kas viņai palicis, atliek doties pasaulē meklēt citus veidus, kā sasniegt savus mērķus, cik iespējams, paļaujoties uz nejauši satiktu cilvēku izpalīdzību. Turklāt atklājas, ka aidoru spēj darīt arī citas lielas lietas, ne tikai uzstāties uz skatuves.
Yanka_ronin: Errr…. Reklāma?
Gin: Būtu domājusi, ka vokaloid-veidīgiem brīnumiem ir vairāk saprāta, bet nu labi. (Jā, es zinu, ka šamējā nav vokaloids – tas bija pielīdzinājums, jo “mākslīgā intelekta aidoli“.) Pirmās epizodes beigas deva cerības uz visai labu komēdiju, bet diemžēl ar katru nākamo sēriju šī anime liek mazliet vilties.
Turpinājumi šajā sezonā:
★ Battle Spirits: Saikyou Ginga Ultimate Zero
★ Aikaitsu! 2
★ IS: Infinite Stratos 2
Yanka_ronin: Sāku skatīties pirmo sezonu mechas dēļ. Pirmajā sezonā smagi pievēru acis uz harēmu, kur skaidri redzams, ka ir džekam viens favorīts no visas masas, bet nēēēēē, visai varzai jāturpina tēlot cunderes un visi pārējie arhetipi, lai otrajā sezonā pazudinātu, vai vismaz, kārtīgi apsmacētu arī sakarīgu mechas faktoru. Morāle: neskatīties anime, kam centrā harēms, un ir vēl tikai viens simpatizējošs apakšžanrs (lielākoties arī vairāki nelīdz), kurā anime iederas.
★ Freezing Vibration
★ Little Busters! Refrain
★ Magi: The Kingdom of Magic
Gin: YESSS!
★ Hajime no Ippo: Rising
Yanka_ronin: Okeeeeei, beidzot jābeidz prokrastinēt patīkamās lietas, un pabeigt pirmās divas daļas, lai justu kaut cik sižetiskā sakara ar šo daļu un iestāstīt sev, ka šī anime uzpumpēs kārtīgu testosteronu. :D
★ Yozakura Quartet: Hana no Uta
★ White Album 2
★ Phi Brain: Kami no Puzzle 3rd Season
★ Kuroko no Basuke 2
★ Kyousougiga
Garainis: Iepriekš biju redzējis 00 epizodi, tapēc gaidīju kaut ko Kill la Kill garā. Diemžēl pats TV šovs izvērtās slice of laifīgs drāmas gabals. Esmu vīlies, jo slice of life drāmas šosezon netrūkst. Bet skatīties var, nav jau tā, ka Kyouso Giga būtu slikts.
★ Kakumeiki Valvrave 2
★ Pokemon XY
ieteiktu atturēties salīdzināt ar cita lauciņa anime. Tieši Log Horizont nav nemaz ne tuvu ne tālu saistīts ar SAO. Varbūt varēji vēl salīdzināt ar .Hack? Domāju ka nē un atbildi jau droši zin kāpēc. Lūgums pieturēties pie paša animes nevis salīdzināt ar kaut ko nezin ko. Protams tā slimība te ir pieminēta vairāk. Nu tas ir tikai mans ieteikums nesalīdzināt ar to kas nav nemaz tanī lauciņā.
Infinite Stratos 2 = Infinite service. Ja atmiņa neviļ, tad pirmajās divās sērijās bija veselas 2 vai 3 minūtes, kuras nebija tīrs fanserviss.
Log Horizon un SAO abu darbība notiek MMO spēlēs, no kurām reāli cilvēki nevar “izlogoties”. Stāsti vēl, kā nevar salīdzināt. SAO kā salīdzinājums minēts vien tādēļ, kas tas ir salīdzinoši nesens tās pašas tematikas seriāls, ko arī jaunāki anime cienītāji pazīs.
[quote=”comment-14399″]Log Horizon un SAO abu darbība notiek MMO spēlēs, no kurām reāli cilvēki nevar “izlogoties”. Stāsti vēl, kā nevar salīdzināt. SAO kā salīdzinājums minēts vien tādēļ, kas tas ir salīdzinoši nesens tās pašas tematikas seriāls, ko arī jaunāki anime cienītāji pazīs.[/quote]
Nevar salīdzināt, jo tas arī ir vienīgais kas viņus kopīgo(mmo un iespundēti spēlē), bet viss pārējais krasi atšķiras un beigās saproti, ka nekā kopīga tur nav. Sanāk ja neko nevar pateikt par anime, tad ir jāsalīdzina ar kādu citu lai pateiktu ka šī redziet ir sliktāka(interesanti ko teiktu ja SAO nebūtu vēl iznācis?). Diskusiju beidzam, jo zinu ko grib manā tukšajā galvā ieborēt.
Es gan neteiktu, ka tas ir vienīgais, kas tās anime vieno. Piemēram, abi galvenie tēli ir totāli bādāsi, bez vai labākie spēlē, kā arī visa labā paraugdemonstrējums, labākie no labajiem samariešiem. Arī pasauļi likumi gaužām līdzīgi, kā nekā abi seriāli balstīti uz spēlēm, kas teju visas izmanto vienas un tās pašas sistēmas un mehānikas – ir līmeņi, kas jākačā, mobi mētājas pļavās, bosi, utt… No tā arī izriet generic austrumu MMORPG vizuālais noformējums, kas nodrāzts līdz pēdējam. Tāpat lielākā daļa notikumu tiek risināta ap šīm MMORPG sistēmām.
Jā, motivācija un mērķi ir citi, bet vai tikai tāpēc nevar salīdzināt? Un .hack dotajā brīdī vienkārši vairs nav relevants.
Bet vispār tāpēc tie arī ir pirmie iespaidi, nevis pilntiesīgs visa seriāla apskats. Starp citu, pavisam iespējams, ka bez SAO panākumiem Log Horizon anime ekranizācija nemaz neeksistētu.
pašreizējie favorīti:
Kill la Kill [leģendāri enerģisks gabals]
Sword Art Horizon D; [personīgi šis man patīk vairāk nekā SAO -kura vidusdaļā man pilnīgi zuda interese skatīties- bet šis.. šis pagaidām ir labs]
Coppelion [sižets izskatās daudzsološs un saturīgs]
Samurai Flamenco [kautkas stulbs, smieklīgs un tai pašā laikā interesants]
ir ok:
Kyokai no Kanata [vizuāli skaista animācija, patīkami “action” kadri]
un atmests:
Unbreakable Machine-Doll [trulākie/kaitinošākie personāži 2013] esmu vīlies :D
[quote=”comment-14401″]
Bet vispār tāpēc tie arī ir pirmie iespaidi, nevis pilntiesīgs visa seriāla apskats. Starp citu, pavisam iespējams, ka bez SAO panākumiem Log Horizon anime ekranizācija nemaz neeksistētu.[/quote]
Man gan liekas ja nebūtu bijis SAO, tad dziedātu pavisam citu dziesmu. Ekranizācija būtu vai nebūtu jāprasa pašiem Log Horizon autoriem. Piekritīšu Edm, jo SAO veiksme bija tikai pirmajā pusē(nu personīgi man viņš patika pilnībā, bet vai labāks par LH šaubos).
starpcitu, rēcīgs apraksts par Meganebu, lai arī cik negatīvs tas būtu man pilnīgi kārojas noskatīties :P
Kā arī ieinteresēja Yowamushi Pedal un Galilei Donna, kautkas ko pautaupīšu vēlākam laikam.
noskatījos 1. meganebu epizodi un piekrītu, ka izskatās pēc skuķu animes. neesmu pārliecināts vai tālākās epizodes mani interesē.
personīgi man lielākais jautnatklājums ir attack on titan :)