Sveiki!
Sakarā ar to, ka TheJacket pirms kāda laika pārņēma animeblog.lv vadības grožus, šeit ir notikušas dažādas pārmaiņas. Vispirms, kā jau būsiet pamanījuši, tika veiktas izmaiņas bloga dizainā. Pamazām ir doma pievienot forumu, lai blogs kļūtu interaktīvāks. Vēl ir doma ieviest konkursus, kuru dalībniekiem būs iespēja parādīt savu radošo pusi un laimēt interesantas balvas – piemēram biļeti uz pasākumu UniCon.
Protams vēlamies arī piesaistīt autorus rakstiem katrā no mūsu blogā esošajām sadaļām. Uz doto brīdi, diemžēl, esam tikai divi aktīvi autori, bet uz gada beigām gaidām atgriežamies Yanka_Ronin. Sakarā ar to, ka ārpus virtuālās darbības jeb ikdienā gan es, gan TheJacket esam likuma paklausīgi pilsoņi ar pastāvīgu darbu, mūsu spēja ražot rakstus ir limitēta. Tāpēc vienmēr priecāsimies par jauniem biedriem.
Mēs, bloga autori, arī esam cilvēki, nevis tikai virtuāli tēli, un izklaidējamies ne tikai interneta vidē. Mēs rīkojam ekskursijas (dažreiz ar apmaldīšanos), tējas dzeršanas (alusdzeršanas tikai biedriem 18+). Mums ir arī hobijs – urban exploring, jeb pilsētvides izpēte, kuru uzsākām aptuveni pirms pusotra gada. Pamesti militāri un rūpniecības objekti ir mūsu spēļu kaste.
Mūsu mazais hobijs.
Viss aizsākās kādā saulainā vasaras dienā, kad izlēmu parādīt TheJacket pamestu Sanatoriju.
Izstaigājām gan Sanatorijas ēku, kas bija diezgan plaša, gan arī pacientu viesnīcu (foto). Šī nelielā ekskursija izrādījās daudz aizraujošāka kā biju domājis.
Izstaigājot Sanatorijas ēku, uzgājām paliekas no militārām mācībām (foto). Pievilcīgi izrādījās arī Sanatorijas pagrabi, kuros atrodoties uznāca nedaudz spocīgas izjūtas.
Spocīgā vēstures elpa, kas bija jūtama Sanatorijā mūs aizrāva, tāpēc izlēmām, ka vajadzētu atrast vēl kādu objektu. Tad es sazinājos ar vienu draugu, kuram bija gan autovadītāja apliecība, gan mašīna, kā arī interese mūsu hobijā un izplānoju nākamo braucienu.
Bunkuri, jeb bumbu patversmes. 1991. gada sākumā Latvijā bija 980 pazemes aizsargbūves un 35 ārpilsētas rezerves vadības punkti, kas bija paredzēti valdības, pašvaldību un citu valsts institūciju darbinieku darbības nodrošināšanai ārkārtējās situācijās vai bruņota konflikta laikā. Latvijas valdība bija aprēķinājusi summu, kāda būtu vajadzīga bunkuru uzturēšanai un pielāgošanai Eiropas standartiem – 1 087 908 130 eiro. Sākot ar 1993. gadu šīs patvertnes sāka likvidēt un no 1000 bunkuriem palika vairs tikai 384.
Pamesti, neapsargāti padomju laiku bunkuri? Tieši tas, kas mūsu mazajai kompānijai bija vajadzīgs.
Diemžēl lielākā daļa bunkuru bija izdemolēti un piemēsloti, bet gadījās arī atrast ko interesantu.
Itkā ar pamestām pazemes telpām nebūtu gana, lai padarītu atmosfēru spocīgu, galvenokārt šos objektus apmeklējām tumsas aizsegā, lai nepievērstu nevēlamu uzmanību.
Norūsējušas caurules, kāpnes un dažādas mēbeles palīdzēja radīt vēl interesantāku pašsajūtu.
Bija arī citi atradumi.
Fotogrāfijās var tikai minimālī izjust to gaisotni, kas valda bunkurā, tāpēc tika nolemts arī filmēt mūsu nelielās ekskursijas.
Filmēts tika ar Nikon digitālo kameru, bet nesen TheJacket iegādājās Sony ActionCam ar kuras palīdzību mums būs iespēja radīt kvalitatīvākus video.
Es ceru, ka Jums šis raksts nelikās īpaši garlaicīgs. Bet, ja tomēr – es atvainojos!
Nākamajā rakstā, zem šīs kategorijas, es plānoju plašāk pastāstīt par mūsu ieceri saistībā ar blogu.
Vienmēr Jūsu,
Coffee
O, es kādreiz interesējos par šo pasākumu. Diemžēl viss apmira, jo neizdevās atrast līdzdalībniekus.
FHM bija raksts par šito padarišanu. Tā palasot jau intresanti liekas… :)
@kefirs:” Līdzdalībnieki” izklausās krimināli. :D
@Coffee: nu nav jau tā ka tas ir legāli…
@kefirs: Ir pilnīgi legāli, mēs neejam nekur, kur būtu rakstīts “ieeja aizliegta” vai “privātīpašums”. Un neko arī nelaužam, lai iekšā tiktu. Pilnīgi legāli. ;)