How to Cosplay 101

Ja esat apmeklējuši Unicon vai kādu citu cosplay pasākumu, būsiet ievērojuši daudz labi izstrādātu un skaistu cosplay tērpu. Bet tas nav vienīgais. Bieži gadās redzēt tādus cosplay, ka gribās acis sev izdurt. Tad nu esmu izlēmis padalīties ar dažiem priekšlikumiem, kas varētu noderēt nākotnes cosplayeriem.

Varoņa izvēle.

Pirmkārt: Ja vēlies citiem parādīt savu radošumu, sajust kopību vai vienkārši pārģērbties par sev mīļu varoni – pielāgo! Tas nozīmē, ka ja sver virs 90 kilogramiem, diezvai no tevis sanāks labs Naruto.

I can defeat all my enemies, I can save my village, but fat’s just too OP…

Ja Tev šī anime tik ļoti patīk, izvēlies varoni ar kuru Tev ir vislielākā līdzība, šajā gadījumā čalim labāk piestāvētu Chouji Akimichi. Varbūt Tev ir vienalga kā Tu izskaties un ko citi domā par Tevi, bet padomā arī par pārējiem. Iedomājies – cilvēkam ieraugot, ka viņa elks ir kļuvis par McDonald’s upuri, maza daļa dvēseles mirst.

Never knew my ass looked this good…

Tātad, izvēlies varoni, kurš fiziski atbilst Tavai svara kategorijai vai sāc aktīvi nodarboties ar sportu. Mēs visi būsim Tev pateicīgi.

Sagatavošanās.

Ja nevēlies apmeklēt cosplay pasākumu tērpies kostīmā, kas ražots Ķīnā un tev ir divreiz par lielu/mazu, sāc gatavoties laicīgi. Visskaistākie cosplay tērpi ir tie, pie kuriem ir strādāts ilgu laiku smalki apstrādājot katru detaļu. Ja nu gadījumā esi slinks pēc dabas, šis raksts nav domāts tev.

Ahh man, i knew i should’ve gone for Robocop…

Le’fifteen minutes later…

Yeah, much better..

Tātad, vispirms novērtē tērpa sarežģītumu, lai aptuveni aprēķinātu laika periodu, kurš būs vajadzīgs tērpa izgatavošanai. Ja tev nav pieredzes darbā ar šujmašīnu iesaku noskaidrot vai tev starp paziņām ir kāds ar pieredzi attiecīgajā jomā. Vēl viens variants ir atrast tuvāko šuvēju darbnīcu un aiziet pakonsultēties. Bet, ja vēlies, lai tavs kostīms būtu 100% tava darba auglis atceries – google.com un youtube.com ir viss, kas tev vajadzīgs un tas sākas ar “how to..”.

Rēķinies ar to, ka tev būs vajadzīgas finanses materiāla iegādei (sāc krāt kabatas naudu). Ja tu dzīvo K-rauta vai Krūza noliktavā vari par to neuztraukties.

Drīzumā sekos šī raksta turpinājums. Atceries! Katram ir tiesības izteikt savu viedokli, ne tikai tev.

Vienmēr Jūsu,

Coffee

10 5
facebooktwittergoogle_plus

2 thoughts on “How to Cosplay 101

 1. Tātad, raksta pamatdoma: “Nekosplejo, ja nespēj apmierināt manas (rakstā – “mūsu visu”, lai kas tie nebūtu) slēptās, slapjās fantāzijas, kas tāpat nav manas, bet gan glancētu žurnālu sludinātas”.
  Par “tiesībām” izteikties – manīju teikumu “Varbūt Tev ir vienalga kā Tu izskaties un ko citi domā par Tevi, bet padomā arī par pārējiem. Iedomājies – cilvēkam ieraugot, ka viņa elks ir kļuvis par McDonald’s upuri, maza daļa dvēseles mirst.” Jeb – “padomā arī par pakaļcaurumiem, kuri tik vien spēj, kā nolikt citus par to, kādi tie ir” (jo hei, ja viņiem “dvēseles daļas mirst” no tā vien, ka kāds neliek viņam piedzīvot mentālo orgasmu, tad sanāk, ka visa viņa dvēsele ir citus nievājoša pēcpuse)?
  Labāk tas skanētu šādi: “Pretekļi ir visur, bet padomā arī par sevi – apģērbs ir tas, ar ko var sev likt izskatīties pievilcīgi”. Ļoti žēl (vispār nē, man nav žēl, man ir pretīgi), ka raksts izveidots ap bodyshaming tēmu, nevis spēju sevi iekrāftot labā kostīmā, kas varbūt maksā dārgi, bet ir iespējams. Šeit noklusēti n-tie varianti, kuros cilvēki kārtīgi piestrādājuši pie kospleja, neskatoties uz savu ķermeņu apmēriem. Mīnusu jau kādu laiku iepriekš ieliku.

 2. Cienījamais Yanka_ronin,
  Ņemot vērā, ka neesi izlasījis tālāk par pimo rindkopu, pieļauju, ka pats vai kāds tev tuvs cilvēks ir “size+”. Un šajā rakstā nebija ne drusciņas no bodyshaming. Ja man būtu vēlēšanās aizskart cilvēkus ar palielinātu ķermeņa masu es izteiktos daudz skaidrāk. Piemēram: “..vai zinājāt, ka, lai cilvēks izdzīvotu tam ir nepieciešams uzņemt tikai tik daudz kalorijas cik tas patērē?”.
  Es šajā rakstā minēju tikai, ka, ja vēlies izveidot kvalitatīvu cosplay, ir jābūt spējīgam iet uz kompromisu.
  Un “Šeit ir noklusēti n-tie varianti”? Vai ievēroji, ka tavs komentārs ir tikpat garš cik viss mans raksts? Tu, šķiet, esi gēnijs, ka ievēroji, ka daudz kas ir noklusēts.
  Ar cieņu,
  Raksta autors.

Leave a Reply

Your email address will not be published.