Great Teacher Onizuka (GTO)

3563_great_teacher_onizuka

Sižets: Eikichi Onizuka, izbijis baikeru bandas līderis, ir nolēmis uzsākt jaunu dzīvi. Viņa sapnis ir kļūt par skolotāju, bet puisim nav ne jausmas, kādi pārbaudījumi viņu sagaida.

Sērijas: 43 (25 min. sērija)
Gads: 1999/2000
Žanrs: Comedy, Drama, School, Shounen, Slice of Life
Info: MAL

 Ja vēl neesat redzējuši šo Tooru Fujisawa darbu, ir laiks to izdarīt. Episka, unikāla un komēdijas pilna anime, kas, pēc manām domām, būtu jāredz ikvienam. Protams dažiem problēmas varētu sagādāt animācijas stils, kas nav tik izstrādāts kā mūsdienu anime, bet jāņem vērā, ka šī anime ir tapusi pirms piecpadsmit gadiem. Ja, pašreiz, School/Slice of Life žanra animēs dominē mazas meitenītes un citi Shōjo gabali, tad GTO ir pilnīgs pretstats. Rupja, neadekvāta un satīra pilna šī anime ir “must see” materiāls.

tumblr_nlae15dP2o1sinxc6o9_500Onizuka Eikichi ir 22 gadus vecs puisis, kurš 40 gadu vecumā plāno apprecēt sešpadsmit gadus vecu jaunavu. Vai, vismaz, tā viņš uzvedas. Paskatoties uz šo puisi, nevienam pat prātā neienāktu, ka viņa morāles principi ir augstāki kā lielākajai daļai apkārtējo, Eikichi cenšas kļūt par skolotāju. Viņam nākas saskarties ar klaju rupjību no skolēnu un arī skolas vadības puses, bet, pateicoties savam raksturam, puisis pārvar visu ko liek viņam priekšā.

 

 

 


GTO 1998. gadā iznāca “live action” seriāls (12 epizodes), bet tas gan netur līdzi animētajai versijai. Pirmkārt, ja skaties  to pēctam, kad jau esi noskatījies anime epizodes, viss pārējais liksies nepilnīgs un neapmierinošs. Otrkārt, personāžu atveidotāji ir, tolaik, populāri aktieri, kas, patiesībā, galīgi neatbils attiecīgajai lomai. Un vispār man nepatika. Fui!

eikichi


 

Šī anime ir unikāla ar to, ka viņa ir gan neētiska, gan ētiska vienlaicīgi. Tajā ir gana komēdijas un asa sižeta, arī drāmas netrūks un pat, mazliet, romantikas. Es apskaužu cilvēkus, kuri šo anime skatīsies pirmo reizi, jo viņi vēl nezina ko sagaidīt. Pats viņu esmu skatījies vairākkārt un varu teikt, ka atkārtoti noskatoties šo anime, tās vērtība mazinās ļoti minimāli.

Un protams, anime “opening” episki labs, pat pēc mūsdienu standartiem. Tas ir interesants, inovatīvs (attiecīgajā laika posmā) un pacilājošs.

Ja godīgi, nezinu vairāk ko pastāstīt par šo anime, jo katram, pēc noskatīšanās, rodas savs priekšstats. Tātad, met visu pie malas un noskaties šo moderno klasiku! Un, protams, es būtu priecīgs izlasīt Tavu viedokli pēc šīs anime noskatīšanās.

Ar jums, atkal, kopā bija jūsu padevīgais klaviertūras deldētājs –  Coffee.

5 0
facebooktwittergoogle_plus

2 thoughts on “Great Teacher Onizuka (GTO)

Leave a Reply

Your email address will not be published.